Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta)

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
putsi
Hercule Poirotin viikset
Viestit: 115
Liittynyt: La Syys 27, 2025 4:35 am

Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta)

Viesti Kirjoittaja putsi »

Alallaan ansioitunut kotimainen rappiotaiteilija Pirkka Ukko, Pirkkis, oikealta nimeltään Kari Liimatta, on kadonnut Kreikan Ateenassa.

"Suomalainen rappiostriimaaja Pirkka Ukko, oikealta nimeltään Kari Liimatta, on kadonnut Kreikan pääkaupungissa Ateenassa.

Gekkonen toimitukseen saapuneiden vihjeiden mukaan ”Pirkkis” oli Ateenassa vetämässä striimiputkea, kun yhteys häneen katkesi yllättäen.

Vihjeen mukaan hänet nähtiin viimeksi varhain aamulla Ateenan bordellialueella noin kello seitsemän aikaan. Vinkkaajan mukaan kateissa olevalla miehellä ei myöskään ole rahaa tai passia.

Tilannetta seurataan parhaillaan SampeF2-nimisen striimaajan Kick.com-lähetyksessä, jossa Liimattaa yritetään paikantaa suorassa lähetyksessä.

Pirkka Ukko on tullut tunnetuksi muun muassa Pottukoiran eli Jouko Kärkkäisen lähetyksistä."

Lähde Gekkonen.net
https://gekkonen.net/suomalainen-rappio ... ateenassa/

Tapausta puidaan kuumeisesti Ylilaudan keskustelupalstalla ja osa epäilee, että katoaminen olisi vain temppu saada lisää seuraajia, toiset taas uskovat asiaan vakaasti - vaihtoehtoina toki myös putkaan joutuminen. Itse en osaa sanoa, kun en näitä seuraa, mutta toisaalta tuollaisella elämäntyylillä kaikenlaisten tapaturmien riskit kasvavat valtavasti.

Livelähetys ilmeisesti katkesi tissibaarissa kesken naisen kanssa keskustelun ja viimeinen näköhavainto on kyseisen klubin valvontakameratallenteelta, jossa vaaleatakkinen nainen viitoittaa tietä ja striimeri lähtee hiljalleen seuraamaan tätä. Puhelimeen ei ole vastannut ystävien soittoyrityksistä huolimatta, ja sittemmin matkapuhelin on ollut virrattomana.

Valvontakameratallenteen pätkä
https://ylilauta.org/file/9500797762460a5c

Toivottavasti seikkailu päättyy onnellisesti ja Pirkka Ukko hoipertelee sakkolappu kourassa takaisin viihdyttämään yleisöään. Jotenkin tällaisissa tapauksissa tätyisi kuitenkin noudattaa varovaisuutta, kun lähtee sekoilemaan täysin toiseen maahan. Suomalaista viinasekoilua kun ei takuulla kaikkialla hyvällä katsota.

Tilannetta voi seurata muun muassa Ylilaudalla
https://ylilauta.org/tubetus/28npbl
Vastuuvapauslauseke
ViidakonCasanova

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja ViidakonCasanova »

Tuollaisesta persaukisesta läskistä juoposta ei kyllä kukaan maksa lunnaita, eikä sisäelimiä voi hyödyntää, eli vaikea ymmärtää millä tavalla hänen esim kidnappauksesta tai murhaamisesta hyötyisi. Voi toki olla että ryöstetty puhelimet ja striimausvälineet.
RL11/6
Watson itse
Viestit: 5587
Liittynyt: Pe Elo 07, 2020 9:53 am

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja RL11/6 »

Ateenassa oli vielä reilut 20 vuotta sitten asiallisia skoudeja. Join siellä kahvilassa, joka vielä tuohon aikaan oli klassinen nettikahvila, lattea ja katselin kuinka antoivat oikein kunnolla pamppua. Teki mieli itsekin mennä jatkamaan, kun noin 5 minuutin jälkeen alkoivat konstaapelin voimat ehtyä. Pohjoismaalaisista kyttämaista eli Virosta, Ruotsista, Suomesta ja Ahvenanmaasta en ole lukenut ainoatakaan tapausta, jossa poliisi olisi pamputtanut. Sen sijaan autenttisesta viikinkimaasta Norjasta tiedän yhden tapauksen, jossa antoivat oikein kunnolla pamppua, mutta siinä hommassa pamppua piteli palomies. Erottajankin paloasemalla on huhujen mukaan pamppu tarvittaessa olemassa mukaan otettava välineenä, mutta voi olla pelkkä huhu. Erottajan paloasemalta tosin on hyvät näkymät ja kiva paikka dokata siellä tähystystornin huipulla. Mutta henkilökunta on aivan liian transua seksuaalivähemmistöistä partasuista "erikoisjoukkoa".
Itsenäisen Suomen Kansallisen Taistelujoukon Rintaman kunniajäsen jo vuodesta 1997. Tarkemmin alkukesästä, kun Captain Jack soi listahittinä radioaalloilla ja maailmassa oli vielä kaikki hyvin.
ammattiamatööri
Jack Bauer
Viestit: 923
Liittynyt: Ma Syys 14, 2020 5:03 pm

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja ammattiamatööri »

On tää melkoinen oman elämänsä sankari, kun puhutaan alkoholismista niin Kari Liimatta on siitä potenssiin kaksi.
Ja koska elämäntyyli täysin holtiton sivuraiteella painettu vuosikaudet, ei hirveesti yllättäisi jos oikeasti tapahtunut jotain.

Huumeet olleet avoimesti striimien kautta kuviossa jo pidempään sitä kautta voi hakea jonkun skenaarion, mennyt sotkeutumaan väärään porukkaan. Vesistöjä kohtuumatkan päässä tuosta viimeisestä tiedetystä sijainnista, mutta ei nyt kai ihan välittömässä läheisyydessä.

Katsojatemppua väittää osa, mutta ei paljoa ole faktaa väitteiden tueksi pöytään lyöty. Tämä toinen matkalla mukana oleva striimaaja ei paljoa ole Karin katoamisaikana striimaillut vaikka ennätysyleisö olisi ollut takuuna ja sitä kautta lisätulot.

Karilla historiaa tuollaisista vähän venähtäneistä reissuista missä ei olla paljoa yhteyksiä pidelty, mut en tiedä onko näin pitkää aikaa onnistunut täysin kateissa olemaan edes Suomessa. Käsittääkseni sen puhelin on ollut nyt auki onko edelleen auki, mutta ei siellä kukaan ole ilmeisesti vastannut. Rahaa Karilla ei taida juuri käytössään olla mut se ei ole ennenkään suuri ongelma ollut, osaa lokkeilun jalon taidon.

Jotenkin mielenkiintoinen tämä katoaminen koska tässä olen itse aika fifty-sixty onko ihan omaehtoinen hatkareissu menossa vai onko oikeasti jotain pahaa tapahtunut. Molemmat vaihtoehdot istuvat tuohon elämäntyyliin vallan mainiosti
Eriksson
Olivia Benson
Viestit: 706
Liittynyt: To Kesä 15, 2017 10:23 pm
Paikkakunta: Eura

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja Eriksson »

Tässä ei mitään vahinkoa tapahtunut vaikka jäisi ikuisiksi ajoiksi kateisiin.
JanitaSlim
Ben Matlock
Viestit: 8690
Liittynyt: Pe Syys 18, 2020 5:51 pm

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja JanitaSlim »

Kokoajanhan nämä pottukoira iippa striimaajat "katoaa", se on osa käsikirjoitusta. Tosin se yks tussinaama kadotti itsensä lopullisesti, kun pottukoira haukkui viikonlopun ajan.

Jättävät paskanruskeat kalsarinsakkin taakseen uskottavuuden lisäämiseksi.

Sitä suurempi mysteeri on, että miksi ihmiset maksavat tuollaisesta sisällöstä, jossa apukoululaiset riitelevät ja juovat?
”Suomen ongelma on se, että meillä on liikaa rasisteja”
Rasistinen äärioikeistolaisuus mädättää kansaamme vastakkainasettelulla.

Pieni merkityksetön vähemmistö, jonka kuolema korjaa muutamassa vuosikymmenessä.
JanitaSlim
Ben Matlock
Viestit: 8690
Liittynyt: Pe Syys 18, 2020 5:51 pm

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja JanitaSlim »

Livelähetys ilmeisesti katkesi tissibaarissa kesken naisen kanssa keskustelun ja viimeinen näköhavainto on kyseisen klubin valvontakameratallenteelta, jossa vaaleatakkinen nainen viitoittaa tietä ja striimeri lähtee hiljalleen seuraamaan tätä. Puhelimeen ei ole vastannut ystävien soittoyrityksistä huolimatta, ja sittemmin matkapuhelin on ollut virrattomana.
Valkotakkiset saattaisi viitata siihen, että spurgu on viety pakkohoitoon / -vieroituksen.

Ei tissibaarien sisältöä saa jakaa koko maailmalle, vaikka spurgun mielessä hän itse on koko maailma.
”Suomen ongelma on se, että meillä on liikaa rasisteja”
Rasistinen äärioikeistolaisuus mädättää kansaamme vastakkainasettelulla.

Pieni merkityksetön vähemmistö, jonka kuolema korjaa muutamassa vuosikymmenessä.
liukaslahna
Neuvoja-Jack
Viestit: 578
Liittynyt: Ma Joulu 02, 2024 2:17 pm

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja liukaslahna »

Jännä tässä "rappiostriimauksessa" että 99% ajasta istutaan jossain pöydän ääressä eikä mitään tapahdu. Jos nyt tätä Karia laitetaan lihakirveellä osiin jossain bordellin takahuoneessa niin se on sitä kontenttia mikä pitäisi saada talteen.
Kurkistelija
Alibin satunnaislukija
Viestit: 51
Liittynyt: Ke Heinä 10, 2024 4:03 am

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja Kurkistelija »

liukaslahna kirjoitti: Ma Marras 10, 2025 10:28 am Jännä tässä "rappiostriimauksessa" että 99% ajasta istutaan jossain pöydän ääressä eikä mitään tapahdu. Jos nyt tätä Karia laitetaan lihakirveellä osiin jossain bordellin takahuoneessa niin se on sitä kontenttia mikä pitäisi saada talteen.
Mitäs jännää siinä on? Jos tienaa 3-4k</kk höpöttämällä kämppänsä keittiössä istuen, ja se riittää sulle, niin miksi pitäs kimpoilla johonkin hikoilemaan ja sähläämään?
Avatar
Tarkastaja Levisi
James Bond (David Niven)
Viestit: 11460
Liittynyt: La Heinä 18, 2020 4:44 pm

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja Tarkastaja Levisi »

https://www.youtube.com/watch?v=0nnTp1uFq18

Sompe avaa asiaa. "Tuu tänne, täällä on 30 akkaa ympärillä" on yksi Liimatan viimeisistä puheluista tälle kaverille. Ennen vanhaan etenkin Baltian maissa oli baarien ovella sisäänheittäjiä, minkä jälkeen tyypit yleensä putsattiin ravintolassa. Kun mentiin 2002 Unkariin festivaaleilla kolmella bussilla, kolme matkanjohtajaa tapasi Krakovassa "ihania naisia". Menivät näiden kanssa baariin. Kun tulivat ulos niin siellä oli useampi körmy pesäpallomailojen kanssa odottamassa. Jotenkin nämä kuitenkin pääsivät pakenemaan ja selvisivät matkaan. Suomalainen känniläinen on helppo uhri rikollisille kun on todennäköisesti baarissa vielä noille 30 naiselle leuhottanut olevansa "rikas striimaaja Suomesta". Tumma pieni vaaleaan takkiin sonnustautunut pimu selvä hunaja-ansa. Veikkaan että on kolkattu, ryöstetty ja tuupattu sitten satama-altaaseen.
– Touhumme eteni yhä pitemmälle, ja kun aloimme suoraan sanoen nussia lauteilla sylikkäin, Kari Tapio räjähti, Frederik muistelee kirjassa.
putsi
Hercule Poirotin viikset
Viestit: 115
Liittynyt: La Syys 27, 2025 4:35 am

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja putsi »

JanitaSlim kirjoitti: Ma Marras 10, 2025 9:40 am
Valkotakkiset saattaisi viitata siihen, että spurgu on viety pakkohoitoon / -vieroituksen.

Ei tissibaarien sisältöä saa jakaa koko maailmalle, vaikka spurgun mielessä hän itse on koko maailma.
Ei niin, salassa onkin kuvannut ja jotain selkkauksen ääniä taustalla kuulunut. Eikä ollu tällainen valkotakkinen, vaan joku aamuseiskan aikaan ehkä ajoneuvon suuntaan ohjaava alalla työskentelevä nainen. Lienee tämä kyseinen aluekin paikallisen jr-osaston hallinnassa, kuten vastaavanlaiset kapakatkin ovat. Hieman harmitonta douppikauppaa, rahanpesua ja mitä niihin nyt lukeutuukaan. Jos on otettu piuhaa naisen, viinan ja/tai huumeiden muodossa - huumeista kyseinen alue on tunnetukin - niin voi olla vaikea selvitä puhumalla jos rahaa ei yksinkertaisesti ole.

Tuskin kuitenkaan elinkauppaan tai vastaavaan on päätynyt, mutta Kreikassa pyörii jos jonkinmoista rikollisorganisaatiota. Joskus lukenut jostain EU-raportista Kreikan olevan huumeiden, rikollisten, ihmiskaupan ja kaiken muun rikastuksen portti muun Euroopan ja Lähi-Idän välillä.

Juurikin hunaja-ansa tästä tulee vahvasti mieleen.
Vastuuvapauslauseke
siiantaika
Vic Mackey
Viestit: 1938
Liittynyt: Su Loka 18, 2020 6:58 pm

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja siiantaika »

Tarkastaja Levisi kirjoitti: Ma Marras 10, 2025 11:24 am https://www.youtube.com/watch?v=0nnTp1uFq18

Sompe avaa asiaa. "Tuu tänne, täällä on 30 akkaa ympärillä" on yksi Liimatan viimeisistä puheluista tälle kaverille. Ennen vanhaan etenkin Baltian maissa oli baarien ovella sisäänheittäjiä, minkä jälkeen tyypit yleensä putsattiin ravintolassa. Kun mentiin 2002 Unkariin festivaaleilla kolmella bussilla, kolme matkanjohtajaa tapasi Krakovassa "ihania naisia". Menivät näiden kanssa baariin. Kun tulivat ulos niin siellä oli useampi körmy pesäpallomailojen kanssa odottamassa.
Ei tätä tapahdu Euroopassa, jos pitäytyy noissa lisensoiduissa paikoissa. Kreikassa näillä klubeilla on nettisivut ja kaikki, ihan virallista hommaa se on.
Tarkastaja Levisi kirjoitti: Ma Marras 10, 2025 11:24 am Jotenkin nämä kuitenkin pääsivät pakenemaan ja selvisivät matkaan. Suomalainen känniläinen on helppo uhri rikollisille kun on todennäköisesti baarissa vielä noille 30 naiselle leuhottanut olevansa "rikas striimaaja Suomesta". Tumma pieni vaaleaan takkiin sonnustautunut pimu selvä hunaja-ansa.
Näytti minulle läskiltä yh-mummolta, jota pitäisin ennemmin bulgarialaisena tai romanialaisena huijarina, jos kadulla tulisi vastaan. Oletan naisen kuitenkin olleen töissä strippiklubilla ja olevan myös tietoinen valvontakameroista, kun se on siinä ihan sisäänkäynnin yläpuolella se kamera. Siis mikäli tuo aiempi matsku on aitoa. Siksi en usko naisen liittyvän asiaan. Jos ukko on taksiin asti löytänyt, niin se taksikuski on todennäköisempi rikoksen välikappale.

Valvontakameran aikaleima näytti puolta yhdeksää aamulla, ja se on kyllä aika myöhäinen hetki kaapata ihmisiä kadulta. Siksikin pidän epärehellistä taksikuskia todennäköisimpänä syyllisenä.
B€st
Roger Murtaugh
Viestit: 889
Liittynyt: Ke Tammi 29, 2020 8:58 am

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja B€st »

Pirkka on alunperin norjalaisten parodia ryyppäävistä suomalaisista.
HS: "Suomalainen Pirkka ajaa pimeää taksia, kiroilee ja salakuljettaa viinaa. Naiset ovat villinä suhariin, vaikkei hän koskaan pese roikkuvia hiuksiaan tai vaihda t-paitaansa ja bootsejaan saati riisu nahkatakkia."

https://www.youtube.com/watch?v=dcRHb3iPrWQ
Pinacolada
Armas Tammelin
Viestit: 84
Liittynyt: Ke Marras 27, 2024 9:20 am

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja Pinacolada »

liukaslahna kirjoitti: Ma Marras 10, 2025 10:28 am Jännä tässä "rappiostriimauksessa" että 99% ajasta istutaan jossain pöydän ääressä eikä mitään tapahdu. Jos nyt tätä Karia laitetaan lihakirveellä osiin jossain bordellin takahuoneessa niin se on sitä kontenttia mikä pitäisi saada talteen.
Rappiostriimaus on yliarvostettua sontaa. Suurin osa näistä striimaajista vieläpä häiriköi sivullisia ja kuvaavat heitä tuhansille seuraajille. Sitten nuoriso naureskelee näille sivullisille ja pilkkaavat heitä ylilaudalla. Jospa joskus saataisiin laki joka puuttuisi tuohon asiaan kuulumattomien kuvaamiseen ja nöyryyttämiseen.
JanitaSlim
Ben Matlock
Viestit: 8690
Liittynyt: Pe Syys 18, 2020 5:51 pm

Re: Rappiostriimeri Pirkka Ukko (Kari Liimatta) kadonnut Kreikan Ateenassa 8.11.2025

Viesti Kirjoittaja JanitaSlim »

Pinacolada kirjoitti: Ma Marras 10, 2025 12:24 pm
liukaslahna kirjoitti: Ma Marras 10, 2025 10:28 am Jännä tässä "rappiostriimauksessa" että 99% ajasta istutaan jossain pöydän ääressä eikä mitään tapahdu. Jos nyt tätä Karia laitetaan lihakirveellä osiin jossain bordellin takahuoneessa niin se on sitä kontenttia mikä pitäisi saada talteen.
Rappiostriimaus on yliarvostettua sontaa. Suurin osa näistä striimaajista vieläpä häiriköi sivullisia ja kuvaavat heitä tuhansille seuraajille. Sitten nuoriso naureskelee näille sivullisille ja pilkkaavat heitä ylilaudalla. Jospa joskus saataisiin laki joka puuttuisi tuohon asiaan kuulumattomien kuvaamiseen ja nöyryyttämiseen.
Jos nää striimaajat tienais 3-4k/kk niin eivät varmaankaan itkisi, kun kämppä lähtee alta maksamattomien vuokrien vuoksi, tai kerjäisi kokoajan rahaa juomiseen..

Jos joku oikeasti uskoo siihen pottukoiran setelinippuun missä 95% on leikkirahaa 5% isän ennakkoperintöä niin sitten on sekä sokea, että myös tyhmä ihmisenä!
”Suomen ongelma on se, että meillä on liikaa rasisteja”
Rasistinen äärioikeistolaisuus mädättää kansaamme vastakkainasettelulla.

Pieni merkityksetön vähemmistö, jonka kuolema korjaa muutamassa vuosikymmenessä.
Vastaa Viestiin