Nuori nainen menetti henkensä Jyväskylässä – Ovessa on pahaenteinen merkki
Poliisin mukaan epäilty on noin 20-vuotias mies, jonka kanssa uhri vietti aikaa yhdessä.
Poliisi tutkii epäiltyä tappoa Jyväskylässä. Sekä uhri että epäilty ovat paikkakuntalaisia ja tunsivat toisensa entuudestaan.
Poliisin mukaan he olivat viettäneet aikaa yhdessä. Uhri on noin 20-vuotias nainen. Rikoksesta epäillään noin 20-vuotiasta miestä.
Poliisin mukaan epäilty rikos tapahtui yksityisasunnossa sunnuntaina 1. marraskuuta.
Poliisin aiemmin sunnuntaina tiedottama väkivaltarikostehtävä Puistotorilla liittyi tapauksen tutkintaan.

- Poliisin nauhaa on kiinnitettynä Jyväskylän keskustan liepeillä olevan talon oveen.jpg (226.44 KiB) Katsottu 8531 kertaa
Iltalehti vieraili Puistotorilla sijaitsevassa kerrostalossa. Erään asunnon ovessa oli repaleista poliisin eristysnauhaa. Naapurit eivät tunteneet kyseisen talon asukasta ja epäilivät, että hän on muuttanut taloon vasta. Vielä ei ole varmuutta, mitä kyseisessä asunnossa on tapahtunut.
Poliisi pyytää kaikkia epätavallista meteliä tai huomiota herättäviä henkilöitä Puistotorilla 31.10.–1.11. välisenä yönä nähneitä kertomaan havaintonsa poliisille.
Havainnoista voi ilmoittaa poliisin vihjepuhelimeen 0295 448 087 kello 9–15 tai sähköpostitse
[email protected].
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/6962 ... 1bb10b3109