26-vuotias mies surmasi äitinsä Imatralla 23.4.2023 - yli kahdeksan vuoden tuomio

Suomessa tapahtuneet henkirikokset.
nilpertti
Rico Tubbs
Viestit: 1286
Liittynyt: To Elo 21, 2025 6:24 pm

Re: 26-vuotias mies surmasi äitinsä Imatralla 23.4.2023 - yli kahdeksan vuoden tuomio

Viesti Kirjoittaja nilpertti »

Mimosa_Mymmeli kirjoitti: To Elo 06, 2026 8:44 amEipä kuule oo liskon ulkoilu pihalla vaan bunkkerin ulkoilu häkissä.. Joka on vaarallisille vangeille.. Sitä en tiedä miksi Vesivalo siellä on..
Sanoin : " koska riksun "normaali" ulkoilu alue ei ole tuollainen" tämä siis käytännön kokemuksesta aikoinaan ja riihimäellä tevalla istuvat ulkoilee ihan samoilla alueilla kuin muutkin vangit, mutta omassa porukassa, ei tuollasessa suljetussa tilassa. Liskot ulkoilee suojassa muiden katseilta. Riksussa siis, toin on muualla. Ja tämä ihan kymmenien kavereiden suusta kuultuna joista pisin oli seitsemän vuotta riihimäellä yhtä soittoa, niin luulen että hänella voi olla oikeaa infoa käytännöstä, että mitä ja missä siellä tapahtuu mitäkin ja ketä on missäkin milloinkin.

Jos tiedät mikä teva on vankilassa.
Avatar
Oikeus ennen kaikkea
James Bond (Daniel Graig)
Viestit: 17996
Liittynyt: Ti Maalis 30, 2021 2:48 pm

Re: 26-vuotias mies surmasi äitinsä Imatralla 23.4.2023 - yli kahdeksan vuoden tuomio

Viesti Kirjoittaja Oikeus ennen kaikkea »

Pikku pätkä tuosta tapahtumasta:

https://nippydrop.com/v/hGL35oHe
Tulimutkanvuohi
Nikke Knatterton
Viestit: 185
Liittynyt: Ma Marras 24, 2025 6:44 pm

Re: 26-vuotias mies surmasi äitinsä Imatralla 23.4.2023 - yli kahdeksan vuoden tuomio

Viesti Kirjoittaja Tulimutkanvuohi »

Tuo on C-osaston ulkoilualue ETPK:n mukaan.
C-osastolla ilmeisesti myös matkasellejä, TEVA, ja varmuusosasto.
Vankilat aivan täynnä, että kuka sitten on millekkin osastolle sijoitettu.
The world is full of people who are ready to tell you how you should live, even though they don't know how to live themselves.
- Bukowski
Vastaa Viestiin