Lavastiko Empire-näyttelijä "rasistisen" pahoinpitelynsä?

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Avatar
Marokon Kauhu
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4751
Liittynyt: Ma Maalis 26, 2007 9:06 pm
Paikkakunta: Rio Grande

Re: Lavastiko Empire-näyttelijä "rasistisen" pahoinpitelynsä?

Viesti Kirjoittaja Marokon Kauhu »

Marokon Kauhu kirjoitti: Pe Joulu 10, 2021 9:53 am Ihmeellistä, ei ollut hesarissa ja Ylessä mitään :D
Ameriikan husu on todettu syylliseksi kusetukseen, eli viharikoksen lavastamiseen.

Edes koko woke-vasemmiston paino ei auttanut näin selkeässä tapakauksessa.
Jussie Smollett Found Guilty in Hate Crime Hoax Trial
Eli viisi kuudesta syytteestä viharikoksen lavastamisessa läpi, ja homoneekeri saa linnaa.

https://www.breitbart.com/entertainment ... oax-trial/
A jury found disgraced actor and former “Empire” star Jussie Smollett guilty on five of six charges in a case where he is accused of staging an anti-gay, racist attack on himself nearly three years ago and then lied to Chicago police about it.
hirttosilmukka.jpeg


Kaikenlaiset hirttosilmukat tuntuvat olevan husuttelijoiden suosiossa.
Oli sitten kysymys Suomen Husuista tai Sulttaani Ahmeteista, tai maailmanneekereistä.


Viimeisin (viimeinen?) käänne tässä huijauksessa:
Hate crime hoaxer and actor Jussie Smollett has finally reached a settlement with the city of Chicago six years after the city sued him over his accusations.
Eli viharikoksen keksijä on päässyt jonkinlaiseen sopimukseen korvauksista mitä hänen pitää maksaa Chicagon kaupungille kusetuksestaan.

Yle piti tästä asiasta kovaa meteliä aikoinaan, mutta eipä ole vaivautunut paljon uutisoimaan kun paljastuikin husu-kusetukseksi.

Mutta tämäkin tapa on Ameriikan suvakeilta opittu:
Smollett was also charged with six disorderly conduct counts.

He was tried and convicted on these counts and was sentenced to 150 days in jail and 30 months probation.

However, despite the conviction, the Illinois Supreme Court overturned the Empire star’s hate crime hoax conviction and dropped all charges against him. They also ruled that he cannot be tried again.
Smolletti sai pikkuisen linnaa tempauksestaan, mutta sen aikainen osavaltion korkein oikeus päästi homppelin piinasta ja totesi että ei saa kiusata neekeriä enää vaikka vähän keppostelikin.

P.S. YP otsikosta kysymysmerkki pois. On tuomittu pahoinpitelyn lavastuksesta.
  • Väestönvaihto
  • Turhanpaikan hakijat
  • Kotoutumisteollisuus
  • VOK - business
  • Partalapset
  • Huonolaatuiset mamut
  • Islamisaatio
VasikkaSeOn
Hercule Poirotin viikset
Viestit: 108
Liittynyt: Pe Helmi 28, 2025 8:46 am

Re: Lavastiko Empire-näyttelijä "rasistisen" pahoinpitelynsä

Viesti Kirjoittaja VasikkaSeOn »

Kai se pitää sitten paikkaansa että kaikki julkisuus on hyvästä. Pahassa tai hyvässä. Aina löytyy joku joka tulee mussuttamaan "se on vaan ymmärretty väärin"
En oo elämänkoulunoppilas vaan se vittumainen maikka
Vastaa Viestiin