Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Otsikon mukaisesti. Myös onnettomuudet pienistä suuriin. Pohjustamattomat keskustelunavaukset.
Le chat bleu
Jane Marple
Viestit: 1019
Liittynyt: Ti Huhti 14, 2026 7:58 am

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja Le chat bleu »

Taloudellinen huolenpito ei tee perhettä. Ton elämäntyyli on sellainen, että oikeastiko joku täysipäinen laittaisi lapsensa noihin piireihin? Vai olisiko se lapsen elämässä olo just jotain nettipäivityksiä, että otetaan nyt kuvat jonkun kalliin harrastuksen rekvisiittana, ja nähdään uudelleen sitten ensi vuonna. Ja jos piltti ei olekaan ns priimaa, niin kuinka kauan jaksaa lapsesta kiinnostua.

Tohon löytyy just joku bimbo, ja lopputulos on sen mukainen.

Ei hitto. :roll:
Valo tunnelin päässä on luultavasti liekinheitin :lol:
JohanPomppas
Javier Pena
Viestit: 1895
Liittynyt: Su Loka 20, 2019 12:44 am

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja JohanPomppas »

Aflecht kertoo lapsen äidille määrittelemänsä tiukat kriteerit.

Nainen, jonka kanssa Aflecht voisi lapsen siittää, ei voi olla liian vanha tai ylipainoinen. Miljonääri haluaa lapselleen äidin, jolla on terveelliset elämäntavat. Nainen ei siis myöskään voi tupakoida, kärsiä anoreksiasta tai päihdeongelmasta. Naisella ei voi myöskään voi olla perinnöllisiä sairauksia.
Mitä tiukkaa noissa kriteereissä on? Nuori synnytysikäinen nainen voi ihan helposti täyttää ainakin nuo elopaino, elämäntavat, päihteettömyys - kohdat. Toki perinnölliset sairaudet sitte on seulottavissa geenitesteillä. Mun mielestä Henkan kriteerit ei ole ollenkaan tiukat... Ellei sitte ole vielä vaatimuksena missin ulkonäkö - eli tavallinen tiina ei kelpaa. Siinä tapauksessa saattaa mennä hankalammaksi lapsen äidin etsintä, koska niillä ns. täydellisillä pakkauksilla on muitakin ottajia... Muuten sitte näkisin, että jollekin muikkelille voi olla hyväkin tilaisuus. Jos Henkka tosiaan etsii vain perillisen synnyttäjää, niin nainen ja lapsi saanevat olla aika rauhassa. Oletan, että Henkka kuitenki maksaa jonku kivan könttäsumman lapsen äidille, tai sitte elättää sen ainaki siihen, että lapsi täysi-ikäistyy ja muuttaa omilleen. Helppoa elämää... Mikäs siinä.
ChingShih
Jack Bauer
Viestit: 980
Liittynyt: Ke Syys 07, 2022 6:38 pm

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja ChingShih »

UMäki kirjoitti: Pe Syys 25, 2026 6:29 pm
ChingShih kirjoitti: Pe Syys 25, 2026 1:57 pm Liekö viitsisi edes olla lapsensa elämässä. Tarkoitus siis löytää tyhmä nainen, joka yksin hoitaa lapsen eikä saa siitä mitään.
Tuollaisia "tyhmiä" naisiahan on Suomessa vaikka kuinka paljon ja varmasti iso, ehkä jopa suurin osa tieten tahtoen pyrkinyt siihen "asemaan".

Itse aiheeseen liittyen, mikä kumma saa ajattelemaan ettei hän pitäisi lapsestaan (ja myös lapsensa äidistä) taloudellisesti huolta.
Tai ettei hän haluaisi osallistua lapsensa elämään.

Todellakin kuulostaa kateellisten narinalta tuollaiset epäilyt. Antakaa nyt hyvät ihmiset toisen toteuttaa unelmiaan, vaikka niistä pitäisi oikein rahaakin maksaa.
Videolla hän sanoo, että lapsen on tarkoitus olla äitinsä kanssa ja sitten kun hän heittää lusikan nurkkaan, saa muksu miljoonat. Tuo on ymmärrettävissä niin, että äiti hoitaa keskenään lapsen. Puhuu elatusmaksuista ja tosiaan kyllä mainitsee "äidin hyötyvän taloudellisesti", mitä se sitten tarkoittaakaan (jatkuva tuki, kertamaksu, mikä). Ehkä hän sitten "huvipuistoisänä" tapaa lasta joskus.
Koko puhetapa on kovin lasta esineellistävä jotenkin: mainitsee miljoonat useasti ja puhuu sukunsa jatkamisesta ja kuinka "haluaa miljoonansa henkilölle joka on osa häntä". Ei mitään puhetta halusta olla isä, halusta kasvattaa lasta, halusta iloita isyydestä, hoitaa lasta, viettää aikaa hänen kanssaan, nähdä hänen kasvavan ja oppivan...

Videoilta selviää myös, että äidillä on lupa seurustella ja perustaa perhettäkin toisen miehen kanssa. (Miksi taloudellisesti tätä tukisi) Eli sitä parisuhdetta ei tosiaan hae. Heteronainen pitää olla, naispari ei esim käy, koska kiusaaminen (joo se varmaan onkin se syy).

Jotkut miehet vissiin vitsillä lähestyneet häntä asian tiimoilta ja siihen kommentoi, että miehen kanssa lasten teko on kivuliasta ja sotkuista, joten ei toimi eikä homopari kelpaa. Olisi vaan kuitannut, että (cis)mies ei voi olla raskaana eikä synnyttää....

Äidin olisi suotavaa olla kaunis, sillä omien sanojensa mukaan "kattokaa tätä naamaa, jos puolet geeneistä tulee tämän näköiseltä, olisi toisen puolen oltava kaunis, jottei lasta kiusattaisi" ja juttua kuinka ulkonäkö merkitsee ihan työllistymisessäkin. Kauneuspreferenssin voisi tulkita sovinismiksi, mutta melko nöyrältä kommentti lopulta kuulostaa. Eikä hän nyt sysiruma ole, jos ei nyt mikään komistuskaan, aika tavallinen ikäisensä mies.

Vielä jäi epäselväksi, tehdäänkö lapsi perinteisesti vai keinohedelmöityksellä, homokommentti viittaisi perinteiseen tekotapaan....tai vaan homofobiaan, sitähän hän on aiemminkin viljellyt.
Candida pro causa ense candido
Pasi Kullero
Jack Taylor
Viestit: 16
Liittynyt: To Huhti 24, 2025 10:54 pm

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja Pasi Kullero »

Mitå ihmettå köyhät kateelliset peräkammarin nysvääjät taas ulisee?
Henkalla on pinkka kunnossa, eikä sen perseen takia tarvitse tuollaista julkaisua tehdä.
Jos pelkästään persettä haluaa, niin sitä saa varmasti aika helpolla ja nopeasti Aurinkorannikolla. Säälittävää ulinaa kirjoitella, että sen perseen takia tuollaista kirjotta, herätkää jo oikeesti.
Raha ei tee onnelliseksi sanoi joku daiju aikanaan, mutta helpottaa ihan pirusti siinä.
Itse uskon, että ajatus on Henkalla joko sikäli ihan vilpitön halu saada itselleen jälkeläinen tai sitten vaan tarve saada julkisuutta tuolla julkaisulla, mutta mitä sitten? NE PIIRTÄÄ KELLÄ ON LIITUA.
Doris Watson
Neuvoja-Jack
Viestit: 592
Liittynyt: Ti Joulu 20, 2022 11:43 am

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja Doris Watson »

[quote=ChingShih
Koko puhetapa on kovin lasta esineellistävä jotenkin: mainitsee miljoonat useasti ja puhuu sukunsa jatkamisesta ja kuinka "haluaa miljoonansa henkilölle joka on osa häntä".
[/quote]

Erikoinen tuollainen ajattelu että juuri hänen geeninsä pitää saada lisääntymään.
Onko joku keski- iän kriisi ja elämän rajallisuuden ahdistus meneillään?
Tai sitten jostain syystä vain haluaa huomiota itseensä eikä ole mitään aikomustakaan siittää itselleen jälkeläistä.
sepponenhe
Armas Tammelin
Viestit: 83
Liittynyt: Ma Huhti 06, 2026 11:03 am

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja sepponenhe »

Le chat bleu kirjoitti: Pe Syys 25, 2026 8:01 pm Taloudellinen huolenpito ei tee perhettä. Ton elämäntyyli on sellainen, että oikeastiko joku täysipäinen laittaisi lapsensa noihin piireihin? Vai olisiko se lapsen elämässä olo just jotain nettipäivityksiä, että otetaan nyt kuvat jonkun kalliin harrastuksen rekvisiittana, ja nähdään uudelleen sitten ensi vuonna. Ja jos piltti ei olekaan ns priimaa, niin kuinka kauan jaksaa lapsesta kiinnostua.

Tohon löytyy just joku bimbo, ja lopputulos on sen mukainen.

Ei hitto. :roll:
Samaa mieltä.

Toisaalta taas naurattaa moraaliposeeraus asian suhteen ja sen kauhistelu, että tuollaisen miehen kanssa joku tekee lapsen. Onhan suomessakin tuhansia naisia, jotka tekevät lapsen luku- ja kirjoitustaidottoman naisia alistavan muslimin kanssa, muslimin joka elää elämänsä sosiaalitukien varassa. Ja näitä naisia ei saa arvostella tai jos arvostelet olet rasisti.

Raha ei tee perhettä, mutta ei myöskään heikompaa älykkystasoa oleva khat-diileri.
PutsiKostari
Hetty Wainthropp
Viestit: 486
Liittynyt: Ke Elo 12, 2026 9:48 am

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja PutsiKostari »

Doris Watson kirjoitti: Pe Syys 25, 2026 10:49 pm [quote=ChingShih
Koko puhetapa on kovin lasta esineellistävä jotenkin: mainitsee miljoonat useasti ja puhuu sukunsa jatkamisesta ja kuinka "haluaa miljoonansa henkilölle joka on osa häntä".
Erikoinen tuollainen ajattelu että juuri hänen geeninsä pitää saada lisääntymään.
Onko joku keski- iän kriisi ja elämän rajallisuuden ahdistus meneillään?
Tai sitten jostain syystä vain haluaa huomiota itseensä eikä ole mitään aikomustakaan siittää itselleen jälkeläistä.
[/quote]

Eikö Henkka ole jo yli 50? Osa ostaa moottoripyörän, toinen spandexit, kolmas alkaa ryyppään ja neljäs vetää maratoonei. Henkka haluu lapsen. Henkka on nyt 20v myöhässä. Henkan omat geenit ei ole enää edulliset lapsen hankinnalle. Eikä Henkasta ole isäks.
Poliisi toimi 110%:n oikein sääntökirjan mukaan kiilatessaan hurjaa vauhtia pakoon yrittäneen moottoripyörällä liikkuneen mopojonnen. Kaikki muu on vääristelyä, poliisivihaa, tai mopojonnejen ulinaa. :arrow:
Moonshiner
Neuvoja-Jack
Viestit: 519
Liittynyt: To Loka 24, 2024 7:08 pm

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja Moonshiner »

Ehkä tuo llis Henkalle sellainen feministien hehkuttama "voimaannuttava kokemus" siirtää geenejään jälkipolville.
Mites noilla vasemmanpuolenkulkijoilla ole tapana sanoa, että muilla ei ole oikeutta lausua mitään poikkipuolista uiden hlökohtaistaisista asioista... Ja toisekseen mahdollisella lapsella pinkka kunnossa.

Antaa Henkan panna. :mrgreen:
PutsiKostari
Hetty Wainthropp
Viestit: 486
Liittynyt: Ke Elo 12, 2026 9:48 am

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja PutsiKostari »

Moonshiner kirjoitti: La Syys 26, 2026 10:10 am Ehkä tuo llis Henkalle sellainen feministien hehkuttama "voimaannuttava kokemus" siirtää geenejään jälkipolville.
Mites noilla vasemmanpuolenkulkijoilla ole tapana sanoa, että muilla ei ole oikeutta lausua mitään poikkipuolista uiden hlökohtaistaisista asioista... Ja toisekseen mahdollisella lapsella pinkka kunnossa.

Antaa Henkan panna. :mrgreen:
Henkilökohtaset asiat ei oo sellasia mitä tuodaan koko maailmalle someen. Vieläkää.
Poliisi toimi 110%:n oikein sääntökirjan mukaan kiilatessaan hurjaa vauhtia pakoon yrittäneen moottoripyörällä liikkuneen mopojonnen. Kaikki muu on vääristelyä, poliisivihaa, tai mopojonnejen ulinaa. :arrow:
Moonshiner
Neuvoja-Jack
Viestit: 519
Liittynyt: To Loka 24, 2024 7:08 pm

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja Moonshiner »

Sano sometyrkyille. Ja kans niille, jotka haluaa kieltää sometyrkkyihin kohdistuvat negakommentit. :mrgreen:
Vähäc sarkasmiakin ...
Rousku
Axel Foley
Viestit: 2135
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 11:29 pm

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja Rousku »

Moonshiner kirjoitti: La Syys 26, 2026 10:10 am Antaa Henkan panna. :mrgreen:
En ainakaan minä anna Henkan panna itseäni, mutta jos sinulle sopii antaa, niin en pane vastaan.

Mutta sitä mietin tapauksessa, että kun tulevilla perintörahoilla äitiehdokasta houkuttelee, niin onko se mitenkään taattua, että niitä rahoja enää kundin delatessa on jäljellä? Hulppeaan elämäntyyliin nopeasti katoaa isotkin omaisuudet.
mielen puolikas
Harjunpää
Viestit: 311
Liittynyt: Su Tammi 11, 2026 1:47 pm

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja mielen puolikas »

Ei mee taaskaan tasan nallekarkit, miehenä koen että tässä on vahvoja viitteitä syrjinnän tapaisesta toiminnasta.
Nyt kun tarkemmin olen asiaa miettinyt, niin oikeastaan aivan sama.
Kai mä tästäkin toivun
manearia
Martin Beck
Viestit: 831
Liittynyt: To Kesä 11, 2026 5:36 pm

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja manearia »

Ei kukaan täysjärkinen tekisi narsistipiirteisen ex-rikollisen kanssa lasta, vaikka saisikin mukavat elatusmaksut ja muksusta tulisi aikuisena miljonääri. Itse ainakin haluaisin vaikuttaa siihen, keneltä oma lapsi perii puolet geeniperimistöstään.
Le chat bleu
Jane Marple
Viestit: 1019
Liittynyt: Ti Huhti 14, 2026 7:58 am

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja Le chat bleu »

sepponenhe kirjoitti: La Syys 26, 2026 9:59 am
Le chat bleu kirjoitti: Pe Syys 25, 2026 8:01 pm Taloudellinen huolenpito ei tee perhettä. Ton elämäntyyli on sellainen, että oikeastiko joku täysipäinen laittaisi lapsensa noihin piireihin? Vai olisiko se lapsen elämässä olo just jotain nettipäivityksiä, että otetaan nyt kuvat jonkun kalliin harrastuksen rekvisiittana, ja nähdään uudelleen sitten ensi vuonna. Ja jos piltti ei olekaan ns priimaa, niin kuinka kauan jaksaa lapsesta kiinnostua.

Tohon löytyy just joku bimbo, ja lopputulos on sen mukainen.

Ei hitto. :roll:
Samaa mieltä.

Toisaalta taas naurattaa moraaliposeeraus asian suhteen ja sen kauhistelu, että tuollaisen miehen kanssa joku tekee lapsen. Onhan suomessakin tuhansia naisia, jotka tekevät lapsen luku- ja kirjoitustaidottoman naisia alistavan muslimin kanssa, muslimin joka elää elämänsä sosiaalitukien varassa. Ja näitä naisia ei saa arvostella tai jos arvostelet olet rasisti.

Raha ei tee perhettä, mutta ei myöskään heikompaa älykkystasoa oleva khat-diileri.
Noi naiset on kauniisti sanottuna (tosi kauniisti sanottuna) moniongelmaisia naisia.

Onneksi suurin osa niistä spr:n kautta noiden kanssa pyörivistä naisista on jo keski-ikäisiä, lastentekoiän ohittaneita. Kyllä ne naiset ovat niitä, jotka ei oikein saa edes sitä paikallisräkälän rupisinta penaa, valinnanvaraa ei heillä ole.
Valo tunnelin päässä on luultavasti liekinheitin :lol:
siiantaika
Axel Foley
Viestit: 2090
Liittynyt: Su Loka 18, 2020 6:58 pm

Re: Henry Aflecht etsii perillisen synnyttäjää - jo 400 on halunnut äidiksi

Viesti Kirjoittaja siiantaika »

PutsiKostari kirjoitti: La Syys 26, 2026 10:04 am Henkka on nyt 20v myöhässä. Henkan omat geenit ei ole enää edulliset lapsen hankinnalle. Eikä Henkasta ole isäks.
Siemennesteen laatu ehkä heikkenee iän myötä mutta sen kantamat geenit eivät.
Vastaa Viestiin