Rakutenilta katsoin Cold Meat -elokuvan. Elokuvan juoni ja toteus on ehkä yksi parhaimmista kuvauksista elokuvamaailmassa, jossa esitellään Rodney Alcala -tyyppinen sarjamurhaaja. Pieniä erikoisia piirteitä mm. Kloroformista ja muista inhalaatioon perustuvista nukutusaineista oli miellyttävästi sekoitettu mukaan, vaikka oma lempparini on isofluraani sen vuoksi, että se on elokuvassa mainittuja yhdisteitä nopeavaikutteisempi. Varsinaisista kaasuseoksista halotaani, koska kaasuhälyttimet eivät ilmaise sitä, kun nukuttaa sillä asuntovaunussa nukkujat. Opin tämän Via Baltican maantierosvoilta.
Kokonaisuudessaan annan elokuvalle ☆☆☆☆☆ sekä ♡
Leffaevääksi suosittelen runsaassa merisuolavedessä keitettyjä perunoita ja popsi iso vitonen -nakeista tehtyä hyvin pippuroitua nakkikastiketta. Ruokajuomaksi CAMP -merkkistä halpaa sydänverenväristä 7 % s-markettisangriaa. Jälkiruoaksi paketillinen (6 kpl) Coop -tuotemerkin halpoja lakritsijäätelötuutteja ison kupillisen ja hyvin sokeroidun sekä kulutusmaidotetun vankilakahvin (rainbow pikakahvi) kanssa. Tämän tyylisten elokuvien kanssa eväiden tulee olla kuin kuolemaantuomitun viimeinen ateria.
Elokuva-arvosteluja
Re: Elokuva-arvosteluja
Itsenäisen Suomen Kansallisen Taistelujoukon Rintaman kunniajäsen jo vuodesta 1997. Tarkemmin alkukesästä, kun Captain Jack soi listahittinä radioaalloilla ja maailmassa oli vielä kaikki hyvin.
- Medborgare
- Neuvoja-Jack
- Viestit: 549
- Liittynyt: Ma Joulu 10, 2012 10:40 pm
Re: Elokuva-arvosteluja
Myös Rakuten:
Winnie the Pooh, Blood and Honey
Sopii hyvin juhannusleffaksi.
Siinä on kokko ja kaikkea.
https://www.imdb.com/title/tt19623240/
Winnie the Pooh, Blood and Honey
Sopii hyvin juhannusleffaksi.
Siinä on kokko ja kaikkea.
https://www.imdb.com/title/tt19623240/
Maan tavan mukaan asialla ovat nimettömät sankarit, jotka ovat erityisen aktiivisia murha.info -sivustolla ja Iltalehden keskustelusivuilla, jotka ovat suomenkielisen netin surkeimmat likaviemärit.
http://www.mikkoniskasaari.fi/node/181
http://www.mikkoniskasaari.fi/node/181