Milan Jaff

Sana on vapaa, jos uskaltaa...
Naya Deluna
Jack Taylor
Viestit: 18
Liittynyt: Ke Heinä 03, 2024 8:19 pm

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja Naya Deluna »

Tiktokin mukaan ei oo lähtenyt. Miksi lehdistö valehtelee
vanhellsing

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja vanhellsing »

Tarkastaja Levisi kirjoitti: Pe Joulu 12, 2025 7:49 pm Tuollahan tuo höylää edelleen Kela Goldia ja ajelee mimmien kanssa limusiinilla viikko sitten julkaistulla videolla.
Ai silläkin on tuo Kela Gold, kuulemma Brysselissä kanssa joku juuri höyläsi Kela Goldia, kiva jos luottoa siinä riittää vähän vähempiosaisillekkin, ainakin lentolipun verran.
Sipi
Perry Mason
Viestit: 3751
Liittynyt: Ke Tammi 03, 2018 9:58 pm

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja Sipi »

Naya Deluna kirjoitti: Pe Joulu 12, 2025 8:08 pm Tiktokin mukaan ei oo lähtenyt. Miksi lehdistö valehtelee
Ja sellaista mahdollisuuttahan ei tietenkään ole, että TikTokin lähdekritiikki tai valeuutissensuuri olisi jotenkin pettänyt?

Kaikki mitä on TikTokissa on tietenkin totta.

Odotellaan. Toivon sydämestäni, että totuus on lento Irakiin.
Viimeksi muokannut Sipi, Pe Joulu 12, 2025 9:12 pm. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Naya Deluna
Jack Taylor
Viestit: 18
Liittynyt: Ke Heinä 03, 2024 8:19 pm

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja Naya Deluna »

Sipi kirjoitti: Pe Joulu 12, 2025 8:13 pm
Naya Deluna kirjoitti: Pe Joulu 12, 2025 8:08 pm Tiktokin mukaan ei oo lähtenyt. Miksi lehdistö valehtelee
Ja sellaista mahdollisuuttahan ei tietnkään ole, että TikTokin lähdekritiikki tai valeuutissensuuri olisi jotenkin pettänyt?

Kaikki mitä on TikTokissa on tietenkin totta.

Odotellaan. Toivon sydämestäni, että totuus on lento Irakiin.
No käy katsomassa herran profiili ja tee omat johtopäätökset
Avatar
Nokus
Martin Beck
Viestit: 834
Liittynyt: Su Helmi 28, 2021 5:10 pm

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja Nokus »

Kylläpä oli ilo uutinen, eipä olisi onnistunut edellisen hallituksen aikana... No 49999 vielä jäljellä! :D
Valkoinen Suomi
vanhellsing

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja vanhellsing »

Ehkä on viety lentokentälle mutta siinä siirrettäessä kurdimafia on onnistunut vaihtamaan Jaffan tilalle jonkun toisen kurdin, nehän ovat aika samannäköisiä keskenään, toinen sai ilmaisen lennon Irakiin kun muutenkin oli sinne menossa käymään bisneksiä hoitelemaan. Jaffa nyt sitten vapaana tiktoikkailee menemään, näinkö tämä taas meni?
WalkingDisaster
Adrian Monk
Viestit: 2521
Liittynyt: Pe Huhti 19, 2013 8:43 pm

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja WalkingDisaster »

Älkää olko naiiveja. Videoita voi julkaista myös jälkikäteen. Slim Millinkin julkaisemasta videosta näkee, että se on kuvattu jo aikaa sitten, eikä sen julkaisullakaan ole mitään tekemistä Jaffin karkoituksen kanssa, vaan liittyy hänen 'biisiinsä'.
Kyllä hän on siellä, minne kuuluukin, eli ulkona Suomesta.
Folihattu-73
Hercule Poirotin viikset
Viestit: 110
Liittynyt: Ti Elo 26, 2025 6:10 pm

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja Folihattu-73 »

Nokus kirjoitti: Pe Joulu 12, 2025 8:23 pm Kylläpä oli ilo uutinen, eipä olisi onnistunut edellisen hallituksen aikana... No 49999 vielä jäljellä! :D
Joo parasta tähän Perjantaihin! On tätä odottettukin :D

Ja tosiaan loput Irakin ählämit ei muuta kun koneeseen vaan niin ilmapiiri ja oleminen paranaa huomattavasti sekä naiset saattaa säilya ilman raiskauksia...
Tuohirulla
Lauri Hanhivaara
Viestit: 135
Liittynyt: La Kesä 29, 2024 10:42 pm

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja Tuohirulla »

Ei tuu ikävä :D
https://europesnus.com/?ref=dpdtvief tällä linkillä ja koodilla RAINO -25% nikotiinikiekoista, Suomen halvimmat nikotiinit!
perusporilaine
Neuvoja-Jack
Viestit: 519
Liittynyt: La Touko 04, 2024 1:38 pm

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja perusporilaine »

Mahtoiko milana jaffa tajuta, ettei täältä viety prepaid auta siellä? Ei taida olla livejä tulossa :D
Puheenjohtaja kirjoitti:Ma Touko 04, 2026 5:36 am Seli seli. Matut vittuun. Joka maasta.
Haades
Neuvoja-Jack
Viestit: 532
Liittynyt: Su Syys 07, 2025 8:52 am

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja Haades »

vanhellsing kirjoitti: Pe Joulu 12, 2025 8:25 pm Ehkä on viety lentokentälle mutta siinä siirrettäessä kurdimafia on onnistunut vaihtamaan Jaffan tilalle jonkun toisen kurdin, nehän ovat aika samannäköisiä keskenään, toinen sai ilmaisen lennon Irakiin kun muutenkin oli sinne menossa käymään bisneksiä hoitelemaan. Jaffa nyt sitten vapaana tiktoikkailee menemään, näinkö tämä taas meni?
Se vaara on tietenkin olemassa.

Kuva
Kun kaikki rötöstelevät ja Kela-tuilla elävät matut lähetetään täältä kotimaahansa, kummasti rasismikin vähenee.
Sipi
Perry Mason
Viestit: 3751
Liittynyt: Ke Tammi 03, 2018 9:58 pm

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja Sipi »

Naya Deluna kirjoitti: Pe Joulu 12, 2025 8:16 pm No käy katsomassa herran profiili ja tee omat johtopäätökset
"Herran profiili?" Olen pahoillani, mutta mulla ei ole mitään instagrameja tai Tiktokkeja. Seuraan valtakunnanmedioita, joiden mukaan mätisäkki on häipynyt.

Kuitenkin sen verran on sanottava, että nimenomaan sosiaalinen media on se kanava, jonka vuoksi kaveri alunperin perseili, sai vartin julkisuudessa ja joutui ongelmiin. Joten ihan periaatteesta en seuraa hänen "profiilejaan".

Jos taas oikeasta profiloinnista puhutaan, niin Jaffin kohdalla laittaisin kolikkoni likoon epävakaan, huomionhakuisen, narsistisen ja ehkä jopa sosiopaattisen profiilin puolesta.

Ne ovat ainoita profiileita, joilla on merkitystä tämän jauhomadon kohdalla. Ja nyt, jos/kun hän ei ole enää minun kotimaani kamaralla, millään profiloinnilla ei ole merkitystä.
Viimeksi muokannut Sipi, Pe Joulu 12, 2025 9:35 pm. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Avatar
Ifigeneia
Jessica Fletcher
Viestit: 3093
Liittynyt: La Helmi 18, 2023 6:16 pm

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja Ifigeneia »

URSA kirjoitti: Pe Joulu 12, 2025 6:59 pm Höh. Miksi ei tiedotettu etukäteen. Lentosemalla olisi ollut kansanjuhla. Pelkäsikö ne jonkun batiikkinoidan roikkuvan muuten lentokoneen siivestä.
Milan Jaff on karkotettu Suomesta

Tänään klo 18:32 (päivitetty klo 18:35)

Iltalehden tietojen mukaan lukuisista rikoksista tuomittu katujengihahmo Milan Jaff, 25, on karkotettu Suomesta. Palautuslento Irakiin lähti maanantain ja tiistain välisenä yönä.

Jaff karkotettiin Suomesta viiden muun kurdi- ja arabitaustaisen irakilaisen kanssa Freebird-yhtiön lentokoneella, joka lähti Helsingistä, kävi Ruotsissa ja päätyi Itävallan kautta Irakiin.

Helsingin poliisin lupa- ja ulkomaalaisasioiden yksikön päällikkö, ylikomisario Simo Kauppinen vahvistaa, että lentokentältä lähti yöllä Frontexin yhteispalautuslento, jonka kyydissä oli useita karkotuspäätöksen saaneita eri maista.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/9690 ... 9c919f82e6

Onkohan se enää elossa, kun tuskin siitä sielläkään pidetään.
Nämä palautettavat niissä lentokoneen siivissä joutaisivat roikkua valjain kiinnitettyinä. Saisivat hivenen raitista ilmaa ja aivojaan tuuletettua länsimaisista synnillisyyksistä puhtaammiksi siinä matkan varrella. Kelpaa sitten aloittaa kotitanhuvilla uudet uurastukset uutena miehenä. Jos näitä nyt voi miehiksi nimittää.
Tekikö Lilleri-Lalleri itsemurhan, vai tapettiinko hänet?
Schimanski
Adrian Monk
Viestit: 2890
Liittynyt: To Helmi 15, 2024 1:02 am

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja Schimanski »

Jaff toivoi jäävänsä Suomeen, koska omien sanojensa mukaan hänellä ei ole kotimaassaan Irakissa mitään.

Kuva

https://www.is.fi/politiikka/art-2000011689603.html
Kummisetä
Michael Knight
Viestit: 4280
Liittynyt: Ma Joulu 16, 2019 3:52 pm

Re: Milan Jaff

Viesti Kirjoittaja Kummisetä »

Tölkki piti avata ilouutisen kunniaksi :mrgreen:
Mutta riittäisihän noille Irakiin asti kuskaamisen sijaan sekin että vietäisiin helikopterilla avomerelle , 5km korkeutta ja potkis, molskis ja loiskis.
Oulun_Kungas kirjoitti: To Elo 28, 2025 8:35 pm täh? elää kerrostalossa. varmaan yli puolet suomalasista elää. tekeekö se heistä huonoissa oloissa eläviä? itekeki asun vittu
Vastaa Viestiin