Mitä puutaheinää tässä on minfolaiset suoltaneet?ItseoppinutN kirjoitti: Pe Heinä 11, 2025 2:30 am Näitä kommentteja lukiessa täytyy olla hieman hämillään minfon nykyisten jäsenien ajatuksen juoksusta.
Entisaikaan kunnolliset jäsenet vaivaantuivat ottamaan edes sen verran selvää asioista, ettei aivan puuta heinää viittiny suustaan suoltaa. Tietoja kaivettiin vaikka mistä onnettomista tiedonjyvistä, mutta tässä tapauksessa kaikki tarvittava olennainen tieto oli saatavilla ja silti täällä jauhetaanja keskitytään epäolennaiseen.
Lisäksi tosi törkeästi puhutaan jo edesmenneestä. Vähän olis parantamisen varaa.
Ikävä juttu kaikin puolin, toivottavasti omaiset ei lue tätä palstaa. Ja arvon minfolaiset... Vaikka te, ette seuranneet/ tienneet/ koskaan kuulleet Birgitasta, niin somessa FB/IG/tiktokissa aika moni muu seurasi ja hän tuli tutuksi seuraajilleen. Iloinen, valoisa ja reipas ihminen, joka viime vuosina paransi elämäntapoja. Eniten tässä tapauksessa syyllinen on se turkkilainen klinikka, joka suostui tekemään noin suuren operaation kerralla. En usko että moni nuorenpikaan ihminen olisi siitä kovin vähällä selvinnyt.
Biksu itse on suoltanut puutaheinää hovilleen: jokainen on hyvä sellaisena kuin on jne.
Ja sitten ei kuitenkaan hyväksy itseään sellaisena kuin on.
Eniten syyllinen on turkkilainen klinikka?
Pakottiko joku heidät leikkaamaan hänet??