Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Tänne keskustelut politiikasta siihen liittyvästä korruptiosta yms.
Avatar
McCall
Perry Mason
Viestit: 3997
Liittynyt: Ma Kesä 25, 2007 9:35 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja McCall »

Tämä vitsi aiheutti rättipäissä vastustusta.
Lentäjä.jpg
Lentäjä.jpg (205.67 KiB) Katsottu 1100 kertaa
Avatar
McCall
Perry Mason
Viestit: 3997
Liittynyt: Ma Kesä 25, 2007 9:35 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja McCall »

Muslimien ramadan päättyi ja perjantaina vietettiin Eid al-Fitr -juhlaa. Birminghamissa kokoontui 30 000 muslimia.
Birmingham 2026.jpg
Birmingham 2026.jpg (164.78 KiB) Katsottu 1033 kertaa
https://www.bbc.com/news/articles/cm29n77771go
URSA
James Bond (Roger Moore)
Viestit: 15333
Liittynyt: Pe Loka 25, 2013 6:57 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja URSA »

Jumalauta nyt on puisto mustanaan.

Onko etualan lauma miehet ja taka-alan lauma aidan takana naiset? Vaikea sanoa kun kaikilla on mekot. Täytyykö ne pitää aidalla erillään ettei tapahdu vahinkoraiskauksia, joissa uhri onkin muslimi.
Kattivaara
Nikke Knatterton
Viestit: 183
Liittynyt: Ma Heinä 28, 2008 2:43 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja Kattivaara »

Nopeasti katsottuna näytti, että kuvassa olisi pelto täynnä valkoposkihanhia.
Avatar
Marokon Kauhu
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4749
Liittynyt: Ma Maalis 26, 2007 9:06 pm
Paikkakunta: Rio Grande

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja Marokon Kauhu »

sankarit ja petturit.jpeg
sankarit ja petturit.jpeg (512.52 KiB) Katsottu 874 kertaa
Europarlamentti hyväksyi EU:n ulko­puolelle rakennettavat palautus­keskukset: Näin suomalais­mepit äänestivät


https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011905790.html


Nyt tuli se päivä, kun globalistit, jutkut ja muut kulttuurimarxistit itkevät.

Ylellä otti näköjään oikein todella koville:
Olen tässä odottanut tuoretta uutista, mutta kun ei tule niin laitetaan nyt vihdoin tämä ulos :mrgreen:

Nyt lopetetaan tämä pelleily ja lähetetään matut kotiin.
  • Väestönvaihto
  • Turhanpaikan hakijat
  • Kotoutumisteollisuus
  • VOK - business
  • Partalapset
  • Huonolaatuiset mamut
  • Islamisaatio
Avatar
Ifigeneia
Jessica Fletcher
Viestit: 3091
Liittynyt: La Helmi 18, 2023 6:16 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja Ifigeneia »

Suvaitsevaisto on jo etukäteen näitä keskuksia vastaan, vaikkei edes vielä tiedetä minne niitä aiotaan rakentaa. Suvaitsevaisten mielestä kaikki kulttuurit ovat yhtä hyviä, paitsi länsimainen, eurooppalainen, pohjoismaalainen ja suomalainen kulttuuri. Ne ovat ihan paskoja. Varsinkin me suomalaiset ollaan kuulemma rasisteja. Ja jos ulkkis ei opi suomea edes vuosia täällä oleskeltuaan, sekin on meidän syytä kun meillä on niin vammaisen vaikea kieli.

Jostain kumman syystä kuitenkin ne maat joihin karkotettavat siirrettäisiin, ovatkin vieläkin paskempia kuin Suomi. Aika jännä juttu.

Ihmisoikeusloukkauksia? Missä on raiskattujen naisten ja lasten oikeudet, entä joukkomurhattujen kun Suomi hellii ja paapoo murhaajia (ja on silti paska maa)?

Ei päädy karkotetuksi eikä minnekään jemmatuksi, kun ei tunge tänne alunperinkään. Paskan kansan ja kielen maahan.

Jos pelottaa että ne omat iki-ihanat ulkkiskamut karkotetaan, niin nyt kantsis alkaa tosissaan opettamaan ja vääntämään rautalangasta ulkkiskamuille että ei Suomi ole mikään oy raiskaus safari ab. Ja voi vaikka ostaa aapisen ja alkaa sitä kamunsa kanssa yhdessä tavaamaan.
Tekikö Lilleri-Lalleri itsemurhan, vai tapettiinko hänet?
Avatar
McCall
Perry Mason
Viestit: 3997
Liittynyt: Ma Kesä 25, 2007 9:35 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja McCall »

Pariisi, rakkauden pääkaupunki.
Pariisi.jpg
Pariisi.jpg (187.13 KiB) Katsottu 754 kertaa
Avatar
McCall
Perry Mason
Viestit: 3997
Liittynyt: Ma Kesä 25, 2007 9:35 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja McCall »

Air Indian lento-onnettomuudessa vaimonsa ja tyttärensä menettänyt intialaismies karkoitetaan Iso-Britanniasta. He olivat maassa vaimon opiskelijaviisumin turvin. Viisumin voimassaolo päättyi tänä keväänä ja miehen tulee poistua maasta 22.4.2026 mennessä. Mies on siis työskennellyt ruokalähettinä.
The Sun 20.4.2026 / https://www.thesun.co.uk/news/38864892/ ... ported-uk/
...
Now the 27-year-old faces deportation from his home of four years by the UK government.
...
Mohammad moved to the UK in 2022 to build a better life for his family.

But he was on a dependent visa through his wife, who was studying International Business Management at Ulster University in Holborn.
...
A UK dependent visa allows spouses, partners, and children of a primary visa holder – such as a skilled worker or student – to live in the UK.

Seven months after his wife’s sudden and tragic death, Mohammad’s dependent visa expired.

“The solicitor told me that I do not fit into the bereaved spouse category and this is a rare event where a plane crash has killed a resident UK visa holder,” he said.

Mohammad applied to remain in the UK on “compassionate and compelling circumstances” but his request was rejected last week.

He now has just days left before he must leave the country. In a letter sent to his solicitor on Friday, the Home Office said Mohammed had not been granted the right to remain.

The document, seen by The Sun, explains that Mohammad has family in India and continues to speak the language so would be able to re-integrate.

He has been granted “immigration bail” until April 22 when he must leave the country, the letter said. If he has not left by this date, he will be detained and deported.

Mohammed said: “If my wife was still alive I would be allowed to stay.

“I came to the UK and spent money on this visa, we paid for my wife’s university, and I have worked years of my life here.

“I will not be able to escape my grief back home. But here I can begin to move forward.”

The delivery driver also fears returning to India where he says he cannot earn the money he makes in the UK from his work.

Mohammed’s friend Ayush Dubey told The Sun: “He needs support. He has that here.

“This is a desperate man with nothing left. He is on medication for his mental health.

“He is trying to rebuild his life, in a new way.”

Ayush works for Chionuma Law firm which is supporting dozens of families impacted by the crash.

A statement from Chionuma Law reads: “We believe this is a genuine humanitarian case and request fair and compassionate consideration.”

The firm urged the Home Office to grant Mohammed the right to remain in the UK on “compassionate grounds”.
URSA
James Bond (Roger Moore)
Viestit: 15333
Liittynyt: Pe Loka 25, 2013 6:57 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja URSA »

Mikä siellä Intiassa on niin kamalaa ja hirveää. Jos ukko olisi laittanut rahaa säästöön, se aloittaisi helposti uuden elämän Intiassa pelkillä ruokalähettinä Englannissa ansaitsemillaan rahoilla. Samalla palkalla se olisi Intiassa tuloillaan helposti keskiluokkaa, millä se on Englannissa pelkkää köyhälistöä. Onhan se ikävää että vaimo kuoli, mutta vaimo oli se joka oli saanut viisumin. Leskeys ei tee siitä mitään aitoa pakolaista.
Avatar
McCall
Perry Mason
Viestit: 3997
Liittynyt: Ma Kesä 25, 2007 9:35 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja McCall »

Mitä tapahtuu kun turvapaikanhakijoita sijoitetaan 200 metrin päähän koulusta? Aivan.
GB News 23.4.2026 / https://www.gbnews.com/news/surrey-news ... ary-school

Sisäministeriö siirsi "salaa" siirtolaisia ​​kiinteistöön vain muutaman sadan metrin päähän alakoulusta

Raivo on puhjennut Surreyn kylässä sen jälkeen, kun sisäministeriö siirsi "salaa" ryhmän siirtolaisia ​​500 000 punnan arvoiseen kiinteistöön.

Lalehamin paikalliset asukkaat ja valtuutetut sanovat, ettei heille annettu mitään varoitusta ennen kuin turvapaikanhakijat sijoitettiin kiinteistöön – joka sijaitsee vain 200 metrin päässä alakoulusta.

Maahanmuuttajien siirtäminen kiinteistöihin ympäri maata on osa työväenpuolueen pyrkimystä lopettaa hotellien käyttö turvapaikanhakijoiden majoittamiseen – sisäministeriön ministeri Alex Norris sanoi, että se oli "riistäytynyt käsistä".

Kriitikot ovat pitkään kutsuneet käytäntöä "Operaatio Scatteriksi". (Operation Scatter = työväenpuolueen pyrkimys levittää turvapaikanhakijat ympäri maan).

Nykyisten kaavoituslakien mukaan omistajien ei tarvitse hakea lupaa kiinteistön muuttamiseen enintään kuudelle asukkaalle tarkoitetuksi HMO:ksi. (HMO = Houses in multiple occupation = kimppakämppä).

Mutta huoli on kasvanut, että tuhannet kodit muutetaan valtakunnallisesti turvapaikanhakijoiden käyttöön ilman riittäviä taustatutkimuksia kun hallitus kiirehtii lopettamaan hotellien käytön vuoteen 2029 mennessä.

Eräs Lalehamin vanhempi – joka pysyy nimettömänä – kertoi The Sunille: "Se on ällistyttävää. En vain ymmärrä, miksi turvapaikanhakijat sijoitettaisiin keskelle pientä kylää, jossa ei ole mitään tekemistä eikä minne mennä.

"Hallituksen ensimmäinen velvollisuus on pitää ihmiset turvassa, mutta emme usko, että tämä oli turvallista."

Pieni Surreyn kylä on noin 2 500 asukkaan koti, ja se sijaitsee noin kahdeksan kilometrin päässä Heathrow'n lentokentältä.

Kyläläisten pelko kävi toteen, kun afganistanilainen turvapaikanhakija – jonka uskotaan olevan parikymppinen – pidätettiin HMO:n ulkopuolella hänen väitetysti ahdisteltuaan koulutyttöjä alueella.

Poliisi oli kertoman mukaan käskenyt siirtolaista pysymään poissa koululta, mutta hänet pidätettiin häirintäepäiltynä sen jälkeen, kun häntä syytettiin koulun alueelle palaamisesta. Hänet on sittemmin siirretty mielenterveyslain mukaiseen turvakeskukseen.

Huolestuneiden vanhempien mukaan Afganistanin kansalaisen kerrotaan nähdyn hengailemassa koulun ympäristössä useiden päivien ajan lasten jättö- ja noutoaikoina.

Asia nostettiin esiin keskiviikon PMQ-tilaisuuksissa, joissa Spelthornen konservatiivipuolueen kansanedustaja Lincoln Jopp kysyi pääministeriltä: "Kuka oli vastuussa riskinarvioinnista, joka asetti hänet sinne?

"Kuka mokasi, ja ketä voin pitää vastuullisena?"

Sir Keir Starmer vastasi: ”Tämä on tietenkin käynnissä oleva poliisitutkinta, ja tiedän, että turvapaikkaministeri tutkii tätä tapausta erittäin tarkasti.

”Voinko vakuuttaa hänelle, että kaikkien majoitustilojen on täytettävä sopimusstandardit ja että sisäministeriö tekee yhteistyötä poliisin kanssa kaikkien paikkojen turvallisen hallinnoinnin varmistamiseksi.

”Paikallisviranomaisia ​​kuullaan ennen majoituksen hankkimista, ja he voivat vastustaa mitä tahansa ehdotusta.”

Jopp kirjoitti myös kirjeen sisäministeri Shabana Mahmoodille, jossa hän esitti Lalehamin asukkaiden huolenaiheet lastensa turvallisuudesta yhteisössä.

Hän kirjoitti: ”Olisin kiitollinen, jos voisitte tutkia tätä kiireellisesti ja vahvistaa myös, että kaikkiin sisäministeriön Spelthornessa käyttämiin turvapaikkayksiköihin on tehty asianmukaiset turvallisuustarkastukset.

”Lisäisin myös, että tällaisia ​​sijoituksia ei pitäisi tehdä koulujen läheisyyteen.”

Spelthornen kaupunginvaltuusto kertoi asukkaille, että siirtolaiset oli siirretty alueelle "ilman normaalia riskinarviointia", mikä viittasi sisäministeriön ja paikallisviranomaisten välisen kommunikaation puutteeseen.

"Valtuusto on kirjoittanut suoraan sisäministeriölle ja pyytänyt selitystä ja vakuutusta siitä, ettei näin tapahdu uudelleen", se lisäsi.

Sisäministeriön tiedottaja kuitenkin väitti, että "Spelthornen kaupunginvaltuustoa kuultiin ennen tämän majoituksen järjestämistä".

He sanoivat: "Kehotamme kaikkia, jotka näkevät sopimatonta käytöstä, ilmoittamaan siitä poliisille mahdollisimman pian, ja olemme edelleen tiiviissä yhteydessä Surreyn poliisiin tämän tapauksen tiimoilta.

"Laittomat siirtolaiset siirretään perusmajoitukseen, kun hallitus lisää sotilaskasarmien käyttöä."

Paikallisviranomaisen tiedottaja vakuutti, että "lastemme suojeleminen on edelleen tärkein prioriteettimme".
Avatar
rikkalapio
Vic Mackey
Viestit: 1969
Liittynyt: Ke Joulu 31, 2025 12:34 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja rikkalapio »

Toivottavasti nyt jo pikkuhiljaa alkaa ihmiset ymmärtämään mistä johtuu siirtolaisten vyöry Eurooppaan elikä jos tämä on vielä epäselvää niin se johtuu pääasiassa Israelin toimista koska jutku on aina jutku joka ajaa Suur-Israelin agendaa ja sen esteenä on Arabimaat jotka Israel haluaa sijoittaa Eurooppaan.

Sitä olen kovasti ihmetellyt kuinka jotkut persut ovat niin kiimoissaan Israelin puolesta ja somessa toitottavat Israelin herrakansan ylivaltaa.
Ei Eurooppa ole mikään USA:n vasalli muualla kun Venäjän propagandassa
- Schimanski -

"Iran on lyöty. Kukaan ei ole koskaan voittanut näin. MINÄ pelastin Yhdysvallat ja maailman siinä sivussa.

Tiedättehän te."

-Trump-
Avatar
Wildchild79
Rico Tubbs
Viestit: 1232
Liittynyt: Su Kesä 18, 2023 10:21 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja Wildchild79 »

rikkalapio kirjoitti: To Huhti 23, 2026 3:26 pm Israelin toimista koska jutku on aina jutku joka ajaa Suur-Israelin agendaa ja sen esteenä on Arabimaat jotka Israel haluaa sijoittaa Eurooppaan.

Jos ei ne koukkunokat saa sitä nykyistäkään pikku plänttiä ojennukseen niin saavat kyllä unelmoida suur-israelista vielä toiset peri tuhatta vuotta vaikka kuinka lähettäisivät hiekkaneekereitä raiskaamaan koko euroopan.
Ennen vaadittiin yrittämään, mutta nykyään opetetaan vaatimaan - Sotaveteraani Gunnar Kotiranta 103-v
Avatar
rikkalapio
Vic Mackey
Viestit: 1969
Liittynyt: Ke Joulu 31, 2025 12:34 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja rikkalapio »

Wildchild79 kirjoitti: To Huhti 23, 2026 3:39 pm
rikkalapio kirjoitti: To Huhti 23, 2026 3:26 pm Israelin toimista koska jutku on aina jutku joka ajaa Suur-Israelin agendaa ja sen esteenä on Arabimaat jotka Israel haluaa sijoittaa Eurooppaan.

Jos ei ne koukkunokat saa sitä nykyistäkään pikku plänttiä ojennukseen niin saavat kyllä unelmoida suur-israelista vielä toiset peri tuhatta vuotta vaikka kuinka lähettäisivät hiekkaneekereitä raiskaamaan koko euroopan.
Samaa mieltä ei tule kyllä toteutumaan Israelin haaveet mutta kun puhutaan jo nyt nähtävistä ongelmista niin ne perustuvat juurikin koukkunokkien toimiin. Jostain kumman syystä moni itseään kansallismieliseksi kutsuva poliitikko kuitenkin julistaa Israelin ylivaltaa ja kannustaa näiden toimia. Se on varsin omituista mielestäni.

Paras esimerkki on tämä yksi Suomalainen hinttari joka EU parlamentissa pitää Israelia ylistäviä puheita ja somen puolella kannustaa näiden tekoja.
Ei Eurooppa ole mikään USA:n vasalli muualla kun Venäjän propagandassa
- Schimanski -

"Iran on lyöty. Kukaan ei ole koskaan voittanut näin. MINÄ pelastin Yhdysvallat ja maailman siinä sivussa.

Tiedättehän te."

-Trump-
Avatar
McCall
Perry Mason
Viestit: 3997
Liittynyt: Ma Kesä 25, 2007 9:35 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja McCall »

Sieltä olisi tulossa lisää insinöörejä, lääkäreitä ja avaruuskirurgeja. Voivat olla korkeakoulutettuja vaikka eivät osaisi lukea eivätkä kirjoittaa.
Yahoo 10.5.2026 / https://www.yahoo.com/news/articles/gre ... 30113.html

Kreikka uskoo 550 000 siirtolaisen odottavan pääsyä Eurooppaan Libyasta

Yli puoli miljoonaa siirtolaista ja pakolaista odottaa Libyassa mahdollisuutta päästä Eurooppaan, maahanmuuttoministeri Thanos Plevris kertoi Kreikan televisiolle sunnuntaina.

Plevris arvioi määrän olevan noin 550 000. Hän sanoi, että Ateena koordinoi toimiaan Euroopan unionin ulkorajavalvontaviraston Frontexin ja Libyan viranomaisten kanssa torjuakseen ihmissalakuljetusjengejä, havaitakseen veneitä ennen niiden lähtöä ja estääkseen lähtöjä rannikolta.

Kreikan rannikkovartiosto pelasti sunnuntaina 125 siirtolaista kahdesta veneestä, jotka löydettiin Kreetan etelärannikolta, Kreikan julkisen radion mukaan. Alueen leutojen sääolosuhteiden vuoksi rannikkovartiosto odottaa, että muut veneet ovat poistuneet Libyan rannikolta.

YK:n pakolaisjärjestön UNHCR:n mukaan noin 42 000 siirtolaista saapui Kreikan saarille meritse viime vuonna ja siten Euroopan unionin alueelle. Virasto kirjasi samana aikana 107 kuolemantapausta itäisellä Välimerellä.
Voi olla.jpg
Voi olla.jpg (10.22 KiB) Katsottu 193 kertaa
Avatar
acp
Axel Foley
Viestit: 2270
Liittynyt: Ma Syys 02, 2019 9:48 pm

Re: Siirtolaisten vyöry Eurooppaan

Viesti Kirjoittaja acp »

^Gaddafi ei läpsyjä Eurooppaan päästänyt.

Hänen jälkeensä alkoi:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Euroopan_pakolaiskriisi
Vastaa Viestiin