Luuletko todella, että kaikkien ihmisten mielipide muuttuu keissistä oli tilanne ollut mikä hyvänsä ennen yliajoa. Melkosen kaukaa haettua, että ihmiset alkaisi puolustamaan rattijuoppoa tai rattijuopoille soisi mitään ymmärrystä missään tilanteessa. Ei tuu kovasti mieleen tapauksia jossa tappaja ja vielä kolmen tapon yrittäjä saisi olkaa taputuksia.Nameunknown kirjoitti: Ke Joulu 10, 2025 6:32 pm Mikä idea ihmisten spekuloida tapahtuneesta ilman faktoja mitä edelsi ennen yliajoa. Täällä kukaan ei selvästi tiedä mitä tapahtui. Toivon mukaan poliisi pystyy tulevaisuudessa kertomaan julki kaiken ja mielellään mahdollisen yksityiskohtaisesti mitä tapahtui hetki ennen yliajoa. Saattaapi kaikkien mielipide koko keissistä muuttua.. Eihän se mikään ikinä oikeuta mihinkään, mutta jotkut asiat saattavat lisätä ymmärrystä varsinkin psykologian näkökulmasta.
Olkoon mikä kahakka tahansa ollut grillillä, tappaja ja uhrit eivät edes ole tunteneet toisiaan, niin ei varmaa sellasta riitaa ole ehtinyt tulla grillikioskilla, että oikein kaikki ihmiset olisikin tappajan puolella ja säälisi häntä.
Ja tilannehan varmaa voinut olla se , että nämä kiltit pojat ovat yrittäneet saada tätä rattijuoppoa luopumaan autostaan, kun kaikkien puheiden mukaan tämä tappaja sillä ajellut kännissä jo ennen kyseistä tapausta. Tai esimerkiksi vinoilleet tästä kännissä ajelusta.