2- Taqiyyah, according to Ahl as-Sunnah, is something to be resorted to when one has no other choice, and it is an extraordinary measure to be used only in times of extreme necessity.
Ei mulla muuta, jatkakaa pyörimistä vaan
Yksityishenkilö ollessani tiedustelen mihin "teihin" olet minut kategorisoinut yhäkin rasistiseksi luonnehdittavalla tavalla ulkoisiin seikkoihin ja omiin oletuksiin perustuen, vai onko kyse teitittelystä?
Ihan ymmärrettävää jos on äänestänyt henkilöitä/puolueita joilla on unelma monikulttuurisesta Suomesta ja euroopasta niin ei halua vastaanottaa sellaista informaatioita että mamut tekisivät pahoja asioita, ovathan ne itse siitä osavastuussa ja mielummin eletään omassa turvallisessa kuplassa jossa ainoa paha asia on natsit ja kaikki pitää jotenkin saada käännettyä natsien syyksi.Keplotteleva konna kirjoitti: Su Joulu 22, 2024 2:29 pm Mikä tässä on epäselvää, ähly joka teki terroriteon.
Tämä vuosi on ollut valtava pettymys vihavasemmistolle, päivittäin matujen tekemiä ryöstöjä ja raiskauksia ja terroritekoja.vanhellsing kirjoitti: Su Joulu 22, 2024 2:49 pmIhan ymmärrettävää jos on äänestänyt henkilöitä/puolueita joilla on unelma monikulttuurisesta Suomesta ja euroopasta niin ei halua vastaanottaa sellaista informaatioita että mamut tekisivät pahoja asioita, ovathan ne itse siitä osavastuussa ja mielummin eletään omassa turvallisessa kuplassa jossa ainoa paha asia on natsit ja kaikki pitää jotenkin saada käännettyä natsien syyksi.Keplotteleva konna kirjoitti: Su Joulu 22, 2024 2:29 pm Mikä tässä on epäselvää, ähly joka teki terroriteon.
Kyllä siinä allahu akbaria huudetaan tuollakin videollaomega5677 kirjoitti: Su Joulu 22, 2024 12:53 pmEditoitu video. Alkuperäinen:
https://youtu.be/9Oe9tCLtiek?si=1qIFCa83Aj_cVfQp
Ei levitetä disinformaatiota.
Näinhän se on. ISIS ja muut islamisti ryhmät suosivat juurikin näitä auto iskuja missä ajetaan random väkijoukkoon tai puukotetaan randomilla ihmisiä. Tälläinen tekotapa ja kohteen valinta ei ole tyypillistä äärioikeisto terrorismissa jossa isketään yleensä moskeijoihin, vastaanottokeskuksiin tai vassareiden tilaisuuksiin.URSA kirjoitti: Su Joulu 22, 2024 1:12 pm Mielestäni sillä ei ole merkitystä huusiko terroristi tai oliko huutamatta allahu akbaria. Silläkään ei ole merkitystä kuuluiko hän terroristisoluun tai ottaako mikään ryhmä teosta kunniaa. Jihadistiryhmillä ei mene tällä hetkellä hyvin mm. Israelin toimien ansiosta. Fakta on se että hän toteutti terrori-iskun täsmälleen Isisin neuvomalla tavalla.
Olisi varmaan Saksan poliisilla syytä tutkia tarkemmin sitä että minkälaisia suhteita Talebilla on ollut asiakkaiden kanssa. Asiakkaat enimmäkseen päihdeongelmaisia, tulee mieleen että olisiko kaduilla kulkenut sana että Taleb on hyvä äijä ja kannattaa mennä hänen asiakkaaksi. Talebillahan oli huumeita veressä ja muutenkin rikollisuuteen taipuva ihminen. Saattaisi olla sellaisia win-win asiakassuhteita. Asiakas saa hyviä reseptejä, bentsoja ja opiaatteja vaikka ja Taleb taas saisi vastalahjaksi huumeita edulliseen hintaan. Asiakkaat tuskin ovat saaneet apua päihdeongelmaansa jos pykiatri myös veti huumeita. Suhteellisen pieni juttuhan se olisi tuon suuremman rikoksen rinnalla, mutta tuollaiset jutut on ihan kiva tietää jos jotain profiilia tekee tyypistä. Hänen huumeiden käytöstä tosin ei ole tarkempaa tietoa, kuin se että huumeita löyty testillä, mutta näkisin niin että poliisin ja Talebin työnantajan olisi syytä tätä tutkia ainakin jos ilmenee että huumeita on enemmänkin vedetty pidemmän aikaa.Epäilty työskenteli Magdeburgin lähistöllä sijaitsevassa Bernburgissa psykiatrina Salus-klinikalla. Potilaina on ollut erityisesti rikoksiin syyllistyneitä päihdeongelmaisia.
Itelle tuli tänään uutena tietona tuo muslimien taqiyya, ehkä siksi alkuun tuntui vaikealta uskoa että se tyyppi on vuosia väittänyt olevansa ateisti, sitä helposti peilaa asioita kristinuskon kautta kun miettii muslimien tekoja. Kristinuskossa ei ole lupaa kieltää uskoaan missään tilanteessa, parempi tulla tapetuksi kuin kieltää Jeesus. Myös sen kaltainen valehtelu että esittää joitain ihan muuta henkilöä kuin on on kielletty, eikä siihen ole poikkeuksia. Mutta nyt kun vähän paremmin tuntee Islamia niin ei kyllä ole mitenkään kaukaa haettu teoria se että Taleb on äärimuslimi joka on vääräuskoisille monet vuodet valehdellut.ASierra kirjoitti: Su Joulu 22, 2024 6:31 pm Äärivasemmistolaisten paniikki äitynyt tasolle, jossa he jakavat hätäpäissään itsekin muslimien tagiyyaa valheellisilla saatesanoilla toivoen ettei kukaan muuta luule.
Reppanoiden hätä on käsinkosketeltavaa