Muistan nähneeni joskus luontodokumentin, jossa kerrottiin jostain merileijonista tai sellaisista. Pariutumiskaudella näiden eläinten jotkut sukukypsät urokset, joille ei löydy pariutumiskumppania, kohdistavat viettinsä lauman pentuihin. Dokumentissä jopa näytettiin, miten iso hylje raiskasi paljon itseään pienemmän pennun, joka kuoli siihen.joey kirjoitti:Joidenkin eläinlajien kohdalla epäillään, että yksilöt parittelevat keskenään pelkästään mielihyvänkin takia ja näiden eläinlajien keskuudessa on ilmeisesti havaittu myös ns. "homoutta". Varsinaisesta seksuaalisuudesta se ei kuitenkaan minusta kerro (vrt. jalkaasi nylkyttävällä terrierillä ei ole jalkafetissiä vaikka jalkaasi nylkyttäisikin). Lisäksi en usko että eläimet tulevat koskaan kajoamaan poikasiinsa, koska poikaset ovat mm. suojatuoksunsa ansiosta laumoissa erityisasemassa. Poikanen ei toisinsanoen voi vaikuttaa täyskasvuisen silmiin lisääntymiskykyiseltä ennen kuin sitä oikeasti on, eikä täyskasvuisella puolestaan ole mitään syytä pyrkiä parittelemaan poikasen kanssa. Eläinten keskuudessa voidaan havaita pedofiliaa vasta sitten, kun jonkun lajin älykkyys kehittyy tarpeeksi korkealle kehittyneemmän seksuaalisuuden mahdollistaakseen.
Lisäksi olen todistanut lemmikkikaniuroksen astuvan toista urosta, jolla oli jotain rampauttavaa vikaa selässä. Astuva uros ei tainnut koskaan ollut päässyt "pukille" naaraan kanssa ja olivat jo vanhempia lemmikkejä.
Kyllä tätä siis tapahtuu, ainakin turhautumisesta ilmeisesti muidenkin eläinten parissa kuin vain ihmisten ja muiden kädellisten.
Jotenkin ihmiset tuntuvat ajattelevan, että lasten hyväksikäyttö on kuin jokin Dracula-vampyyrijuttu. Kaikkia hyväksikäyttäjiä on hyväksikäytetty joskus, joten jossain olisi siis pakko olla ollut jokin yhteinen esi-isä näille kaikille.
Jokin ihmisen vinouttaa tällaiseen toimintaan ja SILLE pitäisi löytää ratkaisu. Tosin, toki on helpompaa itse ahdistua asiasta ja lähteä samalla mielialalla jengin kanssa lastenraiskaajia raiskaamaan. Samanlaisia ihmisiä tässä kaikki aika paljon ollaan. Jotkut vain pystyvät pitämään ahdistuksensa ja oikkunsa kurissa paremmin kuin toiset.