Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
^Äkkinäisenä tulee mieleen kaksi vaihtoehtoa: puhdas sadismi ja/tai tarkoitus herättää uhri kärsimään lisää, ei ehkä niin kivaa piestä tajutonta ihmistä. Toki voin olla täysin hakoteillä ja teolla esim. jokin syvempi mystinen tarkoitus.
Kiitos, jälleen kerran, nimimerkille Oikeus ennen kaikkea lisävalaistuksen tuomisesta tähänkin tapaukseen!
Kyllä tässä olen taipuvainen luottamaan Huohvanaisen sanaan, että kyseessä puhdas vahinko. Mikäli tossa joku hurja alamaailman kosto olis taustalla, niin luultavasti sen olis voinu hoitaa paljon aikasemminkin. Ei sillä, etteikö jossakin päin maailmaa joku olis oikein mielissään siitä, että Anderssonin loppu oli noinkin kivulias. Eli viittaan Volkan Unsalin tapauksen tuomioiden suuntaan.
Eih bennek, eih blavek
Quorthon kirjoitti: Ma Elo 26, 2024 7:21 pm
Ja bannejahan ei enää tule, koska olemme lautamiehissä.
Minultakin kiitokset nimimerkille Oikeus ennen kaikkea. Olin vähän lukenut tapauksesta, mutta tekstit ja varsinkin kuvat antoi paljon tarkemman kuvan tapahtuneesta. Raakaa on meininki ollut, siis todella raakaa.
Mitä tästä voi todeta? Ehkä ainakin sen että kannattaa vähän valikoida kenen kanssa ryyppää.
No ei tartte lähiaikoina murehtia Huohvanaisen ryyppykavereiden turvallisuudesta. Uskoisin että istuttavaa on jäljellä tästä tuomiosta jotakin 14-18 vuoden välillä.
Nyt on mennyt reippaat 6 vuotta, ja lomat siintää jo silmissään parin vuoden päästä. Jos lomillaan munaa, niin sit muuten kokonaiskakku paukauttaa ennätyksiä.
Totuuden siitä miksi Raimo Jaatinen kuoli, tietää vain Huohvanainen ja joku Raimon "läheinen".
Mut ne on nyt menneitä asioita, ja sillä sipuli.
Odota vain, sinäkin kuolet. Ajankohta on vielä hiukan auki, mutta kuolet kuitenkin, ja tyhjyys siellä odottaa. Kukaan ei muista 10 vuoden päästä että olit edes olemassa. Reilu peli kaikille.
On useampia henkilöitä joita ei pitäisi koskaan, missään olosuhteissa päästää vapaaksi ja tämä metsuri on yksi niistä. Väkivaltainen, sadisti ja psykopaatti. Tarvitseeko sanoa enempää.
Ja juuri ne joiden ei pitäisi koskea mihinkään päihteisiin vetävät niitä kaksin käsin.
Vei Unsalin Rolexin, missä Unsalin nimi ja sormuksen?
Poltti sen vaatteet kotonaan ulkona, mutta kun ei metalli napit pala? M.O.R.O. vaan ei nyt Eliittiä.
Suututti murhan tilaajan kämmäilyllään.
Oli vakuuttanut maksua ottaessaan olevansa ammattilainen ja näytellyt More tatskaa.
Itse ainakin sitä mieltä varsinkin kun Kenneth Erikson myönsi, että oli juuri alettu saada nimiä paperiin, kun Rami vehkasi Krp:n kanssa siinä ja juttua linnassa alkoi levetä..
Nimiä paperiin termi oli huono jopa Ruotsiin asti.
En näihin sattumiin usko, kun pakkaa olla liikaa. Matti pääsi kaverina noin liki ja nyt meni känni sekoiluna, vaikka murha tuomio tulikin.
Eipä silti kaivella enempiä.
Unsal tapaus loppui siihen. Ei nimiä siihen paperiin vaan meni mappi öö:hön.