Helsinki: Suadad Adnan Jameel Al-Juaifari raiskasi vuonna 2016 ja vuonna 2024

Tänne keskustelut seksuaalirikoksista. Muista että henkirikoksille on oma palstansa.
Avatar
Sarjahurmaaja
Jack Bauer
Viestit: 968
Liittynyt: To Loka 19, 2023 11:22 pm

Re: Suadad Adnan Jameel Al-Juaifari raiskasi tinderistä löytämänsä tytön

Viesti Kirjoittaja Sarjahurmaaja »

poikani kirjoitti: Pe Marras 01, 2019 2:30 pm Mitä siellä terapiassa on tehty? Tyttöä on jo aiemmin käytetty hyväksi ja sen jälkeen hän ottaa yhteyttä Suadad Adnan Jameel Al-Juaifari -nimiseen tyyppiin?
Ei nyt kuulosta kieltämättä aivan terveeltä tai täysipäiseltä tapaukselta tämä tyttö. Kävi terapiassa jo entuudestaan löytyvien traumojen takia ja päätti esiintyä samalla Tinderissä täysi-ikäisenä hakemassa vanhempaa seuraa. Tuo sovellus antaa siis kenen tahansa junnun esiintyä ihan tuosta vain minkä ikäisenä haluaa? Joku suljettu osasto kuulostaa paremmalta paikalta tytölle.
overdose
Harjunpää
Viestit: 340
Liittynyt: To Tammi 12, 2012 6:23 pm

Re: Helsinki: Suadad Adnan Jameel Al-Juaifari raiskasi vuonna 2016 ja vuonna 2024

Viesti Kirjoittaja overdose »

Kysymys lähinnä herää että miksi Suadad on ollut edelleen Suomessa 2024? Jos alaikäisen, ja vielä selvästi alaikäisen(14v) raiskaus ei riitä karkottamiseen, niin mikä riittää?
Ilmeisesti ainoastaan se, jos uhri lisäksi tapetaan saa jonkun heräämään.
Pitäisi olla kyllä itsestään selvä asia, että karkotuspäätös tulee automaattisesti kun tuomio seksirikoksesta on lusittu, koska turvapaikan hakijana on vielä ollut teon tehdessään. Mutta ei, annetaan vielä mahdollisuus jos vaikka seuraavalla kerralla saisi vielä enemmän vahinkoa aikaiseksi. Varmaan tästä toisesta raiskauksesta palkitaan pysyvällä oleskeluluvalla koska uhrihan on ollut jo 18. Jotain kuitenkin siis oppinut alaikäisen ja täysi-ikäisen erosta. Vielä kun oppisi ettei raiskailu oikein ole sallittua Suomessa, niin siinähän on kunnon kansalainen Suomen tulevaisuutta rakentamaan.
"Weak men threaten, real men act"
- Varg Vikernes
Vastaa Viestiin