Nyt on kulunut vasta 10 vuotta siitä kun Sipilän hallitus otti jopa kansainvälisiä lakeja rikkoen vastaan pakolaisia Ruotsin läpi pohjoiseen, siellä armeija määrättiin kantamaan näiden matkatavaroita majoituskohteeseen, jotta avaruus-, ydin-, ym. huippulahjakkaat insinöörit tuntisivat itsensä kuninkaalisiksi, rakastetuiksi ja aivan ihaniksi vävyiksi.jotunheimen kirjoitti: Su Kesä 01, 2025 2:18 am Suomalaiset ns. poliitikot sen kuin odottaa, kunnes karja on valmista, eli pelkäävät tarpeeksi, jotta Kiinan mallinen totalitarismi voidaan ottaa käyttöön. Mitä luulitte? Että joku oikeasti maasta välittävä tunkee maahan kaaosta lisäävää porukkaa? Älkää olko huolissanne kansalaiset, kaikki on teidän omaksi parhaaksi, transuilu, huumeidenkäyttö ja kaikki muu sekoilu, me hoidetaan kaikki, mitä oltaan luotukin usko vaan Valtioon, kurjalainen.
On han se ihan toista kun saa ihailla sopuisaa kroppaa joka ei ole ravinnon puutteesta pääsyt vieläylipainoiseksi, ei käytä alkoholia ja on harras uskovainen, ja mikä parasta, saa mielin määrin ihailla vähän vaaleempaa tai tummempaa mokkahikkeliin.
Miettikää nyt jos tämän tilalla olisi pyöreähkö keskivartalon ja keskikaljaa lipittävä suomalainen shuna, appivanhemmat kehuu kilvan kylillä kuinka fiksu ja ihana on tämä vierasmaalaine, ostanut jo tyttärelle huiveja ja koko pitkiä mekkoja, voi että se on ihana tämä meidän vävy.
Suomi otti rajusti kiinni 2015 tässä pakolaispolitiikassa muita pohjoismaita Islantia lukuunottamatta, ruotsissa nämä mutakuonojen rötöstelyt on lisääntyneet jo tasaisesti 60 vuotta, mutta suomen kehitys on huomattavasti nopeampitahtista, epäilen että meillä on jo samanlaista 10 vuoden päästä mitä ruotsissa on nyt, ja seuravan 20 vuoden päästä olemme jo ohi muista pohjoismaista ongelmien kanssa maahamuuttajien taholta.
Tietty jos tulee sota, niin lasketaan että tässä on reserviä siihen, minusta se vaan on arveluttavaa, onko näistä sotilaiksi puolustamaan suomea kun on jo geeneissä pakeneminen, pääsevätkö karkuun, vai joudutaanko ne teloittamaan sotilaskarkureina.
Miettikääpä mitä teki maamme hallitus maallemme 2015, se on niin törkeä teko, että pitäisi laittaa silloinen hallitus muuria vasten maanpetoksesta.