Mielenosoitus kansan toimesta (eli ei natsien ja fasistien järjestämänä) "avoimia ovia" vastaan on sallittua ja enemmän kuin suotavaa. Kannatan. Se on täysin eri asia kuin nämä itsenäisyyspäivän kaapanneet marssijat jotka avoimesti kannattavat fasismia ja natsismia. Tätä jälkimmäistä touhua pitää vastustaa vieläkin enemmän kuin "avoimia ovia". Siitä on turha saivarrella että siellä on myös normaaleja ihmisiä, he ovat typeriä osallistuessaan näiden natsipaskojen marsseihin. Hyödyllisiä idiootteja kuten historia opettaa.vanhellsing kirjoitti: Pe Joulu 27, 2024 12:28 am Nyt vissiin on jotain kymmenen tuhatta osoittanut mieltä Saksassa avoimien ovien politiikkaa vastaan tai ainakin laajasti netistä löytyy videokuvaa, en tiedä varmasti että onko se totta, virallisissa uutisista sitä ei löydy, oliko liian suuri mielenosoitus verrattuna 612 kulkueeseen?
Edit: 612 ei ole mielenosoitus vaan itsenäisyyspäivän kulkue, jolla osoitetaan kunnioitusta sotaveteraaneille tai jotain vastaavaa
Saudimies ajoi autolla väkijoukkoon joulutorilla Saksassa - 5 kuoli, yli 200 loukkaantui
Re: Saudimies ajoi autolla väkijoukkoon joulutorilla Saksassa - 5 kuoli, yli 200 loukkaantui
Re: Saudimies ajoi autolla väkijoukkoon joulutorilla Saksassa - 5 kuoli, yli 200 loukkaantui
Todellisia natseja tästä kansasta kuitenkin lienee sen verran vähän, että tämä vasemmistolaisuuteen olletikin olennaisesti liittyvä "natseja siellä, natseja täällä" -pelko tuntuu vaan niin pirun ylimitoitetulta sivustaseuraajasta. Väkisinkin tulee mieleen 1990-luvulla muodissa ollut Saatanan tai paremminkin saatananpalvojien pelko. Paikallisessa kirjastossa parapsykologiahylly oli väärällään jotain hemmetin Saatana kutsuu minua -videokasettia, näitä oli pitkä rivi... Ja Ameriikan ihmemaassahan ne tulivat oikein hulluksi siinä hysteriassaan ja hyvä kun ei ihmisiä vallan lynkattu. Joku heikkomielisempi mies alkoi oikein itsekin luulemaan hyväksikäyttäneensä omia lapsiaan saatananpalvontamenoissa, kun teinit niin hysteerisenä sitä väittivät.Knobster kirjoitti: Ti Joulu 31, 2024 7:29 pmMielenosoitus kansan toimesta (eli ei natsien ja fasistien järjestämänä) "avoimia ovia" vastaan on sallittua ja enemmän kuin suotavaa. Kannatan. Se on täysin eri asia kuin nämä itsenäisyyspäivän kaapanneet marssijat jotka avoimesti kannattavat fasismia ja natsismia. Tätä jälkimmäistä touhua pitää vastustaa vieläkin enemmän kuin "avoimia ovia". Siitä on turha saivarrella että siellä on myös normaaleja ihmisiä, he ovat typeriä osallistuessaan näiden natsipaskojen marsseihin. Hyödyllisiä idiootteja kuten historia opettaa.vanhellsing kirjoitti: Pe Joulu 27, 2024 12:28 am Nyt vissiin on jotain kymmenen tuhatta osoittanut mieltä Saksassa avoimien ovien politiikkaa vastaan tai ainakin laajasti netistä löytyy videokuvaa, en tiedä varmasti että onko se totta, virallisissa uutisista sitä ei löydy, oliko liian suuri mielenosoitus verrattuna 612 kulkueeseen?
Edit: 612 ei ole mielenosoitus vaan itsenäisyyspäivän kulkue, jolla osoitetaan kunnioitusta sotaveteraaneille tai jotain vastaavaa
Natsimia tulee toki vastustaa, mutta ei niin että huutaa kuin hyeena tuolla kaduilla ja tekee itsestään täysin naurettavan pellen. (Viittaan tällä johonkin videoon joka muistaakseni tälle foorumille linkattiin, missä vasemmistotytteli sekoaa täysin.) Sadussakin kun poika huusi aina sutta, kukaan ei piitannut paskaakaan siinä vaiheessa kun se susi sitten tuli. Eli jos natseista toitotetaan tuon tuostakin silloin kun fasismi ei ole oikea uhka (jotain jäpikkäitä jonossa kadulla, sou vat? ei sentään Kristalliyö menossa...), niin sitten sitä ei oteta vakavasti jos ja kun tarvitsisi ottaa.
Kuten esim. Venäjän kohdalla, sehän se on niitä fasistisimpia maita tällä hetkellä. Mutta silti vaan riittää kaikenmaailman tinttejä sitä nuoleskelemaan.
Tekikö Lilleri-Lalleri itsemurhan, vai tapettiinko hänet?
-
BLOFELD007
- Harjunpää
- Viestit: 335
- Liittynyt: To Syys 05, 2024 9:04 am
Re: Saudimies ajoi autolla väkijoukkoon joulutorilla Saksassa - 5 kuoli, yli 200 loukkaantui
joku vois ajaa autolla tämän saudi sekopään ylitse
Rehelliseksi ja luotettavaksi tunnettu
-
QwertyKeyboard
- Javier Pena
- Viestit: 1744
- Liittynyt: To Huhti 25, 2019 4:05 pm
Re: Saudimies ajoi autolla väkijoukkoon joulutorilla Saksassa - 5 kuoli, yli 200 loukkaantui
Islamista pois kääntyneitä on vähän ja hekin yleensä piilottelevat tai esittävät tappamisen pelossa olevansa muslimeita vaikka oikeasti eivät ole. Tämä johtuu siitä, että Islamilaisessa laissa Islamista pois kääntyminen ateistiksi tai muuhun uskontoon on kuolemalla rangaistava teko. Tämä on asia josta valtavirta media suomessa ja länsimaissa aina vaikenee, koska islamilaiset ovat uhri hierarkiassa korkealla omaksutussa vassari ideologiassa. Siitäkin huolimatta, että muslimit ovat maailmalla enemmistö ja paljon suurempi ryhmä kuin maallistuneet länsimaalaiset.Ifigeneia kirjoitti: Ma Joulu 23, 2024 9:57 am Mikäli sellainen ihme olisi totuus että tämä autolla ihmisiä murhannut tosiaan on ex-muslimi, niin ilmeisesti sitten islamin piirissä kasvaminen on sekoittanut pään lopullisesti, eikä auta edes se että ryhtyy ateistiksi ja irtautuu islamista. Harvemmin kyllä kuulee islamista lähteneestä miehestä. Itseasiassa en ollut tainnut kuulla aiemmin kenestäkään. Naisista kylläkin, koska heillähän on paremmat syyt irtautumiseen. Miehet sensijaan ovat islamin piirissä sellaisia perintöprinssejä, että hehän vain hyötyvät tuosta uskonnosta.