Missä voimamies on hävinnyt naisille, vasemmistoliiton Helsingin kaupunginvaltuutetulle ja mainostoimistodesignerille? Ihan kuka tahansa voimamies vääntäisi niskat nurin noilta silakoilta, että rasahdus vain kuuluisi. Paavokin vahvimpana vassulina voisi mennä kokeilemaan. Sori groteski ilmaisu, jos nyt alkoi pelottamaan (siinä tapauksessa etsi äkkiä turvallinen tila ja paperipussi), mutta se nyt vain on fysiologinen ja tieteellinen tosiasia. Varisfoorumilla on jaettu sinulle väärää tietoa.Tupla kirjoitti: Su Kesä 22, 2025 1:17 pmMutta kun "faktuaalinen tosiasia" on, että suomalaiset voimamiehetkin häviävät naisille, vasemmistoliiton Helsingin kaupunginvaltuutetulle ja mainostoimistodesignerille. Eikä kansainväliselle tasolle seiväshypyssä taivu kantasuomalaisista kuin naiset.Collie kirjoitti: Su Kesä 22, 2025 12:16 am Voin kertoa tupla-annalle hieman tosiasioita.
Yksikään voimamies ei häviä naiselle. Se vaan on elämän fysiologinen ja faktuaalinen tosiasia, riippumatta siitä, mitä silakkaryhmä asiasta kertoo.
Seiväshypyssä joku vaaleahipiäinen ruotsalainen voitti. Taas. Kaikki tummahipiäiset miehet. Tummahipiäiset miehet ovat sukupuuttoon kuoleva kansa.
Onhan tuo osittain totta. Maailman paras seiväshyppääjä on vaaleahipiäinen ruotsalainen ja maailman paras juoksija vaaleahipiäinen norjalainen. Naisissakin paras juoksija on vaaleahipiäinen alankomaalainen. Suomalaiset miehet ovat kunnostautuneet jääkiekossa, joista viimeisimmät maailmanmestaruudet 2019 ja 2022 sekä olympiamestaruus 2022.Tupla kirjoitti: Su Kesä 22, 2025 1:17 pm Suomalainen mies on alennustilassa. Ainakin yleisurheilussa.
Tarttuisin hieman vielä erikoiseen kommenttiisi "vahvemmista etnisyyksistä". Kukas se onkaan maailman vahvin mies 2025? Vastaus: eteläafrikkalainen vaaleahipiäinen Rayno Nel:

Tässä kuvan tilanteessa vaaleahipiäinen Rayno Nel retuuttaa kolmea tummahipiäistä ja yhtä vaaleahipiäistä:
Kuka on nyrkkeilyn raskaan sarjan maailmanmestari? Vastaus: vaaleahipiäinen Oleksandr Usyk:

Usykia ennen lajia dominoi eräs vaaleahipiäinen Tyson Fury:


Jne. Onhan näitä.