PMMP ilmoitti paluustaan vuonna 2023 ja paluukeikat olivat kesällä 2024.
Ylemusiikin Facebook ja Instagram 3 viikkoa sitten:
"Ylen uusi dokumentti tulossa syyskuussa – PMMP keikalla: Ei enää ikinä ei ole vain yhden bändin kasvutarina vaan sukupolvikokemus.
Dokumentissa seurataan PMMP:n paluuvuotta ja valmistautumista stadionkonserttiin.
Kahden naisen välinen tuki on ollut keskeinen voima PMMP:n historiassa – suhde, joka on kannatellut vaikeidenkin vaiheiden yli.
Samalla se palaa aikaan, jolloin sukupuoli ratkaisi enemmän kuin lauluääni tai kyvyt.
Ääneen pääsevät myös muut PMMP:n jäsenet sekä bändin taustavaikuttajat, joiden läheiset ja välittömät suhteet ovat olleet keskeisiä niin musiikillisessa yhteistyössä kuin vastavoimana sukupuolittuneelle syrjinnälle.
Kati Laukkasen ohjaama dokumentti sisältää julkaisematonta arkistomateriaalia, treenikämppäotoksia ja haastatteluja yhdistetään nykyhetken kuvastoon tavalla, joka piirtää kokonaisvaltaisen kuvan PMMP:stä – ei vain bändinä vaan ilmiönä ja ajankuvana.

PMMP keikalla: Ei enää ikinä julkaistaan 6. syyskuuta Yle Teemalla ja Yle Areenassa.

Yle välittää myös tunnelmaa Kansalaistorilta 6. syyskuuta, jossa Rakkautta & Anarkiaa -festivaali järjestää dokumentin maailmanensi-illan. Tapahtuma on osa Rakkautta & Anarkiaa -festivaalin ja Ylen yhteistyötä."
Boldaus minun.