SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Tänne keskustelut politiikasta siihen liittyvästä korruptiosta yms.
Carelin
Axel Foley
Viestit: 2113
Liittynyt: Su Elo 21, 2011 8:37 am

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Carelin »

Jannes kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 9:10 am Ainoa minkä ihon alle on mitään päässyt on nuo tietyt suomalaiset, joiden valkoisen nahan alle on selkeästi pesiytynyt neekeri.

Täytyy kyllä ihmetellä, että mitä vittua pitää olla pään sisällä pielessä jos tuntee sympatiaa tätäkin kusettavaa neekeriä kohtaan.
Olen samaa pohtinut hyvinkin paljon. Pitää olla hyvinkin paljon pois reaalimaailmasta ja realiteettikyky auttavalla tasolla jos ri nöe tätä syy yhteyttä. Sama kun kyy puraisee perseestä ja sanoo ettei tämä mitään haittaa. Ei kyetä näkemään miten sekin myrkky etenee. Epäilen, että looginen päättelykyky on hämärtynyt näillä suvakeilla ja ylitsepursuava altruismi ohjaa päättelykykyä.
Joka tapauksessa se on realiteettitajun vamma pipon alla.
Avatar
Keyser Söze
Armas Tammelin
Viestit: 74
Liittynyt: Pe Joulu 03, 2021 9:09 pm

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Keyser Söze »

Itse luin pandemian aikaan psykologiaa, mut se jäi sitten kesken. ADD on vahvana tässä mun keississä.
Mutta eikös tää tarkoita kumminkin, että voisin toimia psykiatrin virassa, tai ainakin psykologina?
Salmari
Javier Pena
Viestit: 1754
Liittynyt: To Marras 22, 2018 2:37 pm

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Salmari »

Keyser Söze kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 9:47 am Itse luin pandemian aikaan psykologiaa, mut se jäi sitten kesken. ADD on vahvana tässä mun keississä.
Mutta eikös tää tarkoita kumminkin, että voisin toimia psykiatrin virassa, tai ainakin psykologina?
Tottakai voit, mutta vain jos olet somali.

Laita häpykarvat päähäsi ja puku päälle, menee demareille täydestä.
Viimeksi muokannut Salmari, Ke Loka 29, 2025 10:25 am. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
JanitaSlim kirjoitti: ↑
Tähän rikokseen ei nyt millään tapaa liity kommunismi, sateenkaarismi, tai vasemmisto. Koitetaan pitää keskustelu asiallisena
ed_gein
Christopher Lorenzo
Viestit: 1678
Liittynyt: Ma Touko 30, 2011 2:19 pm

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja ed_gein »

Syksyn sävel kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 1:37 am
ed_gein kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 1:04 am Näin se Suomi pikkuhiljaa vedetään vessasta alas.
Kyllä nyt pelottaa kun 3,5% kaupunginvaltuustosta on somalitaustaisia. :roll: :lol:

Olen Ahmed Mahad 37v. Helsingin kaupunginvaltuutettu, Kulttuuri- ja vapaa-ajan lautakunnan jäsen, Diplomatian ja Poliittisen Konsultoinnin maisteri. Olen ehdolla eduskuntavaaleissa Helsingin vaalipiirissä. Asun Itä-Helsingissä ja olen kolmen alaikäisen lapsen isä, joista nuorin on 4-vuotias ja vanhin 15- vuotias. Työskentelen EHYT ry:ssä koulutussuunnittelijana ja toimin nuorten ja muiden heikossa asemassa olevien puolestapuhujana.
Paikan otti myös Abdifatah Qaaje (sd.), joka kertoo olevansa lähihoitaja ja perheenisä Kontulasta.

Valituksi tuli myös Pohjois-Haagassa asuva Ahmad Hassan (sd.), joka on merkonomi ja neljän lapsen isä
https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/8445361

Työssä käyviä ja veroja maksavia kansalaisia.
Missä työssä? Oikeasti, en ole somalia nähnyt missään yksityisen sektorin tehtävässä paitsi bussikuskina (päästävät heimoveljet maksamatta kyytiin) tai konnarina.

Näillä on muka korkeitakin koulutuksia, mutta en ole nähnyt missään firmassa. Kiinalaisia ja intialaisia sen sijaan olen.

Kuinka paljon pitää tapahtua, että et fanittelisi somaleja ja muita afrikkalaisia?
Tupla
Rico Tubbs
Viestit: 1204
Liittynyt: Pe Kesä 14, 2024 9:49 am

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Tupla »

Salmari kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 8:56 am Suvajakkeja vituttaa kun taas yksi somalitoteemi osoittautui kuplaksi. Ja paskalta haisevaksi sellaiseksi.

Se on aina hieno hetki kun pääsee suvajakin ihon alle.
Minä nautin rasistipaskeiden jauhotuksesta :D ja kuulaassa syyssäässä väreilevistä mustanmiehenpeloistaan, joista ketjussa kilvan todistavat.. "Aidosta" hämmästyksestään, kun joku kuntapolitiikko ei malta pysyä totuudessa.

Minkä sille voi kun tykkää rikosrekisterittömistä perheellisistä miehistä, jotka ottavat vastuuta yhteisten asioiden hoidosta. Ei sitä autoakaan kortilla ajeta, eikä luottamustoimia oppiarvoilla.

Tyylikäs puku, notkeat lanteet ja nokkela pää, joka oppii ajan kanssa suomalaisen yhteiskunnan hyvät puolet ja neuvoo huonojen puolien muuttamisessa. Nam-nam.
Viimeksi muokannut Tupla, Ke Loka 29, 2025 10:39 am. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Potus:" – Tulee kaveri, jolla on hyvä puheenparsi. Sitten hänet valitaan, ja yhtäkkiä ollaan jumissa miehen kanssa, joka on idiootti, Trump sanoi skenaariosta, jossa presidentiksi valitaan henkilö, joka ei ole läpäissyt kognitiivista testiä."
Nipe
Hercule Poirotin viikset
Viestit: 107
Liittynyt: Ti Syys 17, 2024 8:33 pm

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Nipe »

Tupla kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 7:15 am
Syksyn sävel kirjoitti: Ti Loka 28, 2025 10:46 pm . . .

Kiihottiko teitä aikoinaan Tere Sammallahden valehtelu, että hän olisi DI,vaikka oli pelkkä insinööri?
Valehtelijoita

Olinkin unohtanut näitä äärioikeiston valheita vaalien ajalta :lol:.
Tere valehteli ja on jatkanut valitsemallaan tiellä. Tämänkaltaiset valheet vaikuttavat maan tavalta :D Ei muuta kuin toimittajat tarkistamaan kaikkien valtuutettujen kaikkien vanhojen vaalimainosten kaikkia väittämiä :shock:.

Joku täällä listasi muita somalitaustaisia, vaaleilla valittuja edustajia.
Heillä ei ole rikosrekisteriä.
Sellaiset löytyi useilta persuilta, jotka olivat pyrkimässä valtuustoihin. Sitä pidän vaarallisena valehteluna. Paljastui kun toimittajat selvittelivät. Persuille tosiasiat selviävät aina vasta kun lehdistä niistä saavat lukea.


Tärkeintä, että on päässyt rasistien ihon alle.
Terellä on silti ainakin (amk insinööri 240op + yamk 60 op?)300 opintopistettä alalta mikä vastaa periaatteessa laajuudeltaan DI koulutusta. Se on 5 kertaa sama määrä kuin tällä toisella höpöhöpö kirjekurssin suorittaneella Ahmedilla jolla ei löydy edes alempaa korkeakoulututkintoa.
Paikan otti myös Abdifatah Qaaje (sd.), joka kertoo olevansa lähihoitaja ja perheenisä Kontulasta.

Valituksi tuli myös Pohjois-Haagassa asuva Ahmad Hassan (sd.), joka on merkonomi ja neljän lapsen isä
https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/8445361

Työssä käyviä ja veroja maksavia kansalaisia.
eihäntuossa puhuta mitään työssä käynnistä. Koulutuksista lähinnä :D
Viimeksi muokannut Nipe, Ke Loka 29, 2025 11:28 am. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Salmari
Javier Pena
Viestit: 1754
Liittynyt: To Marras 22, 2018 2:37 pm

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Salmari »

Jutun mukaan tuo poliittisen konsultoinnin kirjekurssi on sompanssin ainoa käyty koulu 🤡
JanitaSlim kirjoitti: ↑
Tähän rikokseen ei nyt millään tapaa liity kommunismi, sateenkaarismi, tai vasemmisto. Koitetaan pitää keskustelu asiallisena
Avatar
Tarkastaja Levisi
James Bond (David Niven)
Viestit: 11460
Liittynyt: La Heinä 18, 2020 4:44 pm

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Tarkastaja Levisi »

Kannattaa lukea uutiset tarkemmin. Ahmed ei valehtele, hän on maisteri. Yhdyn yhteen edellisistä kommentoijista. Onko yllätys että poliitikko joskus kertoo muunneltua totuutta.

https://www.is.fi/politiikka/art-200001 ... t=promobox

Ahmed on suorittanut ISPD Protocol and Diplomacyn ja Universidad Camilo José Celan yhteisen, erityisesti diplomatiaan keskittyvän koulutusohjelman. Ahmedin syksyllä 2021 saamaan todistukseen titteliksi on merkitty ”Master of Arts In Protocol & Soft Diplomacy Skills”. Koska laitos on myöntänyt Ahmedille maisterin arvonimen, ei hän suoranaisesti valehtele nimitystä käyttäessään.

Tiinas kirjoitti: Ti Loka 28, 2025 7:07 pm
Georgie Davis kirjoitti: Ti Loka 28, 2025 7:04 pm Ullatus on valtaisa, miehen ulkoinen habitus kun suorastaan huutaa rehellisyyttä ❤️
Ja äo:ta 75
Carelin kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 7:23 am Mutiaiset ovat vielä pienenä vähemmistönä valtuustoissa, mutta hiljalleen se siellä kasvaa. Kunnes niitä on niin paljon, että pystyvät päättämään mitä Suomessa tehdään. Mitähän veikkaatte mitä silloin tapahtuu.
Salmari kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 8:56 am Suvajakkeja vituttaa kun taas yksi somalitoteemi osoittautui kuplaksi. Ja paskalta haisevaksi sellaiseksi.
Se on aina hieno hetki kun pääsee suvajakin ihon alle.
Jannes kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 9:10 am Ainoa minkä ihon alle on mitään päässyt on nuo tietyt suomalaiset, joiden valkoisen nahan alle on selkeästi pesiytynyt neekeri. Täytyy kyllä ihmetellä, että mitä vittua pitää olla pään sisällä pielessä jos tuntee sympatiaa tätäkin kusettavaa neekeriä kohtaan.
Salmari kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 10:50 am Jutun mukaan tuo poliittisen konsultoinnin kirjekurssi on sompanssin ainoa käyty koulu 🤡
Mustamiesviha_Taliban.jpg
Mustamiesviha_Taliban.jpg (83.07 KiB) Katsottu 745 kertaa

Kova on mustan miehen pelko täällä ja sivistys osalla kommentoijista nollassa. Näkyy olevan suurin osa uutista kommentoineista Partisaani.fi -kirjeopiston käyneitä tai muuten vaan lehteä kestotilaavia oikean laidan kannattajia, joille jopa Taliban on kova ja isänmaallinen juttu. Ei voi muuta kuin hämmästellä näitä Ahmedia kauhistelevia wannabe-anoturtiaisia, joille käytöstavat ja kaikenlainen sivistys on tuntematon käsite. Ehkä olisi hyvä vain hyväksyä, että koulutus on - ihan missä päin maailmaa tahansa - hyvä juttu, joka auttaa eteenpäin elämässä.
– Touhumme eteni yhä pitemmälle, ja kun aloimme suoraan sanoen nussia lauteilla sylikkäin, Kari Tapio räjähti, Frederik muistelee kirjassa.
Slaikka
Martin Beck
Viestit: 833
Liittynyt: Ke Loka 21, 2020 1:25 am

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Slaikka »

Ei tuolla sompanssin pelletutkinolla mihinkään oikeisiin töihin päästä. Tämäkin pökäle nostaa palkkaa jostain verorahoilla toimivasta paska yhdistyksestä.
Puhelinkortti
Javier Pena
Viestit: 1783
Liittynyt: Ma Helmi 15, 2010 2:09 pm

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Puhelinkortti »

Onko olemassa somalia joka joka ei valehtelisi?
Carelin
Axel Foley
Viestit: 2113
Liittynyt: Su Elo 21, 2011 8:37 am

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Carelin »

On patologianlaitoksella lappu jalassa?
Backspace
Remington Steele
Viestit: 226
Liittynyt: To Loka 11, 2018 3:40 pm

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Backspace »

Syksyn sävel kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 1:37 am
ed_gein kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 1:04 am Näin se Suomi pikkuhiljaa vedetään vessasta alas.
Kyllä nyt pelottaa kun 3,5% kaupunginvaltuustosta on somalitaustaisia. :roll: :lol:

Olen Ahmed Mahad 37v. Helsingin kaupunginvaltuutettu, Kulttuuri- ja vapaa-ajan lautakunnan jäsen, Diplomatian ja Poliittisen Konsultoinnin maisteri. Olen ehdolla eduskuntavaaleissa Helsingin vaalipiirissä. Asun Itä-Helsingissä ja olen kolmen alaikäisen lapsen isä, joista nuorin on 4-vuotias ja vanhin 15- vuotias. Työskentelen EHYT ry:ssä koulutussuunnittelijana ja toimin nuorten ja muiden heikossa asemassa olevien puolestapuhujana.
Paikan otti myös Abdifatah Qaaje (sd.), joka kertoo olevansa lähihoitaja ja perheenisä Kontulasta.

Valituksi tuli myös Pohjois-Haagassa asuva Ahmad Hassan (sd.), joka on merkonomi ja neljän lapsen isä
https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/8445361

Työssä käyviä ja veroja maksavia kansalaisia.
Vuoden 2021 datan mukaan somalialaisten osuus Helsingin väestöstä on noin 2,1%. 3,5% osuus valtuustosta on siis yliedustettu määrä. Kaikki vielä demareita, niin tämä vain vahvistaa sitä tietoa että demarit haluavat ulkomaalaista (kehitysmaalaista) väkeä äänestämään heitä. Kyllähän se lyhyellä tähtäimellä on eduksi puolueen piikkipaikalla lymyäville sampanjasosialisteille kun puolueen kannatus kasvaa, mutta pitkässä juoksussa se ei hyödytä kuin islamisaatiota.
Avatar
Private dick
Javier Pena
Viestit: 1757
Liittynyt: To Huhti 18, 2024 12:11 pm

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Private dick »

Puhelinkortti kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 11:57 am Onko olemassa somalia joka joka ei valehtelisi?
Kuollut sompanssi.
Jannes
Theo Kojak
Viestit: 1193
Liittynyt: La Heinä 23, 2016 3:22 pm

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Jannes »

Tarkastaja Levisi kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 11:11 am Kova on mustan miehen pelko täällä ja sivistys osalla kommentoijista nollassa. Näkyy olevan suurin osa uutista kommentoineista Partisaani.fi -kirjeopiston käyneitä tai muuten vaan lehteä kestotilaavia oikean laidan kannattajia, joille jopa Taliban on kova ja isänmaallinen juttu. Ei voi muuta kuin hämmästellä näitä Ahmedia kauhistelevia wannabe-anoturtiaisia, joille käytöstavat ja kaikenlainen sivistys on tuntematon käsite. Ehkä olisi hyvä vain hyväksyä, että koulutus on - ihan missä päin maailmaa tahansa - hyvä juttu, joka auttaa eteenpäin elämässä.
Mistä vitusta tämä "pelko" aina keksitään.

Rasisti ei ole foobikko, ei vaan tykkää neekereistä.

Siis ihan ihmeellisiä juttuja, sama kun jos sanoo että muslimit on keskiaikaisia vuohennussijoita, niin heti alkaa joku lätinä jostain "islamofobiasta"
Perilla
Olivia Benson
Viestit: 727
Liittynyt: Ma Tammi 13, 2025 7:52 am

Re: SDP:n helsinkiläisvaltuutettu valehtelee koulutuksensa

Viesti Kirjoittaja Perilla »

Jannes kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 12:37 pm
Tarkastaja Levisi kirjoitti: Ke Loka 29, 2025 11:11 am Kova on mustan miehen pelko täällä ja sivistys osalla kommentoijista nollassa. Näkyy olevan suurin osa uutista kommentoineista Partisaani.fi -kirjeopiston käyneitä tai muuten vaan lehteä kestotilaavia oikean laidan kannattajia, joille jopa Taliban on kova ja isänmaallinen juttu. Ei voi muuta kuin hämmästellä näitä Ahmedia kauhistelevia wannabe-anoturtiaisia, joille käytöstavat ja kaikenlainen sivistys on tuntematon käsite. Ehkä olisi hyvä vain hyväksyä, että koulutus on - ihan missä päin maailmaa tahansa - hyvä juttu, joka auttaa eteenpäin elämässä.
Mistä vitusta tämä "pelko" aina keksitään.

Rasisti ei ole foobikko, ei vaan tykkää neekereistä.

Siis ihan ihmeellisiä juttuja, sama kun jos sanoo että muslimit on keskiaikaisia vuohennussijoita, niin heti alkaa joku lätinä jostain "islamofobiasta"
Kun faktat loppuvat, alkaa maalitolppien siirtely ja ulina jostain aiheen ohi. Sen verran tämäkin uutinen meni vasaaripaskeille ihon alle, että piti siirtää maalitolppa apinatarhaan saakka. Vassarin epätoivoinen ulina on musiikkia korville
Suomessa loisii 5% nuorten muslimimiesten joukko

joista 60% elää sosiaalituilla
joista 60% on työttömiä
jotka tekevät 60% raiskauksista
jotka tekevät 60% katuryöstöistä
jotka tekevät 80 % huumerikoksista


Älä ole vassuli, älä kannata 60/80 kerhoa
Vastaa Viestiin