Niin ne ajat muuttuu, ennen suomalaiset kävi Tallinnassa polkemassa virolaishuoriafenefica kirjoitti: Ma Marras 03, 2025 7:04 am Täällä on kova oletus, että räjähdyksessä kuoli kaksi ulkomaalaista raksamiestä. Se ei kuitenkaan perustu tiedossa oleviin seikkoihin vaan on oletus.
- Hotellin asiakkaita on mediatietojen mukaan kateissa yksi.
- Median mukaan yksi ulkomaalainen raksamies ei ole ilmaantunut työmaalle.
- Paikallisten tietolähteiden mukaan kateissa on myös kantasuomalainen henkilö, josta ei ole havaintoa räjähdyksen jälkeen ja jonka puhelimeen ei saatu enää yhteyttä.
- Paikalliset lähteet kertovat, että kateissa oleva suomalainen henkilö ja kateissa oleva raksamies liittyivät toisiinsa.
- Paikalliset lähteet kertovat myös, että kadonneilla henkilöillä oli sovittu tapaaminen Joronjäljessä ennen räjähdystä.
- Kumpikaan uhri ei poliisin mukaan ollut räjähtäneessä pakussa.
- Kateissa olevan raksamiehen paku on se joka oli räjähtäneen pakun vieressä.
Olisiko tässä nyt kaikkien salaliittoteorioiden sijaan edelleen kyse onnettomasta sattumasta, että uhrit sattumalta onnistuivat aiheuttamaan räjähdyksen ollessaan lähdössä hotellilta, koska raksamiehen pakun viereisessä pakussa olleet kaasupullot olivat vuotaneet ja kenties tupakka tai joku muu kipinä sytytti räjähdyksen?
Nykyään virolaisrakentajat käyttää suomalaisprostituoituja..