Chinaski kirjoitti: Pe Marras 21, 2025 12:34 pm
Georgie Davis kirjoitti: Pe Marras 21, 2025 9:30 am
Tekijänä tod.näk.tummahipiäinen taksikuski.
Ei varmasti ole. Tuollainen syrjäinen tienpätkä on kaukana tummahipiäisen taksikuskin mukavuusalueelta. Joku paikallistuntemusta omaava pellavapää se on.
Täällä nyt tuntuu joillekkin olevan faktaa se että tekijällä on paikallistuntemusta ja perusteet tälle on? Eli oli paikaliistuntemusta viedä ruumiis sellaiselle paikalle mistä se pian löydetään, toki jos tarkoitus olikin se että ruumis löydetään, en oikein usko. Neekeri mahdollinen, mutta kyllä itekkin kantikseen enemmän uskon, mutta siitä nyt en niin varma olisi että sillä paikallistuntemusta on, mahdollista toki.
Vai onko tämä klassinen "tämä on sellainen paikka johon kukaan ei vahingossa eksy”, itekkin huvikseni ajellut jonkun porukan kanssa jotain syrjäisiä teitä joita ei tunnettu ja jos oltaisiin ruumis sinne dumpattu niin minfon sherlokit olisi päätellyt että on varmasti ollut paikallistuntemusta, vaikka on sellainen paikka mihin juuri voi vahingossa eksyä ja paikallistuntemusta omaava jos on vähänkään fiksu niin dumppaisi ruumiin sellaiseen metikköön jota ei aikasemmin tunne ja siksi sitä paikkaa ei poliisit häneen voi yhdistää.