Luojan (jota ei ole) kiitos en ole epävarma sukupuolestani — ei ole niin minkäänlaista hinkua mieheksi.perusporilaine kirjoitti: Su Syys 13, 2026 7:39 pmMies se tulee räkänokastakin, vaan ei tyhjän naurajasta.
Kehumisketju
Re: Kehumisketju
“The fundamental cause of the trouble in the modern world today is that the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt.”
— Bertrand Russell
Life sucks and then you die. Get over it.
— Bertrand Russell
Life sucks and then you die. Get over it.
- Mietintämyssyttelijä
- Hetty Wainthropp
- Viestit: 456
- Liittynyt: Pe Kesä 05, 2026 2:43 pm
Re: Kehumisketju
Freudin aikoinaan lanseeraama tyttöjen kehitykseen liittyvä peniskateus ja fallinen vaihe on siis nykyään heitetty teorioiden suureen romukoppaan? Etkö itse tuntenut lapsena edes hiukkasen "kateutta" kun hoksasit ettei ole pippeliä?Bird kirjoitti: Su Syys 13, 2026 10:28 pmLuojan (jota ei ole) kiitos en ole epävarma sukupuolestani — ei ole niin minkäänlaista hinkua mieheksi.perusporilaine kirjoitti: Su Syys 13, 2026 7:39 pmMies se tulee räkänokastakin, vaan ei tyhjän naurajasta.![]()
"Tilastojen mukaan joka viides ihminen on häiriintynyt. Jos ympärilläsi on neljä ihmistä, jotka vaikuttavat normaaleilta, se ei ole hyvä merkki.”
- Jean-Claude van Damme
- Jean-Claude van Damme