Mikä ärsyttää tänään?

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Howler
Axel Foley
Viestit: 2291
Liittynyt: Ti Syys 04, 2007 10:42 am

Viesti Kirjoittaja Howler »

Tämä tauti pysyy vieläkin aika tiukasti kiinni, pitäisi varmaan kohta alkaa harkita sitä lääkärissä käyntiä...
Avatar
Juliet Jones
Axel Foley
Viestit: 2475
Liittynyt: La Elo 23, 2008 10:40 pm
Paikkakunta: Little Stempington

Viesti Kirjoittaja Juliet Jones »

Piti kirjoittaa, että hikka tuli ja ärsyttää ihan turkasesti kun vesilasin väärän reunan järsiminen ei tällä kertaa auta.... mutta kun luin tämän, alkoi naurattaa niin kamalasti, että hikka loppui!!

Neiti Etsivä kirjoitti:nyt ärsyttää tuo prkl:een koira, kun se se varoitus-haukkuu eteisessä koko ajan vaikka olen ainakin miljoona kertaa kieltänyt :evil: ja kello kohta yksi yöllä ja lapset ja mies nukkumassa.
noh yritän ymmärtää...on sillä ihan pätevä motiivi, kun kanat uunissa isännälle töihin evääksi :D mut vois toi koira silti ymmärtää et ei niitä kukaan tuu varastamaan :roll:
Ei voi mitään.. koira keskellä yötä haukkumassa eteisessä, vahtien uskollisena isännän eväskanoja.. koirat osaa olla niin tosissaan :lol: :lol:
Tuulitukka84
Poliisikoira Rex
Viestit: 265
Liittynyt: Pe Tammi 18, 2008 8:11 pm
Paikkakunta: In the middle of nowhere

Viesti Kirjoittaja Tuulitukka84 »

Vituttaa töihinpaluu sairasloman jälkeen, työn alkamisaika epäinhimillinen 5.00 ja sitä ennen pitää ajaa 25km vielä autollakin. Juuri kun olin päiväunille vaipumassa, alkoi puhelinkin sitkeästi piipittää, että lapsilla on neuvola. Se niistä päiväunistakin sitten.
aamu
Sofia Karppi
Viestit: 414
Liittynyt: Ti Loka 21, 2008 10:11 pm
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja aamu »

En saa unta,ja kohta pitäs jo herätä. Taitaa mennä huomisen duunit aika pieleen...
Mike Manner
Jessica Fletcher
Viestit: 3147
Liittynyt: Ke Touko 28, 2008 10:37 am

Viesti Kirjoittaja Mike Manner »

BB... Ekaa kertaa tällä kaudella (niin kuin jollain muulla kaudella olisi käynyt näin) menee hermot, koska kilpailijoiden "päiväkirja-huoneessa" tilittämisiä on menty levittämään talon asukeille tuontantotiimin toimesta...
"Mä olen sitä mieltä, et jos 5 senttiä on liikaa OMASTA viestistä Minfoon, kannattaa harkita poistumista kokonaan. Perusteena se, että "harrastuneisuus" palstalle, ei ole likimainkaan riittävä!" -John Doe
PaulaDrew
Jack Bauer
Viestit: 960
Liittynyt: Ti Joulu 18, 2007 10:49 am
Paikkakunta: Teurastamo 5

Viesti Kirjoittaja PaulaDrew »

Epäonnen päivä. Mistäköhän sellainen oikein saa alkunsa? Kun aamusta asti kaikki on vaikeaa ja kaikki mikä voi mennä huonosti/pieleen, myös menee. Äsken ruokaa laittaessani ja polttaessani käteni kiehuvaan veteen, ajattelin että poltankohan sen useinkin mutten vain kiinnitä siihen erityisempää huomiota. Ja tänään en vain kiinnitä huomiota siihen, mikä sujuu aivan tavallisesti. Ehkä, mutta silti tekee mieli uskoa että paha vain kertyy tiettyihin päiviin.

Ruuastakin tuli pahaa ja se jos mikä, saa pahalle tuulelle ja on myös aina huono enne. Mökittäydyn sisälle loppupäiväksi. :(
Ingrid
Harjunpää
Viestit: 334
Liittynyt: To Loka 16, 2008 10:57 pm

Viesti Kirjoittaja Ingrid »

Tänään ärsyttää peilistä katsova naama ja hemmetin aikaisin aamuksi laitetut verikokeet. Ja sitten ärsyttää talvi, miehet, typerät "muoti"vaatteet, natiseva sänky ja naapurin hinku huudattaa BBC:n uutisia neljältä aamulla. Ja sitten vielä ärsyttää opiskelu ja elämä ja kaikki! :x
Avatar
Juliet Jones
Axel Foley
Viestit: 2475
Liittynyt: La Elo 23, 2008 10:40 pm
Paikkakunta: Little Stempington

Viesti Kirjoittaja Juliet Jones »

Voi Ingrid- parkaa.. :(

Minua ärsyttää yksi mitättömän kokoinen ontelosyylä pottuvarpaassa! Pikkuisen kutittaa ja koska se on siellä syvällä, niin joka kerta kun paino sattuu sopivaan kohtaan, tulee ikävä tunne.. mistä lie siihen puhaltanut, mokomakin riesa :evil:
Clyde
Axel Foley
Viestit: 2478
Liittynyt: Su Syys 14, 2008 9:12 pm

Viesti Kirjoittaja Clyde »

Juliet, kannattaa käväistä jalkahoidossa ;) Ja pirauttaa vaikka jalkojenhoidon opistolle, sieltä saa yleensä halvimmat (ja parhaat) hoidot :)
Nanika ga tooku matteiru to
Avatar
Kokki
Agentti Scully
Viestit: 692
Liittynyt: Ke Huhti 18, 2007 4:16 pm
Paikkakunta: Stadi

Viesti Kirjoittaja Kokki »

Punoittavat silmät (ei itseaiheutettua) ja alaluomeen yön aikana ilmaantunut näärännäppy.
A man's got to do what a man's got to do.
Avatar
Juliet Jones
Axel Foley
Viestit: 2475
Liittynyt: La Elo 23, 2008 10:40 pm
Paikkakunta: Little Stempington

Viesti Kirjoittaja Juliet Jones »

Clyde kirjoitti:Juliet, kannattaa käväistä jalkahoidossa ;) Ja pirauttaa vaikka jalkojenhoidon opistolle, sieltä saa yleensä halvimmat (ja parhaat) hoidot :)
Kiitti, Clyde! Jalkahoidon tarvis olisi kyllä muuten, kun ei ole kotosalla tullut aikoihin hoidettua, mukakiirettä aina.. Mutta yhden syylän takia joutuisi käymään hoitajalla monta kertaa, mikä ei oikein iske :roll: Vai pitääkö se vihulainen kaivaa pois, kun siitä näkyy ihon pinnalle vain pikkuinen punainen piste? Joskus lapsilla on ollut sellaisia molleroita käsissä, niitä hoidin jäädyttämällä Wartnerilla ja Voccan hoitoaineella kuivattamalla. Vocca tehokas, mutten tiedä tepsiikö tällaiseen ihonalaiseen.
Clyde
Axel Foley
Viestit: 2478
Liittynyt: Su Syys 14, 2008 9:12 pm

Viesti Kirjoittaja Clyde »

^Eijeijei mitään kotikirurgiaa, saat sillä enemmän haittaa kuin hyötyä aikaan. Ja yleensä yksi kerta jalkahoidossa perussyylään/känsään riittää (jos siis ei olla kokeiltu kotikonsteja tai muita apteekkivoiteita). Eli vie se jalka näppylän kanssa niinsä jalkahoitoon, älä tee sille mitään ennen sitä :)
Nanika ga tooku matteiru to
Avatar
Juliet Jones
Axel Foley
Viestit: 2475
Liittynyt: La Elo 23, 2008 10:40 pm
Paikkakunta: Little Stempington

Viesti Kirjoittaja Juliet Jones »

Clyde kirjoitti: Eli vie se jalka näppylän kanssa niinsä jalkahoitoon, älä tee sille mitään ennen sitä :)
Näppyläjalka kainaloon ja baanalle :lol: Taidan kokeilla ensin jotakin kotikikkaa..
Clyde
Axel Foley
Viestit: 2478
Liittynyt: Su Syys 14, 2008 9:12 pm

Viesti Kirjoittaja Clyde »

Juliet Jones kirjoitti:Taidan kokeilla ensin jotakin kotikikkaa..
Kuten sanoin jo, jos kotikikkaa kokeilet niin siitä on vain haittaa sinulle sekä jalkahoitajalle jonne menet sen jälkeen kun kikkasi ei toimi ;) Olen kuullut monia juttuja missä jalka olisi hoidettu ekalla kerralla kuntoon mutta koska asiakas oli yrittänyt tehdä "palvelusta" ja sorkkinut sitä ensin niin meni hommaan useampikin kerta.
Nanika ga tooku matteiru to
Solmu
Adrian Monk
Viestit: 2519
Liittynyt: Ti Heinä 22, 2008 2:19 pm

Viesti Kirjoittaja Solmu »

Olkapää pahuksen kipeä, otti hiukan osumaa kun menin mönkijän kanssa ympäri :mrgreen:
Nooh, onneks ei mitään isompaa 8)
"Yöperho on koteloitunut"
Lukittu