Voithan sä laittaa videota siitä toisesta pahoinpitelystä poliisille ja vinkkejä, että ketä pahoinpitelijät olivat. Toinen tapahtui kameroiden alla ja kulkueen reitti on selvillä.Keplotteleva konna kirjoitti: Ti Touko 05, 2026 10:40 pmNiin, meinaat ettei ylen vasurihenkisyydellä ole näissä valinnoissa merkitystä?Stonedar kirjoitti: Ti Touko 05, 2026 10:36 pmSaattaahan tuolla olla oma osansa muidenkin rikosten selvittelyssä. Mutta voisiko olla, että tämä mielenosoitushomma on vähän helpompi selvittää, kun ihmiset ovat potentiaalisista tapahtumista tietoisia, ja suurin jopukoin paikalla muutenkin? Ehkä jopa kamerat valmiina.Keplotteleva konna kirjoitti: Ti Touko 05, 2026 9:13 pm
Mutta miksi vain tätä rikosta. Miksi valikoidusti. Miksi ei sitä sompanssilaumaa selvitetä, joka myös pahoinpiteli naisen. Siksi.
Poliisin toiminnasta voi hyväksi sanoa sentään sen, että ei mennyt pahoinpidellylle antamaan esim. pippurisuihketta.
Mutta ilmeisesti pääasia on vaan viedä huomiota pois siitä, kun natsit pahoinpitelivät porukalla VALKOISEN NUOREN NAISEN.