FB-kiristäjä pakotti opiskelutovereitaan seksiin (USA)

Tähän osioon onnettomuudet ja muu rikoksiin liittyvä keskustelu.
Chopper
Perry Mason
Viestit: 3540
Liittynyt: Ke Loka 31, 2007 9:05 am

FB-kiristäjä pakotti opiskelutovereitaan seksiin (USA)

Viesti Kirjoittaja Chopper »

Facebook-kiristäjä pakotti opiskelutovereitaan seksiin
06.02.2009 22:15

Opiskelijanuorukaista syytetään yhteisösivusto Facebookin käyttämisestä miespuolisten opiskelutoveriensa seksuaaliseen ahdisteluun ja kiristämiseen New Berlin Eisenhower -koulussa Wisconsinissa Yhdysvalloissa.

18-vuotias miespuolinen opiskelija tekeytyi Facebookissa naiseksi ja esiintyi naiseksi pukeutuneena. Näin hän sai kymmenet nuorukaiset lähettämään itsestään alastonkuvia.

Tämän jälkeen opiskelija kiristi uhrejaan uhkaamalla julkaista kuvat. Hän pakotti osan uhreistaan seksuaaliseen kanssakäymiseen.

Eräs 15-vuotias poika sanoo wisconsinilaisen Journal Sentinel -lehden mukaan, että hänet pakotettiin toistuvasti seksuaaliseen kanssakäymiseen kiristäjän kanssa. Teot tapahtuivat vuoden 2008 kevään ja syksyn välisenä aikana.

18-vuotiaan opiskelijan tietokoneelta löytyi yli 300 alastonkuvaa hänen uhreistaan. Lisäksi koneella oli satoja lapsipornovideoita.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkom ... id=1641865

Ei voi kun ihmetellä mistä nää kaiken maailman "hullut" ammentaa ideansa.
Sinulla on pää, mutta niin on nuppineulallakin !
Meike R.
Remington Steele
Viestit: 245
Liittynyt: Ma Joulu 01, 2008 12:00 pm
Paikkakunta: Dallas, TX

Viesti Kirjoittaja Meike R. »

Oikeasti, jos mun pitäs valita että julkaistaanko musta alastonkuvia vai painaako joku hanuriin niin kyl mä ehkä kallistuisin kuitenkin tohon ensimmäiseen. :D

On aika sairasta...
"If I hit bottom and everythings gone
In the great Mississippi, please drown me and run

The right words spoken gold,
if I was God you'd sell your soul to...

THE GREAT SOUTHERN TRENDKILL"
mikodeus
Sofia Karppi
Viestit: 436
Liittynyt: To Loka 16, 2008 10:51 pm

Viesti Kirjoittaja mikodeus »

hahaa niinpäh tai ainahan vois yrittää kiristää myös toistekkin päin kuvat tänne tai lähtee henki! : D
373
Susikoski
Viestit: 41
Liittynyt: Su Helmi 03, 2008 10:22 pm
Viesti:

Viesti Kirjoittaja 373 »

mikodeus kirjoitti:hahaa niinpäh tai ainahan vois yrittää kiristää myös toistekkin päin kuvat tänne tai lähtee henki! : D
nimenomaan :D
Suurin huijaus jonka hän teki, oli saada sinut uskomaan, että hän on sinä.
Pahoinvointiyhteiskunta
joey
Angus MacGyver
Viestit: 6782
Liittynyt: La Marras 10, 2007 8:55 pm

Viesti Kirjoittaja joey »

Meike R. kirjoitti:Oikeasti, jos mun pitäs valita että julkaistaanko musta alastonkuvia vai painaako joku hanuriin niin kyl mä ehkä kallistuisin kuitenkin tohon ensimmäiseen. :D
Tätä minäkin ihmettelin kun tästä ensimmäisen kerran kuulin :lol: Toisaalta voi vain kuvitella, millaisia alastonkuvia pojat ovat "tytölle" itsestään lähettäneet. Olen kerran saanut puolivahingossa sähköpostiini keski-ikäisen miehen itsestään ottaman alastonkuvan ja mikäli nuo poikien lähettämät ovat olleet mitään sinne päinkään...
SeagulII
Alibin satunnaislukija
Viestit: 69
Liittynyt: Pe Tammi 02, 2009 2:31 am

Viesti Kirjoittaja SeagulII »

Millanen ihminen nyt tuntemattomalle taholle edes lähettää alastonkuviaan? Ei siinäkään oo kyllä kaikki mannet ollu mersussa kun on kuvia tuupattu mailmalle.. Tosin itte en oo kyllä lähettäny tutuillekkaan :roll:

Ehkä ensjouluna kortiks.
Vastaa Viestiin