Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Joosua
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4841
Liittynyt: Pe Helmi 15, 2019 10:35 pm

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja Joosua »

Make69 kirjoitti: Ke Loka 01, 2025 11:32 pm
Joosua kirjoitti: Ke Loka 01, 2025 10:43 pm Kyllä tällaisen aineiston lähettäminen on erittäin asiatonta. Olisi hyvä saada asia poliisin tutkintaan. Todennäköisesti on rikottu jotakin sukupuolisiveellisyyttä koskevaa säädöstä.
No voi herran jestas, tuliko paha mieli. Jokaisella on värkki jalkojen välissä *siis jokaisella*, miksi siitä pitää pöyristyä saati pistää poliisi tutkimaan kun laite vähän vilahtaa. Ihmisillä voisi olla parempi olla ja rennonpi olo kun käyttäisivät vehkeitään, voisi vaikka joku rikos jäädä tekemättä. Joo, niin tietysti ei tarvii kaupassa nähdä tuollaisista mutta onko se kuitenkaan maailman loppu tai syy "pöyristyä".
Ai niin, sori. Totta kai se on.
Juuri niin. Olet ymmärtänyt ihan oikein. Tuollaisisra asioista kuuluu pöyristyä ja järkyttyä. Se on tämän päivän henki. Eikä tietenkään haittaa mitään vaikka kyse on ihan luonnollisista asioista. Ainakin useimpien mielestä.

Vähän sama juttu kuin Päivi Räsäsen juttu. Hänhän siteerasi raamattua. Poliisi, käräjäoikeus ja hovioikeus eivät nähneet rikosta tapahtuneen, ja nyt juttu on korkeimmassa oikeudessa,. Räsänen kajosi kiellettyyn asiaan. Ja siitä kuuluu pöyristyä.
Avatar
AlsSie
Agentti Scully
Viestit: 677
Liittynyt: La Kesä 28, 2025 12:52 am

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja AlsSie »

Otsikko johtaa harhaan. :D

Tämä oli aika hauska juttu, etenkin kun piparikuvien välissä mainostetaan jotain soosia tai mitä lie ruokaa perinteiseen kokkaustyyliin. Jos olisin ollut paikan päällä kaupassa, olisin ollut huvittunut. Tämä juttu saa nyt itse asiassa vähän kiinnostumaan siitä tanskalaisesta sarjasta.
Mahdollisesti näin.
Avatar
LiamNeeson
Theo Kojak
Viestit: 1194
Liittynyt: Su Joulu 10, 2023 11:19 am
Paikkakunta: Sattumakunta

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja LiamNeeson »

Otsikko on harhaanjohtava, todellisuudessa piparia esitteli YLE TV2.
☆Yksi kerta on sattumaa, toinen kerta on yhteensattumaa, ja kolmas kerta on järjestelmällistä toimintaa♤
Avatar
Rescuer
Watson itse
Viestit: 5967
Liittynyt: Ti Heinä 08, 2008 8:15 pm

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja Rescuer »

Larva kirjoitti: Ke Loka 01, 2025 10:55 pm Näin itse alkua tuosta ohjelmasta ja juu.. ehkä ei nyt kamalammin kiinnosta tanskalaisten muijien värkit ja niistä puhuminen.

Mutta, ohjelma tuli klo 22.55 - jos tällä kellonlyömällä on lapsukaisia vanhempineen (tai teinejä notkumassa ah niin parhaassa treffauspaikassa kuten Prismassa) kaupoilla niin ehkä enemmän voisi miettiä miten tuolla valvomisella muksu on ajallaan ylhäällä seuraavana aamuna kun ois ehkä tarhaa/kerhoa/koulua. Itiksessä toki on oma asukaskuntansa ja jätän tämän lukijan tulkinnan varaan.
Ohjelmatietojen mukaan tuo tuli tuntia aikaisemmin, eli 21.55. Koko ohjelman kesto oli 5 minuuttia, niin eipä tuossa kauhean kauaa ole pillu ole ehtinyt näkyvissä olla jos ohjelmassa on muutakin sisältöä ollut.
Tuskin tuo pöyristynyt Hilla, 19, on ehtinyt näyttöjen kuvaamisen jälkeen edes henkilökuntaa löytää ennen ohjelman loppua.
Mitä enemmän vihreitä hymiöitä, sitä heikommat argumentit.
Eräässä entisessä hallituspuolueessa oltiin erittäin kiinnostuneita uusista pilvipalveluista. Sitten joku kertoi heille, ettei pilvipalveluilla ole mitään tekemistä kannabiksen kanssa...
Avatar
Birch Tree Headland
Martin Riggs
Viestit: 631
Liittynyt: Ma Maalis 20, 2023 5:03 pm

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja Birch Tree Headland »

Hillan nenä pystyy nyrpistymään kiitos elämän bingon joka on asettanut hänen syntymänsä Suomeen joka sattuu olemaan hyvinvointivaltio.

Jossain toisaalla Hillalla olisi niin paljon ihan oikeita huolenaiheita, että nenää nyrpistävät lihakset olisivat jo tuossa iässä lähes surkastuneet pois.
"You Need A Fucking Kick Up The Ass For Being A Bitch, Cunt, Gold-digging Whore - With A Pussy Son."

"I Deserve To Be Blown - FIRST - Before The Fucking Jacuzzi."

- Mel
URSA
James Bond (Roger Moore)
Viestit: 15338
Liittynyt: Pe Loka 25, 2013 6:57 pm

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja URSA »

Hillan ei kannata mennä edes nykytaidenäyttelyyn. Niissä saattaa nykyään olla seinällinen vastaavia kuvia. Kyse on suuntauksesta jossa normalisoidaan alapäiden erilaisuutta.
maaco

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja maaco »

Siellä on ollu häpy hour
Rousku
Vic Mackey
Viestit: 1987
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 11:29 pm

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja Rousku »

Jack the Ripper kirjoitti: Ke Loka 01, 2025 10:58 pm Hyvin sattunut Apetit-miehen ajoitus kun heittää samaan aikaan kermat kalaisaan hässäkkään.
Juu. Prismassa näkyy ruutujen yläpuolella lukevan "maalit". Viittaako siihen, että tuohon kuuluisi tähdätä?

URSA kirjoitti: To Loka 02, 2025 9:33 am Hillan ei kannata mennä edes nykytaidenäyttelyyn. Niissä saattaa nykyään olla seinällinen vastaavia kuvia. Kyse on suuntauksesta jossa normalisoidaan alapäiden erilaisuutta.
Nykytaidenäyttelyssä tietää mitä voi odottaa. Mutta Prismassa voi olla ostamassa vaikka uutta kurapukua vanhasta yli kasvaneelle muksulleen. Tai, mikä pahinta, uutta puhelinta varhaisteinille, jota näkymät armottomasti nolostuttaisivat.

Edit. Unohdin, että on vuorokauden ympäri auki olevia Prismoja (unohdin, vaikka viimeksi eilen sellaisessa asioin). Ehkä ei haittaa, jos myöhään illalla siellä on tuollaiset näkymät. Alaikäistenhän kuuluisi olla jo nukkumassa eikä missään kauppareissulla.
Jannes
Theo Kojak
Viestit: 1196
Liittynyt: La Heinä 23, 2016 3:22 pm

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja Jannes »

Ehdotan Hillalle valkaisuaineen hieromista silmämuniin rangaistuksena, sekä pelastuksena synnin näkemiseen.

Miksi nämä ylipäätänsä näyttävät ihan normi telkkaria on tosin ihan hyvä kysymys, kun ei olisi mitenkään hankalaa tykittää joka ruutuun pelkästään ennalta tarkastettua matskua.

Se olisi jopa käytännöllisempää, jos ruudulla vipeltävä video olisi erityisesti tehty kuvanlaadun arvioimista varten.

Ihan siis kun tuossa pystyy niin moni nykymaailman politiikkaa uskontonaan pitäväkin saamaan vaikka raivokohtauksen jossain elektroniikkaliikkeessä, kun ruudussa näkyy sattumalta vaikkapa Hitler, tai joku ääripään toinen otus kun ruudulla pyörii pride marssi tai lasten dragshow....

jos ruudulla taasen viuhahtaa Netanyahu, silloin natsi ja takkutukka saattavat löytää rakkauden... josta päästäänkin taas pöyristelemään elektroniikkaosaston häpyhuulia, mutta tällä kertaa livenä.
damfin
James Bond (Pierce Brosnan)
Viestit: 13832
Liittynyt: Ke Elo 10, 2011 1:04 am

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja damfin »

Ehkä Hillalla itsellään on roikkuvat häpyhuulet, ja hän koki loukkaavaksi tuon naisen maininnan "Minulla ei ole roikkuvia häpyhuulia" :D
jotunheimen
Olivia Benson
Viestit: 726
Liittynyt: Ma Loka 19, 2020 8:34 am

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja jotunheimen »

Ei yllätä, että Ylenannosta tulee kaikenlaista keskellä päivää. Itse pidän kyllä seksikkäämpänä ja kauniimpana sitä, että on jotain vaatteita päällä kuin täysalastomuutta.
@veitera has blocked you
Stonedar
Axel Foley
Viestit: 2212
Liittynyt: Ma Joulu 11, 2023 8:45 am

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja Stonedar »

Nyt olisi hyvä tilaisuus nostaa someäläkkä, että tasa-arvon vuoksi myös kulleja ruutuun, eikö näin? Tosin en tiedä vaikka siellä sellaisia ohjelmia olisikin, paha sanoa.
Sinivalkoinen
Scooby-Doo
Viestit: 26
Liittynyt: La Syys 20, 2025 5:40 am

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja Sinivalkoinen »

No ei tässä ollut oikeastaan mitään ihmeellistä. Yle, vaikka paska laitos onkin, niin lähetti tämän saman jokaiseen suomalaiseen kotiin myös. Eriasia, jos ruudulla olisi pyörinyt varsinainen jynkky, nyt kuitenkin lähinnä seksuaalisvalisteinen juttu. Suomessa näytetään jopa kouluissa vastaavaa materiaalia yläasteikäisille, kun tutustutaan ihmisen biologiaan ja seksuaalisuuteen.
KingEdward
Nikke Knatterton
Viestit: 157
Liittynyt: To Joulu 05, 2019 4:45 pm

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja KingEdward »

Mikähän pakkomielle Ylellä on nykyisin näihin seksi- ja sukupuolijuttuihin, kun niitä tulee joka välissä. Avoimuus ja vapautuminen on ihan kivoja asioita, mutta en kyllä millään jaksaisi jatkuvasti kuunnella ja katsella tavallisten ihmisten jalkovälejä tai kertomuksia seksielämästä. Porno on huomattavasti parempi vaihtoehto tähän tarpeeseen, sopivaan aikaan itse etsittynä.

Eihän tuossa Prisman ruudussa ole ollut mitään kovin erikoista näkyvillä, tavallinen alaston nainen alapäineen, mutta mieluummin telkkaria valitessa katselisin niitä luontokuvia, mitä aiemmin oli projisoituna.
Bird
Axel Foley
Viestit: 2390
Liittynyt: Su Marras 15, 2020 9:40 pm

Re: Nainen esitteli häpyhuuliaan teräväpiirtona Prismassa, 29.9.25

Viesti Kirjoittaja Bird »

maaco kirjoitti: To Loka 02, 2025 12:23 pm Siellä on ollu häpy hour
Tämä oli varmaan ketjun paras anti, kiitos siitä. :lol:

Mutta silti asiaan; omasta mielestäni on tosi asiatonta arvostella täällä tuota 19-vuotiasta naisenalkua - varsinkin, kun hän ajatteli tässä lapsia, lapsiperheitä. Kyseessä on tosiaan kuitenkin lapsiperheiden suosima päivittäistavarakauppa. Mikä juttu se nyt on, että ensin vastustetaan näitä koulujen erilaisia biologiaan ja seksuaalisuuteen liittyviä kirjoja ja opetusmateriaaleja, joissa nykyään ollaan todella avoimia, mutta sitten kun joku nuori nainen tekeekin periaatteessa tätä ihan samaa, eri tasolla vain (jos et tajunnut lue=vastustaa), niin tätä nuorta naista aletaankin täällä arvostella.

Jo vuosikausia seksiä on tungettu joka tuutista ihan kyllästymiseen asti ja tutkimusten mukaan ihmisten haluttomuus seksiin on koko ajan vain lisääntynyt. Voisihan siinä tyrkyttämisessä nyt taas jotkut rajat olla. Ja muutenkin kuin vain haluttomuuden lisääntymisen takia. Aika omituinen ilmiö myös, että toisaalta vastustetaan kovaäänisestikin mm. seksipositiivisuus -, woke-, lgbtq -, pride-ilmiöitä ja vastaavia juurikin muun muassa liiasta avoimuudesta johtuen, mutta heti, kun on naisen värkki televisioruudulla, vaikka sitten lapsiperheiden suosimassa päivittäistavarakaupassa, niin asia onkin varsin ok. Haiskahtaa kaksinaismoralismilta.

Omasta mielestäni seksi on mahtava asia ja lisää hyvinvointia. Itsetyydytys on myös hyvä ja suositeltava asia. Mutta viimeisten vuosien tyrkytys on mennyt jo överiksi. Ihan överiksi viimeistään siinä vaiheessa, kun keltainen lehdistö alkoi tyrkyttää mm. Only fans -juttuja naisille ammatinvalinnan näkökulmasta ja, kun Ylen ohjelmistosta löytyi mm. Pillupäiväkirjat ja se yksi ihan rajaton, rusettipäinen julkkistyrkky nainen puhui runkkaamisesta ja kaikesta muusta joka käänteessä. Tähän samaan ilmiöön menee myös se yksi "seksuaaliterapeutti", joka oli jatkuvasti keltaisen lehdistön sivuilla avautumassa kaikesta mahdollisesta seksiin liittyvästä ja juonsi myös sitä yhtä naurettavimmista reality-ohjelmista ikinä (Naked Suomi/Finland vai mikä olikaan). Mun mielestä kaiken maailman julkisuustyrkyt alkoi puhumaan seksistä todella avoimesti ja jopa ihan ruokottomia vain ja ainoastaan saadakseen itse mahdollisimman paljon huomiota. Samaan aikaan ne oikeat, kunnolla koulutetut asiantuntijat vastasivat kaikessa hiljaisuudessa eri lehtien pyytämiin haastatteluihin ilman omia valokuviaan saati selfieitään ja puhuivat samoista asioista osaavasti ja ammatillisesti.
Viimeksi muokannut Bird, To Loka 02, 2025 9:05 pm. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”— Bertrand Russell
Vastaa Viestiin