Nela Saglenova (Utkina), 27v, Malminkartano 9.9.2015

Selvinneet tapaukset ja tuntemattomat löydetyt.
Avatar
negraham
Sabrina Duncan
Viestit: 369
Liittynyt: Ke Helmi 09, 2022 2:31 pm

Re: Nela Saglenova (Utkina), 27v, Malminkartano 9.9.2015

Viesti Kirjoittaja negraham »

Tämä seuraava juttu ei ole mitään keksittyä. Eli siis tunnen erään hyvin tunnetun selvännäkijän, joka ei ole mikään huijari näkökyvyiltään.

Silloin kun Nela katosi sinne Nuuksioon, niin itsellenikin tuli mieleen, että hänet oli kidpanattu johonkin autoon, niin tämä kyseinen selvännäkijä kertoi
nähneensä, että Nela siepattiin valkoiseen pakettiautoon.

No huh huh, juttuhan on melkein selvä, pyydä sitä tunnettua selvännäkijää, mikä ei ole mikään huijari, soittamaan poliisille ja samalla voi muistella vaikka sen pakettiauton rekisterinumeronkin niin helpottaa poliisin työtä.

Itse muistelisin että Nelan katoamisen aikoihin yksi puliukko, joka on ihan kunnon puliukko eikä mikään sekakäyttäjä, olisi örissyt jotain että ei ollut vahinko, eikä itsemurha kyseessä. Harmikseni kyseinen ukkeli ei myöhemmin muistanut mitään jorinoistaan mitä oli transsinomaisessa 4 promillen kännissä örveltänyt.
"Huomioiden Timon taustat ja tosiaan sen fiiliksen mikä hänestä somen perusteella välittyy, en pitäisi kovinkaan kaukaa haettuna että Inga on halunnut "paeta"."
Yxkaksvaan
Jack Bauer
Viestit: 923
Liittynyt: Su Maalis 06, 2022 9:47 am

Re: Nela Saglenova (Utkina), 27v, Malminkartano 9.9.2015

Viesti Kirjoittaja Yxkaksvaan »

Vahingossahan sitä yleensä hirttäydytään. :lol:
SuomenColumbo
Martin Beck
Viestit: 813
Liittynyt: Pe Elo 19, 2011 1:04 pm

Re: Nela Saglenova (Utkina), 27v, Malminkartano 9.9.2015

Viesti Kirjoittaja SuomenColumbo »

Yxkaksvaan kirjoitti: To Loka 08, 2026 5:29 pm Vahingossahan sitä yleensä hirttäydytään. :lol:
No oletko nähnyt kuolinsyyraportit ?

Se että nainen löytyy kuolleena maastosta, ei tarkoita että hän löytyy sieltä hirttäytyneenä.

Juorurkin on vain juoruja, mutta fakta on se, ettei meistä kukaan tiedä mitä siellä kuolinsyypöytäkirjoissa luki, koska ne tiedot ovat salattuja yksityisyyteen vedoten.

Kuten täälläkin nähtiin ne juorut Sergein itsemurhasta... Osoittautui täysin paikkansapitämättömäsi, jota nyt vielä joku älypää tubettaja tuolla jo julistaa tapahtuneen. Tämäkin kertoo siitä millaisia idiootteja ihmiset ovat, kun eivät älyä edes tarkistaa näiden jourujen paikkansa pitävyyttä, eli aitoja lähteitä. Siihen kun ei perusidiootin älykkyys enää riitä, kun KUULIN NETISSÄ JA NÄIN SE ON, KUN NETISSÄ KUULIN ETTÄ NÄIN OLI.
SuomenColumbo
Martin Beck
Viestit: 813
Liittynyt: Pe Elo 19, 2011 1:04 pm

Re: Nela Saglenova (Utkina), 27v, Malminkartano 9.9.2015

Viesti Kirjoittaja SuomenColumbo »

Mutta kun kerta se kuolinsyy on edelleen julkisesti salattu niin on näitä teoreettisia tutkintalinjoja monia

1.) Itsemurha tutkintalinja

Miksi joku 27 vuotias ensin matkustaisi Nuuksioon vaelluskamppeet päällään ja ottaisi reissulle myös mukaansa kaksi eri takkia sekä eväitä. Ensin kävelisi Kattilanjärveltä luontopolkua, jonka päätteeksi sitten päättäisi laittaa itsensä jojoon alueelle, joka ei ole enää luontopolku.

Veikkaus onko tutkintalinja vahva = EI, koska ei käy järkeen tämä tutkintalinja

2.) Sairaskohtaus tutkintalinja

Miksi joku 27 vuotias nainen jolla olisi vaikka alkava aivoverenvuoto päättäisikin yhtäkkiä lähteä luontopolulle kävelemään Nuuksioon ja sitten saisi vakavan sairaskohtauksen ja menehtyisikin paikassa, jossa ei olekkaan enää sitä luontopolkua ja löytyisi kuolleena äärimmäisen hankalasta maastosta ?

Tämäkään tutkintalinja ei kuullosta kovinkaan loogiselta.

3.) Henkirikos tutkintalinja

Tämä olisi taas se, että kyseinen kadonnut henkilö olisi joko siepattu kesken ulkoilureissun tai sitten menehtynyt aiemmin jonkun väkivaltaisen tapahtuman johdosta, jonka seurauksena tekijä päättäisi lopulta lavastaa sen näyttämään siltä, että henkilö olisi tehnyt itsemurhan.

Tämäkin vaihtoehto on aika epätodennäköinen, koska menee jo aika Hollywood tason trilleriin, että näinkin olisi käynyt.

Mutta sitten vielä nämä, että minne katosi se citymarketin muovikassi ? Minne katosi se musta nahkatakki ?
Ja vielä jos sen tämän murha.infon lukija oli nähnyt Nelan siellä Solvallan bussipysäkillä päivällä, niin jos oli sama henkilö, niin silloin aika ei oikein osu yhteen, koska viranomaiset väittivät, että hän olisi matkannut sieltä Espoosta suoraan sillä 85A bussilla ja 245A bussilla suoraan jo 9.9.2015 aamupäivällä Kattilajärvelle. Kun ruumiin löytöpaikka oli Solvallasta katsoen etelässä, niin jo logistisesti väärä suunta, jos bussilla matkaa sinne Kattilajärvelle, ellei sitten kävele sieltä luontopolkuja takaisin sinne Solvallaan. Mutta ei käy oikein logiikkaan, että ensin menee bussilla Kattilanjärvelle ja sieltä kävelee Solvallaan ja taas menee uudestaan samaan suuntaan bussilla.
Vastaa Viestiin