Ross Sullivan kirjoitti: Pe Helmi 27, 2026 8:00 pm
Bodom-osioon ei saa osallistua ellei ole lukenut vähintään viittä Bodom-aiheista kirjaa tai muista esitutkintapöytäkirjan sisältöä sanasta sanaan.
Sama pätee Aueriin ja Aarnioon. On täysin yhdentekevää mitä niihin ketjuihin kommentoi, koska joku tulee välittömästi ystävällisesti huomauttamaan miten tyhmä ja väärässä oletkaan, et viitsisi ensin lukea muutamaa tuhatta sivua ja tulla vasta sitten kommentoimaan kun on aiheeseen
jotain uutta annettavaa.
Jos sitten itse samaan sävyyn huomauttaa, että kirjoittaja itse on jauhanut jonkun kirjepaperin CE-koodia amerikkalaisen sarjamurhaajan jahdin yhteydessä vuonna 1963 ja niin ikään Auer- ketjussa, saa koko joukon kimppuunsa.
Jos olisit lukenut koko ketjun tietäisit, mihin tällä viitataan. Sivulla 886 ja 1411 asiasta selvästi kerrotaan.
Tämä siis oikeasti vähän naurattaa. Onneksi mikään näistä mainituista kolmesta klassikkoaiheesta ei ole omalla suosikkilistallani, joten pärjään ihan kivasti kommentoimattakin. Voin silti kertoa, mikä on totuus kustakin tapauksesta.
Auer. Ihan yksi lysti onko hän syyllinen murhaan vai ei. Nämä seksuaalirikos- ja satanismisyytteet ovat lähinnä uuvuttavia ja oli totuus 15 vuotta sitten mikä tahansa, enää se ei selviä. Veronmaksajat ovat kustantaneet tästä sekoilusta jo ihan riittävästi, Auerin koko elämä on pilalla ja rangaistus Jukan taposta ja nyt jo jopa murhastakin olisi lusittu. End of story.
Aarnio. Syyllinen ja tuomionsa lusinut. Moni siipimies jäänyt vaille rangaistusta. Hyvä että käärmeen pää saatiin poikki ja Aarnion ura rikollisena päätökseen.
Bodon. Se oli Nils.
Kas näin, kuudella rivillä nämäkin kolme tapausta on käsitelty.
