Ano Turtiainen

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Avatar
Tarkastaja Levisi
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11900
Liittynyt: La Heinä 18, 2020 4:44 pm

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Tarkastaja Levisi »

Ano tuskin on laserleikkauksessa käynyt, joten siitä on kovinkin pelkoporno kaukana, jos ajaa ihan oikeasti ilman silmälaseja kolarin Johan Bäckmanin Porschella. En jaksa uskoa että olisi siirtynyt krapulapäivänä yllättäen käyttämään piilareita. Aikaisemmin Ano on ollut ilman rillejä ainoastaan videoilla, joissa hän on istuskellut Juvan mökin laiturilla tai lesottanut samalla paikalla rantavedessä. Kiinnostava on seurata, millaiset uudet kakkulat Ano itselleen laittaa ja millä aikataululla hän ne Moskovassa optikolta saa, jos on entiset hävittänyt. En yhtään ihmettelisi, että Ano kehittelisi jotain valkoisia valheita tähänkin liittyen: "Vietettiin kaverin datsalla iltaa ja juotiin pontikkaa, juhlittiin mun uusia silmälaseja.."

VKK_Ano_krapulakatse_ilman_laseja.jpg
VKK_Ano_krapulakatse_ilman_laseja.jpg (69.75 KiB) Katsottu 710 kertaa
– Touhumme eteni yhä pitemmälle, ja kun aloimme suoraan sanoen nussia lauteilla sylikkäin, Kari Tapio räjähti, Frederik muistelee kirjassa.
Avatar
Virdon
Frank Columbo
Viestit: 9403
Liittynyt: To Maalis 05, 2009 12:03 am
Paikkakunta: Minas Tirith

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Virdon »

Tarkastaja Levisi kirjoitti: La Elo 08, 2026 1:34 amAno tuskin on laserleikkauksessa käynyt, joten siitä on kovinkin pelkoporno kaukana, jos ajaa ihan oikeasti ilman silmälaseja kolarin Johan Bäckmanin Porschella.
En kyllä yllättyisi jos hän alkaisi julistamaan tyyliin että "Venäjä on niinkin upea maa että täällä näkökykykin parantuu ihan itsekseen". Onhan hän julistellut jo esimerkiksi että mitenkä maidon juontiongelmakin hävisi heti kun vaan pääsi Suomen myrkytetyistä maidoista venäläisen maidon pariin, ja ihokaan ei kyllä kutia ollenkaan samalla tavalla kuin mitä Suomen myrkytetyssä ilmastossa teki.
Onnellisuutta on se ettei vituta ihan joka päivä.
Avatar
Tarkastaja Levisi
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11900
Liittynyt: La Heinä 18, 2020 4:44 pm

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Tarkastaja Levisi »

Marko Hiltunen osallistuu Anon aikoinaan aloittamiin Kaikki on pilattu -peijaisiin. Muistamme kaikki hyvin Anon vihjaukset poliisimiehestä katiskassa Turtiaisten Juvan mökkijärven pohjassa tai Anon videon, jossa hän nimitti poliiseja, jotka olivat hakemassa häntä kuulusteluihin, mökkivarkaiksi. Markokin kuitenkin haluaa - varmaan Anonkin iloksi - rapauttaa seuraajiensa uskoa virkavaltaan ja poliisiin, koska on kuullut "luotettavilta tahoilta kertomuksia tapauksista" joissa viranomaiset ovat mahdollisesti kohdelleet etenkin nuoria eriarvoistavasti. Markon mielestä tämä selittyy virkavallan ja nuorten henkilökohtaisilla suhteilla. Onkohan poliisi kenties käynyt ärisemässä Vaalassa sopimattomia Markon tyttärelle ja tämän kavereille vai onko tämä metafora Suomen poliisikunnasta, joka ehkä Markon mielestä haluaa vainota Anoa ja Minnaa, koska siionistit tai globaali eliitti ovat näin määränneet. Virkavalta siis Markon mukaan ottaa osan nuorista tarkoituksella silmätikukseen mutta hyysää toisia yksin sen takia, että nämä sattuvat olemaan poliisin sukulaisia tai tuttuja. Markoa ajatus ärsyttää niin paljon että hän kaipaa Suomeen vallankumousta, jonka jälkeen Suomeen perustetaan Adolf Hitlerin Natsi-Saksasta, Neuvostoliitosta ja Muammar Gaddafin aikaisesta Libyasta tuttu kansantuomioistuin.

VKK_MH_kansantuomioistuin.jpg
VKK_MH_kansantuomioistuin.jpg (144.26 KiB) Katsottu 670 kertaa

Suomen valtion viranhaltijoiden ja lainvalvojien törkeät eriarvoistamiset kansalaisten keskuudessa ovat arkipäivää!

Olen alkanut pohtia, voivatko viranomaiset kohdella kansalaisia, tai vaikkapa nuoria eri tavoin riippuen siitä, keitä he ovat tai millaisia henkilökohtaisia suhteita heidän lähipiiriinsä mahdollisesti liittyy.

Olen kuullut luotettavilta tahoilta kertomuksia tapauksista, joka on vahvistanut tätä pohdintaa omassa mielessäni.

En väitä tuntevani kaikkia tapauksen yksityiskohtia, mutta se on saanut minut kysymään, kohdellaanko esimerkiksi nyt vaikka kaikkia nuoria todella samalla tavalla.

Voiko ratkaisu joskus olla erilainen, jos kyseessä ovat viranomaisen lähipiiriin tai sukulaisiin kuuluvat lapset verrattuna täysin tuntemattomiin nuoriin?


Lisäksi valitettavan usein törmään arjessani tapauksiin missä virkakoneiston puolelta paistaa sangen usein läpi toimintatapakulttuuri missä ei käsitellä niinkään asiaa siitä näkökulmasta että mitä, vaan enemmänkin kuka!

Ja kun näin siis asiat käytännön elämässä toimii, kertoo se minulle karua tarinaa siitä, miten epäonnistunut tämä nykyinen yhteiskuntajärjestelmämme on, oikeastaan kaikilta osin.

Kansalaiset maksavat maailman eniten veroja, saadakseen todella ala-arvoisia ja kyseenalaisesti toteutettuja palveluita!

Lain ja viranomaisten pitäisi kohdella kaikkia yhdenvertaisesti, riippumatta siitä, kuka olet, keitä vanhempasi ovat tai tunnetko oikeita ihmisiä.

Juuri tällaiset epäilyt rapauttavat kansalaisten luottamusta viranomaisiin ja koko oikeusjärjestelmään.

Mielestäni yhteiskuntaamme tarvittaisiin kansantuomioistuin.



Bundesarchiv_Bild_151-39-23,_Volksgerichtshof,_Reinecke,_Freisler,_Lautz.jpg
Bundesarchiv_Bild_151-39-23,_Volksgerichtshof,_Reinecke,_Freisler,_Lautz.jpg (44.43 KiB) Katsottu 670 kertaa
– Touhumme eteni yhä pitemmälle, ja kun aloimme suoraan sanoen nussia lauteilla sylikkäin, Kari Tapio räjähti, Frederik muistelee kirjassa.
Avatar
Tarkastaja Levisi
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11900
Liittynyt: La Heinä 18, 2020 4:44 pm

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Tarkastaja Levisi »

Anon VKK-aikojen kollega Marko Hiltunen se jatkaa ristiretkeään Suomea ja EU:ta vastaan. Hän on raivostunut siitä, että Henna Virkkunen on vaatimassa mediayhtiöitä estämään disinformaation levittämistä. Marko haukkuu Virkkusta IHMIS-SAATANAKSI ja väittää, että disinformaation levittämisen rajoittaminen rikkoo perustuslain 12. pykälää.

Markohan on aiemmin levittänyt monenlaista epätietoa muiden muassa siitä, että EU kieltää käteisen käytön vuoden 2026 lopussa. Hän on myös kertonut kuulleensa kuinka muuan pieni suomalainen pankkiketju OmaSäästöpankki on menossa muutaman viikon sisällä konkurssiin ja väittänyt, että sata vuotta sitten Suomenkin kouluissa oli käytössä oppikirjoja, joissa opetettiin maan olevan litteä.

Eihän tässä ole kyse ihmisten sananvapauden rajoittamisesta vaan muiden muassa Venäjän yhdessä Euroopan pipipään äärioikeiston kanssa Euroopassa levittämän disinformaation kitkemisestä.



12 § Sananvapaus ja julkisuus

Jokaisella on sananvapaus. Sananvapauteen sisältyy oikeus ilmaista, julkistaa ja vastaanottaa tietoja, mielipiteitä ja muita viestejä kenenkään ennakolta estämättä. Tarkempia säännöksiä sananvapauden käyttämisestä annetaan lailla. Lailla voidaan säätää kuvaohjelmia koskevia lasten suojelemiseksi välttämättömiä rajoituksia.

VKK_MH_Virkkunen_ihmis_saatana.jpg
VKK_MH_Virkkunen_ihmis_saatana.jpg (120.13 KiB) Katsottu 639 kertaa

Jos vallanpitäjät pääsevät itse määrittelemään hyväksytyn tiedon rajat ja samalla vaikuttamaan siihen, minkä tiedon näkyvyyttä rajoitetaan, minulla ainakin alkavat kaikki hälytyskellot soida.

Eikä siihen tarvita mitään foliohattua. Siihen tarvitaan historian kirja. Vallanpitäjät ovat olleet ennenkin väärässä. Aika useastikin!
Media on ollut väärässä. Todella monesti! Tutkijat ovat olleet väärässä. Asiantuntijat ovat olleet väärässä.

Myös minä olen ollut väärässä. Vaimon sanojen mukaan miltei aina. Mutta jätetään ne lausunnot omaan arvoonsa.😆 Myös sinä olet ollut väärässä.

Ja aivan varmasti myös Kokoomus, Virkkunen ja EU-komissio voivat olla väärässä. Miksi ihmeessä siis juuri vallanpitäjille pitäisi antaa oikeus toimia jonkinlaisena totuusministeriönä?

Minä saan arvostella Suomen hallitusta.
Minä saan arvostella Kokoomusta.
Minä saan arvostella EU:ta.
Minä saan arvostella Natoa.
Minä saan kyseenalaistaa Ukrainan tukemisen.
Minä saan kyseenalaistaa Venäjä-politiikkamme.
Minä saan kyseenalaistaa maahanmuuttopolitiikan.
Minä saan kyseenalaistaa ilmastopolitiikan.
Minä saan kyseenalaistaa median.
Ja kaikkein tärkeimpänä:
MINÄ SAAN OLLA VÄÄRÄSSÄ.

Sikakoira_saastainen_globohomo.jpg
Sikakoira_saastainen_globohomo.jpg (114.86 KiB) Katsottu 627 kertaa

Toki Marko sentään pyrkii asioitaan jotenkin perustelemaankin päinvastoin, kuin tässäkin ketjussa aikoinaan vaikuttanut sittemmin digiavaruuteen hajonnut kamaralta lemunnut Venäjän ystävä, joka jakoi Anon sakeaa ajatusmaailmaa jahaukkui kouluopetusta saavia suomalaislapsia friikeiksi sekä globohomoiksi niitä, jotka eivät lämmenneet hänen isovenäläiselle ajatusmaailmalleen.
– Touhumme eteni yhä pitemmälle, ja kun aloimme suoraan sanoen nussia lauteilla sylikkäin, Kari Tapio räjähti, Frederik muistelee kirjassa.
nirokujichuu
Aloitteleva Besserwisser
Viestit: 12
Liittynyt: Ti Helmi 15, 2022 10:55 am

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja nirokujichuu »

Mahtava tuo sananvapaus Venäjällä! Anokin saa sanoa aivan vapaasti mitä tahansa ... mitä hänet on määrätty sanomaan. Uusimmassa videossa kauhistelee, kuinka ihmisiä pelotellaan sodalla. Surkuhupaisaa, kun tyyppi on itse pelotellut aiemmin sodalla jatkuvasti, nyt on pakko sanoa aivan päinvastaista. :D
Avatar
Tarkastaja Levisi
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11900
Liittynyt: La Heinä 18, 2020 4:44 pm

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Tarkastaja Levisi »

Kyllä kannatti Ano Turtiaisen muuttaa Venäjälle kun on saanut siellä asuessaan Suomen mediassa palstatilaa enemmän, kuin koskaan Suomessa asuessaan. Arja Paanasen loistavan uunituoreen jutun kärkenä on tällä kertaa uitenkin Salli Raiski, joka 2023 pakeni Suomesta "Suomen russofobiaa" ja joka on pokkana Venäjän mediassa julistanut, kuinka ”satanistit ja natsit” mellastavat Euroopassa.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000012178830.html


Suomalaisesta Sallista tuli yhtäkkiä Putinin Venäjällä sankari – tästä on kysymys
Maastoasussa esiintyvä Salli Raiski näyttäytyy Venäjän mediassa Suomen asioiden asiantuntijana.


VKK_Ano_suomalaisesta_Sallista.jpg
VKK_Ano_suomalaisesta_Sallista.jpg (115.55 KiB) Katsottu 564 kertaa

Raiskin kommentit luovat mielikuvaa, jonka mukaan elämä Suomessa ja Euroopassa olisi pahasti pielessä.

– Satanismi ja natsismi ovat Euroopassa niin yleisiä ilmiöitä, että on kauhistuttavaa ajatellakaan, Raiski lausui äskettäin.

Raiskin mukaan ”satanistit ja natsit” saattavat jopa provosoida välikohtauksia, jotka johtavat ihmisen erottamiseen työpaikaltaan. Sen jälkeen he etsivät uhrilleen uuden työpaikan, joka on jopa parempi kuin aiempi, minkä jälkeen operaation kohteeksi joutunut tavallinen ihminen alkaa tuntea kiitollisuutta heitä kohtaan.

Raiski on maalaillut myös mielikuvaa, jonka mukaan Suomen työttömyys ja talousahdinko pakottavat suomalaisia nuoria miehiä lähtemään Ukrainan puolelle sotimaan rahaa saadakseen.

Ano Turtiainen kehuu Venäjän ”vapautta”

Suomessa muun muassa törkeästä kirjanpitorikoksesta syytteeseen joutunut ja Venäjällä pakolaisen statuksen saanut ex-kansanedustaja Ano Turtiainen on tuottanut useita raflaavia otsikoita Ria Novostille.

Turtiaisen mukaan Suomen johto haluaa sotaa Venäjän kanssa peittääkseen omat virheensä, kuten Euroopan unioniin ja Natoon liittymisen.

– Suomen eliitti pelkää, että se joutuu vastuuseen tästä kaikesta. He haluavat sotaa, jotta voisivat paeta vastuutaan, Turtiainen järkeili.

Turtiaisen mukaan ”Suomi on nyt osa fasistista länttä”, mutta Venäjän elämää hän kehuu ”vapaaksi”. Hän kertoo myös aikovansa hakea Venäjän kansalaisuutta.

Turtiainen julkaisee ahkerasti Youtube-kanavallaan suomalaisille suunnattuja videoita, joilla hän ihastelee elämää Venäjällä. Vastikään hän esitteli, kuinka helposti polttoaineen tankkaus onnistuu ja kuinka runsas on ruokatorin valikoima.

VKK_Ano_halpaa_bensaa.jpg
VKK_Ano_halpaa_bensaa.jpg (100.47 KiB) Katsottu 564 kertaa
– Touhumme eteni yhä pitemmälle, ja kun aloimme suoraan sanoen nussia lauteilla sylikkäin, Kari Tapio räjähti, Frederik muistelee kirjassa.
Schimanski
Jessica Fletcher
Viestit: 3139
Liittynyt: To Helmi 15, 2024 1:02 am

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Schimanski »

Tarkastaja Levisi kirjoitti: La Elo 08, 2026 6:41 pm Kyllä kannatti Ano Turtiaisen muuttaa Venäjälle kun on saanut siellä asuessaan Suomen mediassa palstatilaa enemmän, kuin koskaan Suomessa asuessaan. Arja Paanasen loistavan uunituoreen jutun kärkenä on tällä kertaa uitenkin Salli Raiski, joka 2023 pakeni Suomesta "Suomen russofobiaa" ja joka on pokkana Venäjän mediassa julistanut, kuinka ”satanistit ja natsit” mellastavat Euroopassa.
Hyvä että saavat palstatilaa Suomessa niin kaikki tietävät missä mennään :mrgreen: Huolestuttavaa on se että nämä saavat palstatilaa paljon enemmän Venäjällä missä näiden tuottamaan propagandaan myös uskotaan.

Natsit ja satanistit mellastavat Euroopassa. Suomi suunnittelee hyökkäystä Venäjälle ja muutkin länsimaat tahtovat Venäjälle ja venäläisille pelkkää pahaa. Tuollaisen paskan syöttäminen on todella vaarallista touhua kun sitä massoille joka tuutista syötetään aamusta iltaan ja illasta aamuun. Samaan aikaan lapsille annetaan massiivisen aivopesun ohessa sotilaskoulutusta. Venäjä on vaarallinen ja aina vain vaarallisemmaksi muuttuu. Samasta syystä myös nämä suomalaiset propagandistit ovat Suomelle erittäin vaarallisia vaikka niitä ei ole kuin kourallinen.
Eriksson
Martin Beck
Viestit: 849
Liittynyt: To Kesä 15, 2017 10:23 pm
Paikkakunta: Eura

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Eriksson »

Tarkastaja Levisi kirjoitti: La Elo 08, 2026 6:41 pm Turtiainen julkaisee ahkerasti Youtube-kanavallaan suomalaisille suunnattuja videoita, joilla hän ihastelee elämää Venäjällä. Vastikään hän esitteli, kuinka helposti polttoaineen tankkaus onnistuu...
Sehän se onkin se bensan tankkaaminen niin vaikea tehtävä että totta kai sekin on ryssänmaassa paljon helpompaa kuin natsi-Suomessa.

Tietenkin kun "mies" on niinkuin kasa paskaa niin sellaiselle se onnistunut tankkaaminen onkin varmaan joku siemensyöksyyn verrattava euforia.

Odotan sitä päivää kun rumat Turtiaiset palautetaan ryssänmaassa maan pinnalle. Oikein siis kirjaimellisesti maan pinnalle kesken ikkunasta tiiraamisen. Plöts plöts vaan kuuluu kun kaljupää ja hänen ruma, ryssää jo ulkomuodoltaankin muistuttava ämmänsä mätkähtävät tantereeseen. Paska vaan leviää ympäristöön.
Kuollut ryssä on hyvä ryssä.
Avatar
Tarkastaja Levisi
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11900
Liittynyt: La Heinä 18, 2020 4:44 pm

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Tarkastaja Levisi »

Viimeisimmällä videolla ajellaan myös joko todella hitaasti - tai sitten videota on hidastettu - bensa-aseman ohi. Minnan on tietenkin pakko zoomata eri bensalaatujen hintoja. Aika erikoista on, että tuolla on sekä 92- että 95- oktaaniselle kaksi eri hintaa. Olisiko halvempi hinta itsepalveluhinta?

VKK_Minna_halpaa_bensaa.jpg
VKK_Minna_halpaa_bensaa.jpg (92.4 KiB) Katsottu 464 kertaa
– Touhumme eteni yhä pitemmälle, ja kun aloimme suoraan sanoen nussia lauteilla sylikkäin, Kari Tapio räjähti, Frederik muistelee kirjassa.
Avatar
Virdon
Frank Columbo
Viestit: 9403
Liittynyt: To Maalis 05, 2009 12:03 am
Paikkakunta: Minas Tirith

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Virdon »

Tarkastaja Levisi kirjoitti: La Elo 08, 2026 12:32 pm Minä saan arvostella Suomen hallitusta.
Minä saan arvostella Kokoomusta.
Minä saan arvostella EU:ta.
Minä saan arvostella Natoa.
Minä saan kyseenalaistaa Ukrainan tukemisen.
Minä saan kyseenalaistaa Venäjä-politiikkamme.
Minä saan kyseenalaistaa maahanmuuttopolitiikan.
Minä saan kyseenalaistaa ilmastopolitiikan.
Minä saan kyseenalaistaa median.
Kaikkea muuta arvostellaan ja kyseenalaistetaan paljon, mutta ei sotaisaa ja laittomasti alueita varastelevaa sotarikollista Venäjää sitten vähääkään?
Tarkastaja Levisi kirjoitti: La Elo 08, 2026 12:32 pmJa kaikkein tärkeimpänä:
MINÄ SAAN OLLA VÄÄRÄSSÄ.
Tarkoittaakohan tämä tässä tapauksessa jotakin tyyliin että "minä saan olla tietoisesti väärässä levittelemällä asioita ja väitteitä joidenka tiedän olevan vääriä ja valheellisia"?
Onnellisuutta on se ettei vituta ihan joka päivä.
Avatar
Tarkastaja Levisi
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11900
Liittynyt: La Heinä 18, 2020 4:44 pm

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Tarkastaja Levisi »

Ano Turtiainen 9.8.2026: - Vihaamalla maailma ei muutu paremmaksi..


Muistakaahan rallatella toisillenne - Ano ja Minna Turtiainen käyvät ilta-ajelulla ja jäätelöllä Moskovan keskustassa ja sen tuntumassa.



Johan Bäckmanin Porsche on ollut puiden alla, minkä takia linnun jätöksiä on kertynyt auton päälle. Ano päättää viedä auton autopesulaan, jotta jokainen Suomessakin näkisi, millaisia pesuloita Moskovassa on.

“Täällä on monenlaisia auton pesupaikkoja, joihin pääsee itse pesemään, jos haluaa ja niitä onkin aika paljon”, Ano kehuu. Ano löytää pian autonpesupaikan, joka muistuttaa paikkaa Helsingin Konalassa.

“Kai siellä Konalassa on vieläkin se autonpesusentteri”, Ano pohtii.

Minna kyselee Anolta miten pesuprojekti meni. Pesulan nainen kun ei ymmärtänyt, mitä Ano ja Minna olivat ostamassa, mutta huumorilla selvittiin vaikka yhteistä kieltä ei löytynytkään.

Tuolla oli on ulkona imurointipaikat, imurointilaitteet toimi ilmaiseksi, joten hintaan kuuluu myös auton siivous”, Ano kehuu.

VKK_Ano_Minna_autopesulassa.jpg
VKK_Ano_Minna_autopesulassa.jpg (69.56 KiB) Katsottu 423 kertaa

Pian auto “jätetään vapaalle”.

“Nyt se auto kulkee tuonne itsekseen tonne”, Ano hämmästelee.

Pesulatyöntekijä hinkkaa autoa ensin luudalla ja ruiskuttaa sitä sitten painepesurilla. Lopulta auto menee pesulinjaan, jossa se koneharjataan.

“Nyt on auto pesty ja putsattu, nyt on hienoa lähteä ilta-ajelulle”, Ano innostuu.

"Mennäänkö keskustan suuntaan ja käydäänkö jossain jädellä?", hän jatkaa.

Ilta-ajelu huipentuu jäätelön mussuttamiseen. Ano syö suklaajäätelöä, Minna mehujäätä.

VKK_Minna_Ano_suklaa.jpg
VKK_Minna_Ano_suklaa.jpg (71.27 KiB) Katsottu 423 kertaa

Ano myös hämmästelee sitä, miten nostureita on saatu nostettua Moskovassa korkeiden rakennusten päälle.

“Millä ne on saaneet nuo nosturit tonne noitten pilvenpiirtäjien päälle, pitääkö tonne helikopterilla mennä?”, pariskunta pohtii.

Lusnik-hallissa on menossa joku iso tapahtuma jonne lappaa ihmisiä.

“Tuolla on konsertti varmaan menossa ainakin tässä äsken ajeltiin siellä niin kuului semmosia ääniä ja katuja oli suljettu et siellä oli paljon ihmisiä”, Ano tuumaa.

Pari skuuttikuskia ohittaa Porschen kovalla ylinopeudella.
VKK_Minna_iso_ostoskeskus.jpg
VKK_Minna_iso_ostoskeskus.jpg (105.86 KiB) Katsottu 423 kertaa
– Touhumme eteni yhä pitemmälle, ja kun aloimme suoraan sanoen nussia lauteilla sylikkäin, Kari Tapio räjähti, Frederik muistelee kirjassa.
Avatar
Virdon
Frank Columbo
Viestit: 9403
Liittynyt: To Maalis 05, 2009 12:03 am
Paikkakunta: Minas Tirith

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Virdon »

Tarkastaja Levisi kirjoitti: Su Elo 09, 2026 4:36 pm Ano päättää viedä auton autopesulaan, jotta jokainen Suomessakin näkisi, millaisia pesuloita Moskovassa on.
No jos Anon aiemmat esittelyt kaupoista ja koristevaloista eivät ole riittäneet vakuuttamaan venäläisiksi haluavia Ano-faneja Venäjälle muuttamisesta, niin toivottavasti nyt tämmöinen sitten hurmioittaa ne sinne lähtemään johtohahmonsa perässä ja pysyvästi. :D
Onnellisuutta on se ettei vituta ihan joka päivä.
Avatar
Tarkastaja Levisi
James Bond (George Lazenby)
Viestit: 11900
Liittynyt: La Heinä 18, 2020 4:44 pm

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Tarkastaja Levisi »

Skyparkissa ollaan syömässä jäätelöä. Ei niin pitkänkään matkan päässä olisi museoita, joissa Turtiaiset voisivat käydä, kuten Darwin-museo ja Suuren isänmaallisen sodan (Park Popedy....) keskusmuseo. Nyt Ano haluaa rallatella mutta kolme vuotta sitten kesällä oli toinen ääni kellossa eikä apina saanut Anolta armoa. Sitaatit on omista päivityksistäni Murha.infosta, mahtava homma että kaikki data on tallessa. Kesällä 2023 Anolla teki kyllä muitakin mahtavia huomioita. Pari viikkoa ennen juhannusta Ano arvuutteli seuraajiltaan, ovatko nämä huomanneet, että "päivänvalo on kirkastunut".

VKK_Ano_Popedy_Darwin.jpg
VKK_Ano_Popedy_Darwin.jpg (117.86 KiB) Katsottu 354 kertaa

Saa uskoa palloon, mulle on ihan sama. Mulle on turha tulla mussuttamaan että siitä pitäisi olla hiljaa. Ei pidä olla. Sitä totuutta pitää jokaisen etsiä. Mulle on ihan turha alkaa sanoa että lopettasin puheet tästä huijauksesta. Sillä huijauksella Saatana haluaa pitää ison ihmismassan hakoteillä Jumalan luomiskertomuksesta. Ollaan muka apinasta lähtöisin ja että Jumalaa ei ole olemassa. (8.6.2023)
VKK_Ano_kirkastunut_valo.jpg
VKK_Ano_kirkastunut_valo.jpg (73.5 KiB) Katsottu 354 kertaa

Saatana myös on mukana. Se yrittää rakentaa flättäriuskonnon ja viedä asian väärille jengoille. Kaiken maailman haastajat väittelee muodosta vedoten vaikka mihin juttuun. Mua ette edelleenkään saa väittelyyn mukaan. Saatana yrittää pallohuijauksella yrittää viedä pohjaa pois Jumalasta ja Jeesuksesta Kristuksesta ja Jumalan luomistyöstä - oltais muka jostain apinasta lähtösin. Raamatussa sanotaan ihan suoraan se. Siellä ei puhuta pallosta vaan maan piiristä. Jumala loi taivaan ja maan. Ei se ole luonu mitään planeettaa, palloa joka pyöris jossain avaruudessa. Siellä puhutaan maasta ja taivaasta. Maasta joka on paikallaan. (19.6.2023)

Ano jauhaa tämän jälkeen eri käännöksistä. Ano kritisoi Raamatun uusia käännöksiä. Biblia on ainoa oikea hänen mielestään. Väännetty tällaiseksi tää uusi käännös. “Oikeamielinen ymmärtää köyhää”, Ano sitatoi uutta käännöstä. Oikeamielisyys nousee esille. Ano haluaisi vanhurskautta. Ei mitään vanhurskautta. Sä oot käyny kouluja ja sä oot vähän arka ja hyväkäytöksinen.Et tunnusta Jeesusta Kristusta. Sä uskot että sä oot apinasta lähtöisin ja johonkin maapalloon. Sä oot kaukana Jumalasta. (15.10.2023)

Tämän jälkeen Ano alkaa jauhaa päivän tunnussanaa vanhasta testamentista. Taas on tekstejä muokattu uusissa käännöksissä. Koetetaan saada valheita lisää maahan. Herraa kannattaa pelätä, se on semmoinen rakkaus, muuten tulee tukkapöllyä. Jumalattomien tallaamisesta puhutaan tunnussanassa. Anon mukaan ’siellä on paljon näitä pervoja jotka kulkee käsi kädessä samaa sukupuolta olevan kanssa’. Ne ei tykkää Anon puheista. Ne tullaan tallaamaan, Ano lupaa. Vieläkö joku siellä ulisee että jumalattomille ei kävis huonosti. Niille jotka ei usko Jumalaan ja kuvittelee että ollaan alkuräjähdyksestä tai apinasta lähtöisin, niille käy huonosti. Tomuksi poljetaan!, Ano kertoo (30.11.2023)

VKK_Ano_tuomio.jpg
VKK_Ano_tuomio.jpg (81.94 KiB) Katsottu 354 kertaa
– Touhumme eteni yhä pitemmälle, ja kun aloimme suoraan sanoen nussia lauteilla sylikkäin, Kari Tapio räjähti, Frederik muistelee kirjassa.
Avatar
Virdon
Frank Columbo
Viestit: 9403
Liittynyt: To Maalis 05, 2009 12:03 am
Paikkakunta: Minas Tirith

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja Virdon »

Tarkastaja Levisi kirjoitti: Su Elo 09, 2026 10:23 pm Mulle on ihan turha alkaa sanoa että lopettasin puheet tästä huijauksesta.
No aikapa pitkälti Ano vaikuttaa jo lopettaneen kötinänsä litteästä Maasta. Ei ole tainnut sen huvittavan "TV-tornista nähtynä maa ei kaarru yhtään" -kötinän jälkeen tullut oikein yhtään uutta kötinää asiaan liittyen.

Eikös hänen viimeisimpiä kommentteja ollutkin tyyliin että ei hän Maata väitä litteäksi koska ei ole omin silmin nähnyt sitä litteänä? :D
Onnellisuutta on se ettei vituta ihan joka päivä.
nirokujichuu
Aloitteleva Besserwisser
Viestit: 12
Liittynyt: Ti Helmi 15, 2022 10:55 am

Re: Ano Turtiainen

Viesti Kirjoittaja nirokujichuu »

Viimeisimmässä videossa Ano ei uskalla sanoa oikeastaan enää yhtään mitään. "Älkää vihatko" ja "olkaa mukavia toisillenne" olivat rohkeimmat lauseet mitä uskalsi käyttää.

Mutta nythän Ano on varmaan tyytyväinen, kun sai juuri sitä mitä on aina halunnut: pakolaisten pitää olla nöyriä ja kiitollisia ja pitää turpansa kiinni. :D
Vastaa Viestiin