- Poliisi tutkii Orimattilan tapahtumia, hän toteaa.
Asiasta ei tällä hetkellä tiedoteta tämän enempää.
Otsikkoon vaihdettu pvm; lauantai-iltana
-NILS-
Minkälaiset oli vammat? Ja oliko osapuolet supisuomalaisia?LiiBaLaaba kirjoitti: Su Loka 27, 2024 1:51 pm Ei ollut hevosmiehiä, 17-vuotias (kohta täysi-ikäinen) puukotti 15-vuotiasta Orimattilan keskustassa.
"17-vuotias (kohta täysi-ikäinen), no shit Sherlock! Eiköhän ne kaikki 17-vuotiaat ole "kohta" täysi-ikäisiä?LiiBaLaaba kirjoitti: Su Loka 27, 2024 1:51 pm Ei ollut hevosmiehiä, 17-vuotias (kohta täysi-ikäinen) puukotti 15-vuotiasta Orimattilan keskustassa.
Huh. No jopas kertyy epäilyjä nuorelle miekkoselle. Ehkä kun joskus saa tuomion, niin 25vuotiaana jo harrastamassa uudelleen.Oikeus ennen kaikkea kirjoitti: Ti Loka 29, 2024 2:56 pm Kaksi vangittu Orimattilan puukotukseen
Päijät-Hämeen käräjäoikeus vangitsi Orimattilassa lauantaina 26.10.2024 tapahtuneen puukotuksen molemmat epäillyt tekijät todennäköisin syin tapon yritykseen.
Hämeen poliisi epäilee 17-vuotiaan nuoren miehen puukottaneen 15-vuotiasta nuorta Orimattilan keskustassa lauantaina 26.10.2024 alkuillasta. Lisäksi 20-vuotiasta miestä epäillään osallisuudesta kyseiseen tekoon.
Molemmat rikoksesta epäillyt miehet asuvat Orimattilassa. Hämeen poliisi tutkii tapahtumaa tapon yrityksenä.
Tapon yrityksen lisäksi 17-vuotiaan epäillään syyllistyneen neljään törkeään raiskaukseen. Hänet vangittiin todennäköisin syin myös näihin tekoihin liittyen.
Epäiltyjen rikosten syytteiden nostamisen määräaika on 14.2.2025.
https://poliisi.fi/-/kaksi-vangittu-ori ... ukotukseen
Eihän tuosta paljoa kerry, kun pääsee vielä kolmanneksella. Hyvä, jos vuoden, puolitoista on kiinni...Matti Ja Maija kirjoitti: Ti Loka 29, 2024 3:07 pm
Huh. No jopas kertyy epäilyjä nuorelle miekkoselle. Ehkä kun joskus saa tuomion, niin 25vuotiaana jo harrastamassa uudelleen.
amsku321 kirjoitti: Ma Loka 28, 2024 4:13 pm tomi anttila kamapäissään puukottanut vili mannertietä. Syy mahdollisesti huumevelat, pikkusiskoon liittyvä raiiskaus tai jotain muuta. Tekiä ja uhri ovat varma tieto, muut eivät. Uhri päässyt pois sairaalasta jo, saanut vsik käteen ison haavan luuhun asti ja pintanaarmun selkään.
Eli tämä Vili on raiskannut Tomin siskon, vai onko tässä joku raiskaajien keskinäinen mustasukkaisuusdraama taustalla?JanitaSlim kirjoitti: Ti Loka 29, 2024 3:02 pm Tomia epäillään myös 4 törkeästä raiskauksesta. Orimattila on tunnettu lähinnä sisäsiittoisuudestaan ja musiikkiopistosta.
No ei ole uhri raiskannut ketään, puukottajaahan tässä epäillään neljästä törkeästä raiskauksesta tapon yrityksen lisäksi.SamuliS kirjoitti: Ti Loka 29, 2024 3:15 pmamsku321 kirjoitti: Ma Loka 28, 2024 4:13 pm tomi anttila kamapäissään puukottanut vili mannertietä. Syy mahdollisesti huumevelat, pikkusiskoon liittyvä raiiskaus tai jotain muuta. Tekiä ja uhri ovat varma tieto, muut eivät. Uhri päässyt pois sairaalasta jo, saanut vsik käteen ison haavan luuhun asti ja pintanaarmun selkään.Eli tämä Vili on raiskannut Tomin siskon, vai onko tässä joku raiskaajien keskinäinen mustasukkaisuusdraama taustalla?JanitaSlim kirjoitti: Ti Loka 29, 2024 3:02 pm Tomia epäillään myös 4 törkeästä raiskauksesta. Orimattila on tunnettu lähinnä sisäsiittoisuudestaan ja musiikkiopistosta.
Orimattila edellämainittujen lisäksi tunnettu myös "vahvasta hevosalan kulttuurista"...