Perinteisenä vapun juhlapaikkana tunnettua Helsingin Kaivopuistoa on aloitettu tyhjentää ihmisistä. Helsingin poliisi on paikalla suorittamassa operaatiota.
Kaivopuistoon kerääntyy vappuaattona paljon nuoria juhlijoita, joista osa on alaikäisiä. Poliisin mukaan Kaivopuistossa on keskiviikkoiltana tuhansia ihmisiä.
Poliisi perustelee puiston tyhjentämistä yleiseen järjestykseen ja turvallisuuteen vedoten. Poliisille on tullut ilmoituksia useista pahoinpitelyistä ja rakettien varomattomasta ampumisesta.
Vappupäivänä Kaivopuisto täyttyy haalarikansasta ja vanhemmista vapun juhlijoista.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/a69d ... df25077f6f
Pahoinpitelyjä ja rakettien ampumista – Poliisi tyhjentää Kaivopuistoa
Re: Pahoinpitelyjä ja rakettien ampumista – Poliisi tyhjentää Kaivopuistoa
Toivottavasti mahdollisimman moni valkonaamainen poika sai kunnolla turpaansa ja heidän siskonsa joutui neekereiden suorittaman joukkoraiskauksen kohteeksi. Kaivopuisto on suomalaisen pelleyhteiskunnan sotatoimialue ja vappu paskaduunareiden säälittävä työväen juhla. Vanhaan hyvään aikaan vapun viettäjiä vedettiin turpaan ja kun he kaatuivat tajuttomina maahan, heidän päälleen kustiin porukalla. Muistan elävästi yhden vapun, kun tannoponilla terästetty humala lämmitti mieltä talvisen viiman keskellä, jossa porvarirouva sai nurmikolla bikertyyppistä nahkasaapasta aivorunkoon ja simanväristä kusta päälleen.
Itsenäisen Suomen Kansallisen Taistelujoukon Rintaman kunniajäsen jo vuodesta 1997. Tarkemmin alkukesästä, kun Captain Jack soi listahittinä radioaalloilla ja maailmassa oli vielä kaikki hyvin.
Re: Pahoinpitelyjä ja rakettien ampumista – Poliisi tyhjentää Kaivopuistoa
Sori siitä...RL11/6 kirjoitti: To Touko 01, 2025 6:32 am Toivottavasti mahdollisimman moni valkonaamainen poika sai kunnolla turpaansa ja heidän siskonsa joutui neekereiden suorittaman joukkoraiskauksen kohteeksi. Kaivopuisto on suomalaisen pelleyhteiskunnan sotatoimialue ja vappu paskaduunareiden säälittävä työväen juhla. Vanhaan hyvään aikaan vapun viettäjiä vedettiin turpaan ja kun he kaatuivat tajuttomina maahan, heidän päälleen kustiin porukalla. Muistan elävästi yhden vapun, kun tannoponilla terästetty humala lämmitti mieltä talvisen viiman keskellä, jossa porvarirouva sai nurmikolla bikertyyppistä nahkasaapasta aivorunkoon ja simanväristä kusta päälleen.
Vanhoina hyvinä aikoina otsikko oli: "Kaivopuisto pissattiin pilalle..."
NYT hakataan, tapetaan, raiskataan... Murhataankin...
Re: Pahoinpitelyjä ja rakettien ampumista – Poliisi tyhjentää Kaivopuistoa
Tuolla on alaikäisiä kympin ratikassa matkalla Kaivariin: https://ylilauta.org/satunnainen/287ki7