Joukkio tunkeutui asuntoon, Kuopio

Tähän osioon onnettomuudet ja muu rikoksiin liittyvä keskustelu.
Avatar
Kokki
Agentti Scully
Viestit: 692
Liittynyt: Ke Huhti 18, 2007 4:16 pm
Paikkakunta: Stadi

Joukkio tunkeutui asuntoon, Kuopio

Viesti Kirjoittaja Kokki »

Kauhistunut tyttö hyppäsi parvekkeelta pakoon riehujia
15.01.2009 07:34

Asunnossa olleet ihmiset pakenivat naapurin parvekkeelle ja yksi jopa hyppäsi 8 metristä talon pihalle paetakseen asuntoon tunkeutunutta hurjistunutta joukkoa viime yönä Kuopiossa.

Nelihenkinen porukka tunkeutui yöllä kello 02.30 aikaan Petosella sijaitsevaan kerrostaloasuntoon särkemällä ulko-oven. Asunnossa osa tunkeutujista alkoi riehua ja särkeä kalusteita ja ikkunoita.

Asunnossa olleet kolme henkilöä pakenivat naapuriparvekkeelle ja katolle. Riehujia paennut 17-vuotias tyttö hyppäsi kauhuissaan parvekkeelta noin 8 metrin korkeudesta talon pihalle. Hän loukkasi pudotuksessa jalkansa, mutta vamma ei ole vakava.

Riehujat veivät asunnosta mukanaan kannettavan tietokoneen ja kännykän.

Poliisi tavoitti tekoon syylliseksi epäillyt neljä henkilöä läheisestä asuintalosta. Myös anastetut tavarat löytyivät.

Poliisin mukaan kyseessä oli mitä ilmeisemmin aikaisempien tapahtumien johdosta aiheutunut välienselvittely. Kaikki osalliset olivat 17-22 vuotiaita.
IS
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotim ... id=1634074

Mitenkäs tämmöistä nyt taas Petosella tapahtui?
A man's got to do what a man's got to do.
tmk666
Neuvoja-Jack
Viestit: 554
Liittynyt: Pe Syys 07, 2007 9:37 pm

Viesti Kirjoittaja tmk666 »

Ihan normaalia narkkien välien selvittelyä. Veikkaanpa että on jääny nauha maksamatta ja sitten "kaverit" on tullu hakemaan tavaraa kun rahaa ei löydy. Tämä siis ihan vain spekulointia.
Avatar
Kokki
Agentti Scully
Viestit: 692
Liittynyt: Ke Huhti 18, 2007 4:16 pm
Paikkakunta: Stadi

Viesti Kirjoittaja Kokki »

Pienillä vammoilla tuo tyttönen kuitenkin "leijaili" 8 metrin korkeudesta pihalle. Hyvä niin.
A man's got to do what a man's got to do.
tmk666
Neuvoja-Jack
Viestit: 554
Liittynyt: Pe Syys 07, 2007 9:37 pm

Viesti Kirjoittaja tmk666 »

Jep aika hyvä tuuri ollut,maa kun on pakkasella suht kovaa tavaraa,hieman kyllä epäilen että tuo 8m podotus on pikkaisen liioiteltu. Antaas kattoa kuuleeko kylillä lisää tapahtuneesta.
exgod777
Scooby-Doo
Viestit: 20
Liittynyt: Ma Elo 04, 2008 10:23 am
Paikkakunta: Finland

Viesti Kirjoittaja exgod777 »

Jep velat maksamati ja perijät lähetetty paikalle. :!:
*6 §* Kohtele muita niin, kuin tahtoisit heidän itseäsi kohtelevan.
rimma
Christopher Lorenzo
Viestit: 1513
Liittynyt: Ma Marras 19, 2007 10:43 pm
Paikkakunta: Pripyat

Viesti Kirjoittaja rimma »

Aluksi kun luin tuota uutista iltalehden sivuilta niin ajattelin että no voi kauhistus. Hullut hyökänneet noin vaan jonkun asuntoon riehumaan.
Kuitenkin kun vähän miettii niin selvä tapaushan tuo on.

Mistähän saisin käsiini nuo tyypit jotta saisin omat velkani takaisin perittyä? :wink:
Kumpi on pahempi: totuus joka saa itkemään vai valhe joka saa hymyilemään?
век живи, век учись.
Vastaa Viestiin