Mika "Immu" Ilmén

Sana on vapaa, jos uskaltaa...
Lack Ops
Lauri Hanhivaara
Viestit: 145
Liittynyt: Ma Tammi 01, 2024 6:52 pm

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja Lack Ops »

Itse odottelen Carlin hyppäävän kehään; kirjoitustensa perusteella ainakaan tunnetta ei tulisi puuttumaan siitä matsista. Minfo vs Immu, vuosisadan taistelu somesuosiosta. :lol:
Pössiperk
Martin Beck
Viestit: 834
Liittynyt: Ma Marras 27, 2023 10:56 am

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja Pössiperk »

Carl Adenauer kirjoitti: Ma Tammi 06, 2025 10:37 pm
olisi ihan vitun hyvä kun Stagala "loukkaantuisi treeneissä", ja vastustaja vaihtuisi 😂!!
Tämä olisi mahtava käänne
🇫🇮 Syyttömänä syntymään sattui hän
Tähän maahan pohjoiseen ja kylmään
🇫🇮
ylälauteiden mies
Agentti Scully
Viestit: 678
Liittynyt: Su Heinä 29, 2007 11:39 pm

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja ylälauteiden mies »

Jaahas, no nyt on ainakin Ice Cage - organisaatio saanut ottelutapahtumansa markkinoinnille haluamaansa huomiota.

Ottelu-organisaatio, joka järjestää jännittävimmät ottelut. Samassa tapahtumassa yhdistyy useampi ottelulaji: Nyrkkeily, Vapaaottelu, Thainyrkkeily ja Potkunyrkkeily.

Matsithan on perinteiseen tapaan mahdollista seurata myös ostamalla livestreamin katseluoikeus.

Kieltämättä varsin erikoinen tyyppi tämä neiti takala vaikuttaa olevan. Suurelle yleisölle varmaankin tuiki tuntematon, fanit taitavat olla lähinnä alaikäisiä nuoria tyttöjä.

Jatkossa sitten voi myös olla haitaksi hänen OnlyFans ansioilleen, mikäli kauniskasvoinen nuorimies muotoillaan uusiksi kehässä.

https://youtu.be/bTF0RUNF-z8?si=dc8oCZdEohhovVXu

Eikä ihme että on lausunnoillaan saanut naisia ärsyyntymään: "Stagala on loukannut naisia oudoilla somekommenteillaan toistuvasti. Hän on muun muassa sanonut, että on naisten oma syy, jos he joutuvat raiskatuiksi".

Huhtikuussa 54-vuotta täyttävä Immu saa vastaansa 30 vuotta nuoremman somepersoona Joni "Stagala" Takalan. Hänellä on pikajuoksijatausta, jonka lisäksi Stagala kehui osallistuneensa katutappeluihin nuorempana Lahdessa asuessaan.

Kuva

Koska ottelut käydään häkissä, niin mielenkiintoista nähdä minkä verran nopeista jaloista on apua, ennenkuin nukkumatti saapuu.

Mutta tokihan sekin mahdollisuus on olemassa, jotta saamme vielä kuulla tämän aiotun matsin peruuntumisestakin loppumetreillä...
- Itsemurhalentäjää ei ruusuin palkita -
Avatar
Kosti
Andy Sipowich NYPD
Viestit: 1381
Liittynyt: Pe Huhti 21, 2023 3:04 am

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja Kosti »

Lack Ops kirjoitti: Ma Tammi 06, 2025 10:47 pm Itse odottelen Carlin hyppäävän kehään; kirjoitustensa perusteella ainakaan tunnetta ei tulisi puuttumaan siitä matsista. Minfo vs Immu, vuosisadan taistelu somesuosiosta. :lol:
:lol:

Ai saatana! Carlin ja vihannesukon tag-team! XD
Eih bennek, eih blavek
Quorthon kirjoitti: Ma Elo 26, 2024 7:21 pm
Ja bannejahan ei enää tule, koska olemme lautamiehissä.
Poliisinpoika
Poliisikoira Rex
Viestit: 255
Liittynyt: Su Syys 29, 2024 8:44 am

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja Poliisinpoika »

https://www.seiska.fi/kotimaa/naiseksi- ... at/1571811

"Kun ottelijat istuivat alas, niin Stagala ryhtyi pätemään ärsytystaidoillaan. Muovista kruunua päässään keikuttanut Stagala nosti jalkansa pöydälle aivan Pirttikankaan eteen.
Kovan luokan vapaaottelijana tunnettu Pirttikangas ai sulattanut näkyä, vaan hän tönäisi todella voimakkaasti Stagalan jakkaraltaan. Stagala lensi kuin varpunen jakkaraltaan." Hyvä kuva lehden jutussa.

Onhan tuo stagala kyllä koominen hahmo lennellessään tuola pitkin lattioita. Läppäsystäki jo melkein olis kaatunu, jos ei olisi pidetty kiinni eikä mitään refleksejä torjuntaan. Oman lyöntiyrityksensä jälkeen lens aika vauhdilla pois tilanteesta.
"Vittu mä tapan sut" kommentti ei myöskään oikein tullu vakuuttavasti vaan lähinnä pelokkaasti enkä ihmettele, että Immua nauratti.
Ei pelkillä suunsoittamisen taidoilla kyllä oo paljon odotettavissa kehässä ja veikkaan, että Immu yrittää pitää pojan pystyssä viimeiseen erään jossa voi sitte viimeistellä kanveesiin. Voi tosin hyvin olla, että stagala luovuttaa jo ekassa erässä, jos Immu ei malta himmata alussa.
Gentle
Andy Sipowich NYPD
Viestit: 1304
Liittynyt: To Maalis 12, 2020 2:19 pm

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja Gentle »

Jonkun pitäis kyllä viheltää peli poikki tuon pojan kanssa. Eihän sillä ole mitään itsesuojeluvaistoa kun ärsyttää jo oikeita ottelijoitakin. Satuttaa vielä itsensä
Jari Linna
Sofia Karppi
Viestit: 448
Liittynyt: Pe Syys 29, 2017 2:11 am

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja Jari Linna »

En usko itse, että pojasta on edes nousemaan kehään. Julkisuuden vuoksi lähtenyt leikkiin mukaan, mutta varmasti jo tuo isällinen läpsäisy takoi sen verran järkeä, että koko ottelu tullaan peruuttamaan päivää ennen toteutumistaan. Melkein näytti alkavan itkemään ennen kuin sai itsensä kerättyä kasaan.

Mikäli ottelua ei peruta, niin neiti Stagala luovuttaa jo ensimmäisen kymmenen sekunnin aikana. Täytyy silti myöntää, että erittäin onnistunutta markkinointa Ice Cagelta.

Kuva
affa
Harjunpää
Viestit: 327
Liittynyt: Su Tammi 16, 2022 6:13 pm

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja affa »

Jari Linna kirjoitti: Ti Tammi 07, 2025 2:09 pm En usko itse, että pojasta on edes nousemaan kehään. Julkisuuden vuoksi lähtenyt leikkiin mukaan, mutta varmasti jo tuo isällinen läpsäisy takoi sen verran järkeä, että koko ottelu tullaan peruuttamaan päivää ennen toteutumistaan. Melkein näytti alkavan itkemään ennen kuin sai itsensä kerättyä kasaan.

Mikäli ottelua ei peruta, niin neiti Stagala luovuttaa jo ensimmäisen kymmenen sekunnin aikana. Täytyy silti myöntää, että erittäin onnistunutta markkinointa Ice Cagelta.

Kuva
Kaikkihan tuossa oli sovittu etukäteen, läpsäisy mukaanlukien. Myötähäpeää herättävää pelleilyä...
Carelin
Axel Foley
Viestit: 2112
Liittynyt: Su Elo 21, 2011 8:37 am

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja Carelin »

Pirttikangas joka tätä kekkulia tuuppasi on oikeasti hurja kaveri. Voisi mennä immun ja kuukkelin kanssa yhtä aikaa kehään. Tämä kukkakeppi on nyt suututtanut lajipiirin tuolla ylimielisyydellään.
Pirttikankaan tuntien ei taatusti suostu mihinkään käsikirjoitukseen. Pohjoisen poika, joka vihaa lässyttämistä.
Carl Adenauer
Olivia Benson
Viestit: 717
Liittynyt: Ke Huhti 05, 2023 5:44 pm

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja Carl Adenauer »

En seuraa tiktok juttuja, mutta tämä Stagala siis Lahesta? Vittu eipä ole koskaan näkynyt paikallisella salilla, mutta mielenkiintoinen tieto!
Pitää katsoa kun kuitenkin tulee lähiaikoina, ja käydä pieni kehityskeskustelu, että se nilkka sitten loukkaantuu pari viikkoa ennen matsia!!
Sitten saisi ruttukorva-mika dissata ns. "vihannesukkoa", jolla varmasti senverran rahaa, että sponssaa itse lisäksi Valtosen tuuraamaan. Toivottavasti ovat jo sopineet etukäteen koko homman 😂!! Tai just Keski-Suomen ukko, vittu kun olisivat nyt laittaneet tämän pojan vain syötiksi 😂!! Ellei, niin eihän tässä ole myöhäistä, vihannesukko varmaan jo ehdottaa tälle Stagalalle samaa, vittu kun nyt olisi pelkkä syötti sika-mikalle!!!
ylälauteiden mies
Agentti Scully
Viestit: 678
Liittynyt: Su Heinä 29, 2007 11:39 pm

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja ylälauteiden mies »

^^^
Tokkopa nyt mitään muuta merkitystä tuon aiotun "otteluparin" kohdalla onkaan, kun vaan saada jäähallin lipunmyyntiä edistettyä varhaisessa vaiheessa mahdollisimman paljon.
Nyt ottelun viimetipassa peruuntuessa voidaan sitten seuraavalla kerralla käyttää taas argumenttejä "odotettu kohtaaminen", tms.

Toki niin Immu, kuten takalakin tulevat saamaan pienen provision tapahtuman markkinoinnin eteen tekemästään vaivannäöstä. Eikä tarvitse lopulta edes Immunkaan kiivetä häkkiin.
- Itsemurhalentäjää ei ruusuin palkita -
Gentle
Andy Sipowich NYPD
Viestit: 1304
Liittynyt: To Maalis 12, 2020 2:19 pm

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja Gentle »

Carelin kirjoitti: Ti Tammi 07, 2025 2:36 pm Pirttikangas joka tätä kekkulia tuuppasi on oikeasti hurja kaveri. Voisi mennä immun ja kuukkelin kanssa yhtä aikaa kehään. Tämä kukkakeppi on nyt suututtanut lajipiirin tuolla ylimielisyydellään.
Pirttikankaan tuntien ei taatusti suostu mihinkään käsikirjoitukseen. Pohjoisen poika, joka vihaa lässyttämistä.
Tapahtuma menettää vähän merkitystään kun siellä ottelee oikeasti hyviä ottelijoita mm. Prittikangas. Vois noi pelleottelut jättää väliin, mutta jos se kansaa kiinnostaa niin sitä sitten näköjään tarjotaan.
Even Steven

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja Even Steven »

Iltalehden toimittaja lukee tätä ketjua.
https://www.iltalehti.fi/palat/8254174c ... 28084e4cb0
Carl Adenauer
Olivia Benson
Viestit: 717
Liittynyt: Ke Huhti 05, 2023 5:44 pm

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja Carl Adenauer »

Voi vittu joo!! Lack ops vs. Tuure Boelius, tai Kosti vs. Niko Saarinen. Olis ainakin tasaiset parit, kuten sanoitte : minfo vs "rohkeasti oma itsensä". Kumpikin matsi olisi loppuunmyyty, ellei mätäkorva keksi seuraavaksi haastaa näitä pikku poikia, joiden kanssa saisi vielä halia pukkarissa.
Lack Ops
Lauri Hanhivaara
Viestit: 145
Liittynyt: Ma Tammi 01, 2024 6:52 pm

Re: Mika "Immu" Ilmén

Viesti Kirjoittaja Lack Ops »

Carl Adenauer kirjoitti: Ti Tammi 07, 2025 5:44 pm Voi vittu joo!! Lack ops vs. Tuure Boelius, tai Kosti vs. Niko Saarinen. Olis ainakin tasaiset parit, kuten sanoitte : minfo vs "rohkeasti oma itsensä". Kumpikin matsi olisi loppuunmyyty, ellei mätäkorva keksi seuraavaksi haastaa näitä pikku poikia, joiden kanssa saisi vielä halia pukkarissa.
Tuuren kanssa vois olla tiukat pystymatsit :)
Vastaa Viestiin