Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Tänne keskustelut seksuaalirikoksista. Muista että henkirikoksille on oma palstansa.
Avatar
Villeri
Michael Knight
Viestit: 4306
Liittynyt: Ke Joulu 26, 2018 7:40 am

Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja Villeri »

94-vuotiaan raiskausta ei mainita ao. artikkelissa, mutta siitä ei tuomittu 100-vuotiaan raiskannutta, koska saattoihan se olla joku muukin. :shock: 94-vuotias on mainittu lopun SVT-linkin jutussa.
fghfgh.png
fghfgh.png (540.59 KiB) Katsottu 7552 kertaa
Irakilaisen raiskaaman 100-vuotiaan naisen tapauksesta paljastuu muutakin. Voi vain ihmetellä, että miksi matalaotsaisia kehitysmaalaisia palkataan hoitoammatteihin.
Nimittäin, kun 100-vuotiaan raiskaus eteni poliisitutkintaan, niin selvisi, että kotipalvelun jotkut työntekijät tiesivät raiskauksista. Esimerkiksi yksi työntekijä, itsekin ulkomaalainen nainen, tiesi raiskauksesta jotakin, mutta hän ei halunnut kertoa asiasta poliisikuulustelussa todistajana. Toisin sanoen, raiskaajan kollega tiesi jotakin raiskauksesta, mutta ei halunnut auttaa poliisia.

Nainen totesi kuulustelussa vain, että ei tule sanomaan mitään. Kun poliisi yritti ylipuhua naista, että hänen kertomuksensa olisi suurena apuna selvityksessä kuka raiskaaja on, niin nainen sanoi, että koska hän on itsekin ulkomaalainen, niin ei tule puhumaan mitään.

Eikä siinä vielä kaikki, sama nainen, oli ollut 100-vuotiaan tyttäreen yhteydessä jossain vaiheessa, että tämä jättäisi asian silleensä eivätkä he veisi asiaa poliisille.

Poliisi sai kuitenkin omilla keinoilla lopulta selville raiskaajan. Mahmoud Shakir on tullut Ruotsiin vuonna 2003 perheenyhdistämisohjelmalla. Siitä huolimatta, vaikka syyttäjä vaati karkotusta, niin oikeus ei tuominnut Shakiria karkotettavaksi. Perheenyhdistämisohjelmalla maahan tullut ei ole turvapaikanhakija tai pakolainen, joten karkotus olisi ollut nuijan kopautusta vaille valmis. Eli karkotukselle ei olisi mitään estettä.

Tuomion takana on muslimitaustainen tuomari. Yksi kolmesta lautamiehestä on myös ulkomaalainen ja kaksi muuta ruotsalaisia naisia.

https://pt-media.org/2025/12/18/kotipal ... aiskaajaa/
Aiheesta SVT:llä: https://www.svt.se/nyheter/lokalt/stock ... l-fangelse
Slaikka
Roger Murtaugh
Viestit: 857
Liittynyt: Ke Loka 21, 2020 1:25 am

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja Slaikka »

Vähemmän yllättävästi kehitysmaamuslimi. Ei näitä kannata ihmisten sekaan päästää.
sörsse
Javier Pena
Viestit: 1745
Liittynyt: Ma Tammi 16, 2017 12:30 am

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja sörsse »

Löytyykö näistä raiskauksen uhreista kuvia?
Olisi mielenkiintoista kuulla kokemus asiantuntijan mielipide heistä, esim Millan
vrt. alla!
Millavaan kirjoitti: Su Heinä 13, 2025 3:37 pm
Oulun_Kungas kirjoitti: Su Heinä 13, 2025 3:15 pm kuuma muija kyllä tuo Roosa,,,
... vaikka oon nainen niin pystyn kyllä sanomaan jos joku nainen on mun mielestä kuuma
JailMind
Remington Steele
Viestit: 238
Liittynyt: To Syys 03, 2020 6:55 pm

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja JailMind »

Sai vielä viimeisillä vuosilla kokea monikulttuurin tuoman rikkauden.
”Kun oppii tuntemaan pelon, tulee rohkeaksi ja oikea rohkeus on sitä, että oppii pitämään pelkonsa kurissa”.
Riippakivi
Poliisikoira Rex
Viestit: 275
Liittynyt: To Helmi 25, 2021 7:52 pm

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja Riippakivi »

Olen nyt käynyt hoivakodissa ja jokainen käynti järkyttää. Ensinnäkin ulkomaalaisten hoitajien määrä yleensä, nälkää valittavat vanhukset ja somalimieshoitaja kutsumassa vanhaa kuutamolla olevaa naista rakkaaksi. Kuulosti pahalta ja epäsopivalta.
Perilla
Martin Beck
Viestit: 840
Liittynyt: Ma Tammi 13, 2025 7:52 am

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja Perilla »

Ullatusnuslimi
Suomessa loisii 5% nuorten muslimimiesten joukko

joista 60% elää sosiaalituilla
joista 60% on työttömiä
jotka tekevät 60% raiskauksista
jotka tekevät 60% katuryöstöistä
jotka tekevät 80 % huumerikoksista


Älä ole vassuli, älä kannata 60/80 kerhoa
Avatar
-Martta-
Martin Beck
Viestit: 816
Liittynyt: Ma Syys 26, 2011 5:06 pm

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja -Martta- »

Nämä alkaa jo lähentelemään negrofiliaa. Toi et vielä akat salannut toiminnan. Jo sillä perusteella pitäisi koko sakki laittaa paluukuormaan.
Kukin saa ansionsa mukaan, niin muista... sinäkin saat... Älä väitä, ettet olisi ansainnut ;)
Avatar
Nokus
Roger Murtaugh
Viestit: 873
Liittynyt: Su Helmi 28, 2021 5:10 pm

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja Nokus »

Todennäköisesti suomessakin on näin!
Valkoinen Suomi
vanhellsing

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja vanhellsing »

-Martta- kirjoitti: La Joulu 20, 2025 6:10 pm Nämä alkaa jo lähentelemään negrofiliaa. Toi et vielä akat salannut toiminnan. Jo sillä perusteella pitäisi koko sakki laittaa paluukuormaan.
Ehkä on tehnyt sokeritestin, jos sokeri sulaa suussa niin on vielä pantava eikä syyllisty negrofiliaan. Mummo oli varmasti aloitteellinen, mies vain auttoi. Sellainen all inclusive kotipalvelu. Irakeilla ei vissiin tuo ikä niin tarkkaa ole panosuhteiden kanssa, tosin naimisiin jos menee niin silloin tytön pitäisi olla vähintään 9v.
Avatar
Marokon Kauhu
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4804
Liittynyt: Ma Maalis 26, 2007 9:06 pm
Paikkakunta: Rio Grande

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja Marokon Kauhu »

ranskassa paremmaksi.jpeg
ranskassa paremmaksi.jpeg (611.2 KiB) Katsottu 3907 kertaa
Kyllä ne Svedustaniassa osaa, mutta Ranskassa on vielä paremmat muslimiraiskaajat!
  • Väestönvaihto
  • Turhanpaikan hakijat
  • Kotoutumisteollisuus
  • VOK - business
  • Partalapset
  • Huonolaatuiset mamut
  • Islamisaatio
RL11/6
Watson itse
Viestit: 5658
Liittynyt: Pe Elo 07, 2020 9:53 am

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja RL11/6 »

Riippakivi kirjoitti: La Joulu 20, 2025 5:26 pm Olen nyt käynyt hoivakodissa ja jokainen käynti järkyttää. Ensinnäkin ulkomaalaisten hoitajien määrä yleensä, nälkää valittavat vanhukset ja somalimieshoitaja kutsumassa vanhaa kuutamolla olevaa naista rakkaaksi. Kuulosti pahalta ja epäsopivalta.
Yhteiskuntamme nykytilasta saa kiittää 70-luvun sanomalehtikansaa. Ei pelkästään Taistolaisia, vaan kaikkia, jotka jakoivat samat näkemykset Pentti Arajärven kanssa. Anna näiden luteiden nyt vain nauttia siellä vanhainkodissaan ja kantaa vastuunsa äänestämisistään ja EU:hun liittymisestään. Ainakin minun puolestani saavat neekerit vetää näitä mummeleita aivan rauhassa perseeseen.

Mutta että 100-vuotiasta joku viitsii vielä naida. Aitoa Ruotsimeininkiä. Suomessa Suomen mafian johtajahan on myöskin gerontofiili, mutta taitaa hänelläkin ikäraja olla siinä 70-vuoden tienoilla.
Itsenäisen Suomen Kansallisen Taistelujoukon Rintaman kunniajäsen jo vuodesta 1997. Tarkemmin alkukesästä, kun Captain Jack soi listahittinä radioaalloilla ja maailmassa oli vielä kaikki hyvin.
aivoriihi
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4674
Liittynyt: Su Loka 04, 2015 8:16 am

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja aivoriihi »

Kyllä mekin varmasti saamme oman satavuotiaan uhrimme, jahka Nahom Hagos pääsee taas lomille.

Vanhuksen pyykkituvassa raiskannut mies syyllistyi koeajalla uuteen seksuaalirikokseen – heti takaisin vankilaan

Mies tuomittiin pyykkituvassa tapahtuneesta raiskauksesta vuonna 2020. Nyt miehen syyksi luettiin uusi seksuaalirikos.

Oulun käräjäoikeus on tuominnut jälleen raiskauksesta miehen, joka sai aiemmin tuomion 85-vuotiaaseen vanhukseen kohdistuneesta törkeästä raiskauksesta.

Vuonna 1996 syntynyt Nahom Hagos syyllistyi uuteen rikokseen ollessaan ehdonalaisessa vapaudessa kesäkuussa 2023.
----
https://yle.fi/a/74-20168008
"It is great to be a blonde. With low expectations it's very easy to surprise people."
Pamela Anderson
blindpedestrian
Olivia Benson
Viestit: 719
Liittynyt: Ma Heinä 18, 2016 9:26 pm

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja blindpedestrian »

Samaa varmaan tapahtuu jo suomessa, mutta tulevaisuudessa suurin osa hoitajista tulee olemaan mamuja.. ellei asialle tehdä jotain.
“It's easier to fool people than to convince them that they have been fooled.”
Iranilla on oikeus puolustautua israelin laittomalta hyökkäyssodalta
Avatar
Villeri
Michael Knight
Viestit: 4306
Liittynyt: Ke Joulu 26, 2018 7:40 am

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja Villeri »

aivoriihi kirjoitti: Ma Joulu 22, 2025 5:36 am Kyllä mekin varmasti saamme oman satavuotiaan uhrimme, jahka Nahom Hagos pääsee taas lomille.

Vanhuksen pyykkituvassa raiskannut mies syyllistyi koeajalla uuteen seksuaalirikokseen – heti takaisin vankilaan

Mies tuomittiin pyykkituvassa tapahtuneesta raiskauksesta vuonna 2020. Nyt miehen syyksi luettiin uusi seksuaalirikos.

Oulun käräjäoikeus on tuominnut jälleen raiskauksesta miehen, joka sai aiemmin tuomion 85-vuotiaaseen vanhukseen kohdistuneesta törkeästä raiskauksesta.

Vuonna 1996 syntynyt Nahom Hagos syyllistyi uuteen rikokseen ollessaan ehdonalaisessa vapaudessa kesäkuussa 2023.
----
https://yle.fi/a/74-20168008
Näitähän molempia tapauksia yhdistää se, että kumpaakaan ei ole heitetty maasta ulos. En tosin tiedä, olisiko se Hagosin kohdalla edes mahdollista vai operoiko hän ihan vain Suomen passilla. Mutta molemmilla lienee myös entisyyttä, tekoja ennen vanhusraiskauksia, koska harva syvästä päädystä aloittaa. Varmaa on se, että molemmilla on tulevaisuutta. Hunters gonna hunt.
aivoriihi
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4674
Liittynyt: Su Loka 04, 2015 8:16 am

Re: Ruotsissa raiskattu 100- ja 94-vuotiaat

Viesti Kirjoittaja aivoriihi »

Villeri kirjoitti: Ma Joulu 22, 2025 6:18 am
Näitähän molempia tapauksia yhdistää se, että kumpaakaan ei ole heitetty maasta ulos. En tosin tiedä, olisiko se Hagosin kohdalla edes mahdollista vai operoiko hän ihan vain Suomen passilla. Mutta molemmilla lienee myös entisyyttä, tekoja ennen vanhusraiskauksia, koska harva syvästä päädystä aloittaa. Varmaa on se, että molemmilla on tulevaisuutta. Hunters gonna hunt.
Taitaa olla Eritrean kansalainen tämä Hagos, joten tervemenoa takaisin!

85-vuo­tiaan naisen Oulussa rais­kan­nut mies ei saa­pu­nut vas­taa­maan uuteen sek­suaa­li­ri­kos­syyt­tee­seen

23.04.2025

----

Nahom Hagos tuomittiin törkeästä raiskauksesta 4,5 vuodeksi vankeuteen. Mies valitti tuomiosta Rovaniemen hovioikeuteen, mutta hän peruutti sitten valituksensa ja käräjäoikeuden tuomio jäi pysyväksi.

Mies vapautui vankilasta ehdonalaiseen vapauteen valvottuna tammikuussa 2022. Hän ei kuitenkaan saapunut paikalle kaikkiin sovittuihin valvontatapaamisiin.

Tämän seurauksena syyttäjä vaati, että hänen jäännösrangaistustaan pantaisiin täytäntöön. Mies vastusti vaatimusta. Mies perusteli tätä muun muassa sillä, että hän on Eritrean kansalainen ja on mahdollista, ettei hän ole huonon kielitaitonsa vuoksi täysin ymmärtänyt ehdonalaiseen valvontaan kuuluvia velvollisuuksiaan.

----

Mies on tuomittu Oulun käräjäoikeudessa vuosien saatossa myös monista näpistyksistä. Hän on toistuvasti näpistellyt oululaisissa tavarataloissa ja ruokakaupoissa. Viimeisin tuomio on annettu vain noin kuukausi sitten.
----

Koko artikkeli: https://www.kaleva.fi/85-vuotiaan-naise ... p/11604050
"It is great to be a blonde. With low expectations it's very easy to surprise people."
Pamela Anderson
Vastaa Viestiin