Ei sami poikkea tuntemistani skineistä lainkaan. Minkäs teet kun suurin saavutus on peruskoulun päästötodistus.Bombay kirjoitti:Argumentit loppuu niin henkilöön käydään kiinni? Taisipa taas kerran sääntöjen ohi mennä, eiköhän kohta Raidikin herää ja huomaa. Mihin tämä perustuu? En ole kumpikaan, mielestäni postauksistani pitäisi pystyä lukemaan että asia on täysin päin vastoin.Sami kirjoitti:Bombay = Hyysäri ja rikollisten puolustelija.
Tekevatko ulkomaalaiset enemman rikoksia?
-
murhavaari
- Harjunpää
- Viestit: 305
- Liittynyt: Ti Huhti 24, 2007 8:54 pm
- Paikkakunta: Kajaani
Muistelen lukeneeni Hesarista, että esim. HKL:n bussinkuljettajille tuo rukoilu ei ole ongelma, eli sopivalla tauolla voivat muslimikuskit ottaa yhteyden "pääkallonpaikalle". Ulkomaalaisille bussikuskeilla kuulemma pitää usein tarkasti opettaa meikäläinen ajanmerkitys, eli että linja-auto lähtee tasan klo 9.00 jne.Tampereen Tyttö kirjoitti:Uskonnon harjoittaminen saattaa olla jonkinlainen este työllistymiselle. Kuten esimerkiksi kunnon muslimin pitää rukoilla useasti päivässä yms.
On vähän vaikea järjestää monessa työssä...
-
Tampereen Tyttö
- Alibin Kestotilaaja
- Viestit: 5424
- Liittynyt: Su Huhti 01, 2007 8:18 pm
-
Tiina
- Sherlock Holmes
- Viestit: 7233
- Liittynyt: Ti Touko 01, 2007 6:48 pm
- Paikkakunta: Suomessa ollaan.
Tuohan olisi selvää ongelmien lietsomista.Tampereen Tyttö kirjoitti:
Naiset pitäisi vaan saada jotenkin mukaan sieltä kotoa.
Mitä on käynnyt niille naisille jotka ovat alkaneet matkia länsimaisia(luetaan:turmeltuneita) sisariaan?
Pukeutumaan länsimaisesti ja ajattelemaan omilla aivoillaan?
Ruotsissa tapahtui mm. että mies oli tappanut vaimonsa kun tällä ei ollut huivia päässä kun lähti viemään tytärtä päiväkotiin.
Parvekkeelta oli tämän huomannut ja huutanut että henki lähtee kun kotia tuut
Ja niinpä 8 lasta jäi ilman mamman hoivaa
Omien kokemukseni pohjalta länsimaistumista varova ryhmä on hyvin pieni. Tiedän monia muslimiperheitä, joissa ollaan omaksuttu länsimaiset arvot. Kyllä tätäkin on media lietsonut. Yhden perheen isä on melko harras muslimi, mutta lapsista osa on jopa kääntynyt kristinuskoon, silti perhe on todella hyvissä väleissä. Kiihkomuslimeita lienee hyvin pieni osa.Tiina kirjoitti:Tuohan olisi selvää ongelmien lietsomista.Tampereen Tyttö kirjoitti:
Naiset pitäisi vaan saada jotenkin mukaan sieltä kotoa.
Mitä on käynnyt niille naisille jotka ovat alkaneet matkia länsimaisia(luetaan:turmeltuneita) sisariaan?
Pukeutumaan länsimaisesti ja ajattelemaan omilla aivoillaan?
Ruotsissa tapahtui mm. että mies oli tappanut vaimonsa kun tällä ei ollut huivia päässä kun lähti viemään tytärtä päiväkotiin.
Parvekkeelta oli tämän huomannut ja huutanut että henki lähtee kun kotia tuut![]()
Ja niinpä 8 lasta jäi ilman mamman hoivaa
-
Tiina
- Sherlock Holmes
- Viestit: 7233
- Liittynyt: Ti Touko 01, 2007 6:48 pm
- Paikkakunta: Suomessa ollaan.
ubuntus kirjoitti:Omien kokemukseni pohjalta länsimaistumista varova ryhmä on hyvin pieni. Tiedän monia muslimiperheitä, joissa ollaan omaksuttu länsimaiset arvot. Kyllä tätäkin on media lietsonut. Yhden perheen isä on melko harras muslimi, mutta lapsista osa on jopa kääntynyt kristinuskoon, silti perhe on todella hyvissä väleissä. Kiihkomuslimeita lienee hyvin pieni osa.
Varmaan on näinkin mutta kun näistä ns.ennakkoluulottomista/sopeutuvista maahanmuuttajista ei ikänä kirjoteta missään mitään...
Vaan näistä huonoista asioista saa lukea alvariinsa.
-
Tampereen Tyttö
- Alibin Kestotilaaja
- Viestit: 5424
- Liittynyt: Su Huhti 01, 2007 8:18 pm
Kielitaidottomuus eristää näitä naisia yhteiskunnasta. "Luotettava lähde" on kertonut, että hänen työpaikallaan turvakodissa on ollut useita tapauksia, joissa maahanmuuttajaperhe on asunut suomessa jo vuosia, mutta perheen isä on hallinnut raha-asioita ja viranomaisten kanssa tarvittavat asiat, jopa lääkäri asiat, niin ettei nainen ole ikinä hoitanut asioitaan, eikä tiedä tästä maasta ja tavoista yhtään mitään. Kun on joutunut suuriin vaikeuksiin, niin naapuri tms. on vienyt turvakotiin. Kaikki on sitten pitäänyt opettaa kädestä pitäen. Ja kieltä opetella ensitöikseen. Lapset on usein tulkkina.
-Takuulla, sano Tampereenlikka!
-
Tiina
- Sherlock Holmes
- Viestit: 7233
- Liittynyt: Ti Touko 01, 2007 6:48 pm
- Paikkakunta: Suomessa ollaan.
Toisaalta olisihan tuossa muslimimuodissa puolensa....
Ei tarvis murehtia onko tukka hyvin ja näkyykö kello?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2007073 ... 5_uu.shtml
Ei tarvis murehtia onko tukka hyvin ja näkyykö kello?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2007073 ... 5_uu.shtml
- Marokon Kauhu
- Ainesta Watsoniksi
- Viestit: 4749
- Liittynyt: Ma Maalis 26, 2007 9:06 pm
- Paikkakunta: Rio Grande
Re: Tekevatko ulkomaalaiset enemman rikoksia?
Eniten tulee "Ruotsista" , heheheh, ei taida olla ihan se kultakutriruotsalainen se perusvanki täällä...
Aamulehti:
Ulkomaalaisvankien määrä lisääntynyt rajusti Suomessa
Ulkomaalaisten vankien määrä on jopa 20-kertaistunut suomalaisissa vankiloissa kuluneen 20 vuoden aikana, kirjoittaa Aamulehti. Tällä hetkellä vankiloissa istuu 427 ulkomaalaisvankia, eli 13 % vankien kokonaismäärästä. Kaksikymmentä vuotta sitten vastaava osuus oli 0,5 prosenttia eli noin 20 vankia.
Aamulehden mukaan yksi vanki maksaa yhteiskunnalle 186 euroa päivässä. Vuodessa vangin hinnaksi kertyy 67 750 euroa. Kaikkiaan ulkomaalaisvangit maksavat yhteiskunnalle vuodessa 29 miljoonaa euroa.
Ulkomaalaisten vankien määrän uskotaan lisääntyvän
Eniten ulkomaalaisia vankeja tulee Virosta, Liettuasta, Romaniasta, Irakista ja Ruotsista. Rikosseuraamuslaitoksen pääjohtaja Esa Vesterbackan mukaan Viron viisumivapaus ja Schengenin sopimus ovat helpottaneet rikollisten liikkumista.
Länsi-Suomen Rikosseuraamusalueen turvallisuuspäällikkö Jukka Lallukan mukaan ulkomaalaisten vankien kasvun suurin ongelma on heidän verkostoitumisensa suomalaisrikollisten kanssa.
Aamulehden tiedot perustuvat Rikosseuraamuslaitoksen tilastoihin.
- Väestönvaihto
- Turhanpaikan hakijat
- Kotoutumisteollisuus
- VOK - business
- Partalapset
- Huonolaatuiset mamut
- Islamisaatio