Mies poltti naisen Alastarolla heinäkuussa 2006

Suomessa tapahtuneet henkirikokset.
JH1985

Re: Mies poltti naisen Alastarolla heinäkuussa 2006

Viesti Kirjoittaja JH1985 »

Alko niin paljon vit....kun luki tuon jutun. Saatana mikä paskakasa tää Räsänen. Toivottavasti Karma kostaa :twisted:
Avatar
matamimimmi
Jack Bauer
Viestit: 999
Liittynyt: To Elo 16, 2018 10:32 am
Paikkakunta: Costa del Crime

Re: Mies poltti naisen Alastarolla heinäkuussa 2006

Viesti Kirjoittaja matamimimmi »

En ymmärrä kuinka joku voi julmaa murhaajaa sääliä.
Vainajat eivät vaikene
Murha ei vanhene koskaan
8) 8)
Tukulti-Ninurta I
Neuvoja-Jack
Viestit: 569
Liittynyt: Pe Touko 23, 2008 12:26 pm

Re: Mies poltti naisen Alastarolla heinäkuussa 2006

Viesti Kirjoittaja Tukulti-Ninurta I »

Tekisi mieli kysyä häneltä facebookissa, että "En tunne ketään toista, joten kiinnostaisi tietää minkälainen tuoksu tulee liekitetystä ihmislihasta ja haistaako sen hajun sisimmissään elämänsä loppuun saakka?" :twisted:

"Ja mitä tarkoittaa sanonta "Palaa helvetin tulessa?"

tai kuuluisiko sanonan "Heittää bensaa liekkeihin" olla sittenkin "Heittää liekkiä bensaa?"

Olis kiva kuulla mitä jeesuksen taakse piiloutunut murhaaja ajattelis näistä kysymyksistä? :evil:
" Silmä silmästä, Hammaskeiju hampaasta! "
karvakana
Lauri Hanhivaara
Viestit: 125
Liittynyt: Ke Marras 29, 2023 12:37 am

Re: Mies poltti naisen Alastarolla heinäkuussa 2006

Viesti Kirjoittaja karvakana »

Jotenkin kammottavan oloinen tuo mies tuossa dokkarissa, joka näkyy nyt vielä Areenassa. Sellaisen tyhjän ja onton olonen persoona, mutta myös creepy jollain tavoin.
finnbar87
Jack Bauer
Viestit: 974
Liittynyt: Su Huhti 27, 2014 9:29 pm

Re: Mies poltti naisen Alastarolla heinäkuussa 2006

Viesti Kirjoittaja finnbar87 »

aga kirjoitti: Pe Huhti 03, 2020 7:16 am Luulin vanhemmaksi kaveriksi (kuten usein ovat kun tällaisia tapahtuu), ennen kuin kävin Facebook-profiilissa ja luin enemmän tätä ketjua. Oli teon tapahtuessa vasta noin 20-vuotias. FB-profiilista saa käsityksen, että olisi nykyään uskossa, en tiedä oliko jo murhatessa.
Minkäs ikäinen tämä uhri oli? Ei olla taidettu mainita missään lehtijutussakaan, tai ei ainakaan osunut silmiini vaikka koitin ajatuksen kanssa lukea kaikki. Näytti vaan noissa kuvissa niin nuorelta, alaikäiseltä jopa. Toki jos ei kuvat kovin tuoreita ole olleet, niin ymmärrettävää. Ja olihan hänellä jo 2v poikakin.
kakkosurpo
Frank Columbo
Viestit: 9023
Liittynyt: Pe Joulu 24, 2010 10:53 pm
Paikkakunta: Jupiter

Re: Mies poltti naisen Alastarolla heinäkuussa 2006

Viesti Kirjoittaja kakkosurpo »

Äitinsä mukaan oli murhaajaansa hiukan nuorempi, ja murhaaja taisi olla teon tehdessään 22? vuotias.
IS:n jutun mukaan murhaaja oli 34 vuotias saadessaan tiedon tulevasta armahduksestaan vuonna 2018.

Olisiko uhri ollut jotakuinkin 20-21 vuotias?

Murhaaja, mikäli luet tätä, niin kadotappa itsesi pikaisesti kuin tuhkan tuuleen, olet ansainnut sen, etkä mitään muuta.
Olet muuten kuvissa ihan vitun oksettavan näköinen ihrapallo.
Odota vain, sinäkin kuolet. Ajankohta on vielä hiukan auki, mutta kuolet kuitenkin, ja tyhjyys siellä odottaa. Kukaan ei muista 10 vuoden päästä että olit edes olemassa. Reilu peli kaikille.
Vastaa Viestiin