Johanna Tukiainen

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Mike Manner
Jessica Fletcher
Viestit: 3147
Liittynyt: Ke Touko 28, 2008 10:37 am

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja Mike Manner »

Loka kirjoitti:Oisko jollain klippiä tästä keikasta?
Toivottavasti ei ole :|
"Mä olen sitä mieltä, et jos 5 senttiä on liikaa OMASTA viestistä Minfoon, kannattaa harkita poistumista kokonaan. Perusteena se, että "harrastuneisuus" palstalle, ei ole likimainkaan riittävä!" -John Doe
Chopper
Perry Mason
Viestit: 3540
Liittynyt: Ke Loka 31, 2007 9:05 am

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja Chopper »

Jokos tämä pätkä on ollut täällä linkitettynä? Johanna Tukiainen esittää Kullervo Koiviston ohjaamassa ja kuvaamassa Uivelot-pornoelokuvassa mystisen naisheimon päällikköä (tämä siis yli vuosi sitten,maaliskuu-08)

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotim ... id=1499801

:lol: :lol:
Sinulla on pää, mutta niin on nuppineulallakin !
Tuulitukka84
Poliisikoira Rex
Viestit: 265
Liittynyt: Pe Tammi 18, 2008 8:11 pm
Paikkakunta: In the middle of nowhere

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja Tuulitukka84 »

Toi oli jo pelottavaa. Mutta tuksu näyttää hoikemmalta ja sen tissit on tossa selkeesti pienemmät.
Ingrid
Harjunpää
Viestit: 334
Liittynyt: To Loka 16, 2008 10:57 pm

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja Ingrid »

Olipa taas kaameaa katsottavaa tuokin Tukiaistekele :? Positiivisena asiana kuitenkin mainittava, että Tukinaudan meikki oli sentään sitä normaalia maskarasuttua parempi.

(Kirotusvire korjattu)
Neiti Etsivä
Frank Drebin
Viestit: 385
Liittynyt: Pe Elo 15, 2008 2:02 pm
Paikkakunta: Ihmemaassa

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja Neiti Etsivä »

Tää tahtoo kanssa nähdä tankotanssin :lol: Ihan heti tänne linkkiä, jos pätkä jostain löytyy :wink:

Eli siis minäkin olen ammattilainen ihan missä tahansa, jos vaan teen sen hitaasti :mrgreen: Voi jestas noita Tukiaisen juttuja :lol:
Ihminen on ainoa eläin, joka osaa pysyä ystävällisissä väleissä syötäväkseen tarkoittamiensa uhrien kanssa ennen kuin syö ne.
Tipu
Alibin satunnaislukija
Viestit: 50
Liittynyt: Ma Marras 26, 2007 5:03 pm
Paikkakunta: Kotka

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja Tipu »

Ja kaikkihan muistaa että tänään on pyörähtäny käyntiin Tuksu-tv Hymyn sivuilla! :lol: Muistaakseni 1.5e/h maksaa. Yhdeksältä illalla "primetime", mutta kamerat pyörii käsittääkseni jatkuvasti..
John Doe
Christopher Lorenzo
Viestit: 1591
Liittynyt: Su Helmi 22, 2009 3:28 pm
Paikkakunta: Desert Island

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja John Doe »

Kuka,mikä ja missä olen...tiedätkö sinä?
Avatar
Juliet Jones
Axel Foley
Viestit: 2475
Liittynyt: La Elo 23, 2008 10:40 pm
Paikkakunta: Little Stempington

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja Juliet Jones »

John Doe kirjoitti:Kuvia tankopelleilystä täällä: http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut. ... en_johanna
:lol: Tuollaisilla "alleilla" ei kyllä taatusti saada nostettua moista ruhoa tangolle, siinä voittaa painovoimalaki. Mutta ehkä tuo on uusi suuntaus maailmalta? Uusi trendi, jossa maataan ja kontataan lattialla tangon vieressä? Sehän olisikin mahtava juttu, silloin kuka tahansa, -vaikka Julietkin-, voisi kehuskella olevansa tankotanssin ammattilainen :D Tanssiin voisi lisätä pikantteja sävyjä riippuen tanssiiko kotonaan, vai vaikkapa julkisissa tiloissa olevien narikkatankojen ympärillä, bussipysäkkien kylttien tai liikennemerkkien juurella..
Tankotanssia räsymatolla.. tankotanssia seurakuntatalolla... tankotanssia asfaltilla.. tankotanssia katupylväällä.. tankotanssia Juhannusjuhlien salon juurella..
Lajia sopisi toteuttaa missä tahansa ruumiin- ja sielunvoimissa, paikasta riippumatta, kunhan sieltä vain löytyisi tanko..
v-a-45
Javier Pena
Viestit: 1873
Liittynyt: Su Helmi 08, 2009 11:40 am

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja v-a-45 »

www.stara.fi/2009/05/07
Otsikolla- johanna tukiaiselta kaikkien aikojen rimanalitus, osaako edes hävetä? Ja tietenkin hieno ex-kansanedustajamme, nykyinen eläkeläinen Halme mukana! Voi tsiisus! :mrgreen:
kohtalo sekoittaa kortit ja me vain pelaamme
Loka
Alibin Kestotilaaja
Viestit: 5206
Liittynyt: Ti Kesä 12, 2007 10:28 pm
Paikkakunta: On The Edge

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja Loka »

Tuksu-tv alkoi möläytyksin:
Inhoan neekereitä!
Torstai 7.5.2009 klo 09.52

Sammumisia, strippausta, möläytyksiä ja sohvalla jurnutusta - kaikkea tätä nähtiin eilen Hymyn verkkosivuilla auenneessa Tuksu-tv:ssä.

Johanna Tukiaisen mielestä vaaleaihoiset ihmiset ovat muita älykkäämpiä ja rikkaampia. (ATTE KAJOVA/OK PRESS)

Johanna Tukiaisen vieraina netti-tv:n avajaisiltana olivat muun muassa ex-kansanedustaja Tony Halme sekä Big Brotherista tutut Henna Kalinainen ja Antti Kurhinen. Lisäksi paikalla nähtiin Johannan Julia-sisko, joka tosin tanssi- ja strippausryritysten jälkeen sammui jo bileiden alkuvaiheessa.

MTV3:n Viihdeuutisten mukaan netti-tv:n katsojia viihdytettiin muun muassa kiusallisella jaksolla, jossa Johanna ja Tony istuivat minuuttikaupalla tuppisuina sohvalla. Myöhemmin Johanna intoutui kyseenalaisin sanakääntein perustelemaan, kuinka hyvin hänellä ja Tonylla synkkaa.

- Me ollaan Tonyn kanssa samaa mieltä melkein kaikesta, minäkin inhoan neekereitä. Pahimmat sairaudet tulee Afrikasta, hivit ja ebolat, ne on vaan niin alkukantaisia ihmisiä, Tuksu tiedotti Viihdeuutisten mukaan.

- Vaaleaihoiset ihmiset on vaan älykkäämpiä ja rikkaampia, ylemmällä tasolla.

Myöhemmin blondi kauhisteli sanomisiaan.

- Voi ei, toi oli kyllä rotuopillinen kauhea kommentti, hän sanoi, ja lisäsi, että tummaihoisissa on kyllä hyviä rap-artisteja.

Tuksu-tv:tä voi seurata Hymyn verkkosivuilla 1,50 euron tuntihintaan. Tänään ohjelmassa on Johanna Tukiaisen laulua sekä pianokonsertti.
:mrgreen:
Loka
Alibin Kestotilaaja
Viestit: 5206
Liittynyt: Ti Kesä 12, 2007 10:28 pm
Paikkakunta: On The Edge

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja Loka »

Korkea vuokra ajoi BB-Hennan pois Johanna Tukiaisen luota
Tiistai 5.5.2009 klo 15.36

Liian korkea vuokra oli syynä Henna Kalinaisen ja Johanna Tukiaisen lyhyeksi jääneeseen kämppis-aikaan.
Neitoset käyvät keskustelua blogiensa kautta.
Neitoset käyvät keskustelua blogiensa kautta. (ATTE KAJOVA, PASI LIESIMAA)

- Hänellä ei yksinkertaisesti ollut varaa maksaa vuokraa, joten päätimme, että vasta sitten, kun hän on maksukykyinen, hän voi tulla asumaan takaisin. Henna ei missään vaiheessa maksanut mitään asumisesta, Johanna Tukiainen kertoo tänään kirjoittamassaan blogimerkinnässä.

Hän kertoo, että Henna tulee kuitenkin esiintymään pian alkavassa Johannan elämää esittelevässä tosi-tv-sarjassa.

Henna ehti jo tänään vastata Johannan kirjoitukseen omassa blogimerkinnässään.

- Voin tässä vielä mainita, kun Johanna Tukiainen nyt kerran halusi lähteä julkisuudessa asiaa ruotimaan, että mun yksityisasiat ei kuulu kenellekkään ja Johannakaan ei varmaan halua hänen yksityisasioistaan puhuttavan joten... Mulla on myös puhelin, mikä toimii, että jos jotain sydämellä, niin puhelin kätöseen ja soitto! Kiitos ja kuitti! Henna lataa blogivastineessaan.
:mrgreen:
Helmie
Jessica Fletcher
Viestit: 3281
Liittynyt: Ti Tammi 06, 2009 4:55 pm

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja Helmie »

– Huomasin, että kuvaamisen suhteen oltiin hyvin tarkkoina. Esitys keskeytyikin hetkeksi, kun järjestysmies meni juttelemaan tekstiviestiä kirjoittaneen henkilön kanssa.
Tirsk :lol:

Ja on kyllä heillä ollut todella hurjat "bileet".
"Tuksu-tv:n nolo alku: Tyttörakkautta, strippausta, palanut pitsa ja paljon viinaa!"
http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/muut. ... en_johanna
elisa_day
Jack Bauer
Viestit: 922
Liittynyt: La Helmi 07, 2009 2:11 pm

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja elisa_day »

Näkikö/ kuuliko kukaan Tukiaista tänään aamulla Voicella..?

Itse en nähnyt muuta kuin sen osan, jossa Tukinainen osallistui Sukupuolten taistelu- kisaan ja voi voi sitä myötöhäpeän tunnetta. Paitsi, että tyyppi näyttää ihan petolinnun perseeltä, niin voi sitä älykkyyden riemuvoittoa... :lol:

Katsokaa video!

http://www.voice.fi/index.php?option=co ... 0Tukiainen
v-a-45
Javier Pena
Viestit: 1873
Liittynyt: Su Helmi 08, 2009 11:40 am

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja v-a-45 »

-Meillä on niin paljon faneja- :roll: :roll: :roll: Ei voi olla tosissaan! Mitä tohon nyt enään voi sanoa,-myötähäpeää-
kohtalo sekoittaa kortit ja me vain pelaamme
Helmie
Jessica Fletcher
Viestit: 3281
Liittynyt: Ti Tammi 06, 2009 4:55 pm

Re: Johanna Tukiaisen ihmeellinen elämä

Viesti Kirjoittaja Helmie »

Johanna Tukiainen: Tuksu-tv kaduttaa, ryhdyn saarnaajaksi!
09.05.2009 18:19

Kohublondi Johanna Tukiainen tilittää tanssiryhmänsä sivuilla pitämässään blogissa 24 tuntia vuorokaudessa pyörivän tosi-tv-ohjelmansa olleen täydellinen virhe. Nyt nainen haluaa lopettaa, neljän päivän pyörimisen jälkeen, koko ohjelman.

Hymy-lehden verkkosivuilla pyörivä ohjelma on Tukiaisen mukaan pitänyt sisällään kauheaa ryypiskelyä ja ihmisten haukkumista.

- Mä pyysin jo anteeksi sitä rasistista möläytystäni kun pirtua oli juotu 80% sellaista, mä rakastan kaikenmaailman ihmisiä ja pidän heitä samanarvoisina.

- Ei mua nyt oikeasti kiinnosta raha, nämä jaksot eivät ole olleet kristillisten arvojemme mukaisia. Viihdeala ja mun usko ovat oikeasti vähän ristiriidassa keskenään, en mä tiedä mitä mun pitäisi tehdä. Voisin lopettaa koko media alan ja alkaa vaikka saarnaamaan seurakunnissa.

Nainen myös muistelee kaiholla entistä pitkää seurusteluaan, Johanna erosi kahdeksan vuoden suhteesta talvella.

- Haluaisin mielelläni olla edelleen mun oman nallekarhun Mikan kainalossa, jota mä olen aina rakastanut suunnattomasti.

Nainen myös tilittää blogissa, kuinka häntä häiritsee hänen yksityiselämänsä ruotiminen netissä.

- Lopetan nyt yksityisasioistani puhumisen.

Mutta seuraavassa lauseessa hän kuitenkin paljastaa taas intiimejä asioita: -

Ensinnäkään mulla ei ole mitään romanssia meneillään tälläkään hetkellä kenenkään kanssa, olen selibaatissa. Selibaatti voi välillä tehdä hyvääkin pitkän, vuosia kausia kestäneen loistavan seksielämän jälkeen. Se on niinkuin dieetti, itsensä puhdistamista.

Blogin lopussa Johanna tilittää vielä lisää siitä, kuinka hän haluaisi takaisin ex-miehensä Mikan kainaloon.

- Johki nasu kirjoittelee täällä masentuneena, sillä Johannan Nalle Puh on kadonnut metsille.......NYYH Miksi se jääräpäinem Nalle Puh nyt ymmärrä sitä, että olisin varmasti paras nainen hänelle jonka hän voi saada.

Lue myös: Viihdeuutisten viikon suosituimmat: Johanna Tukiaisen strippauskuvat katsottu jo yli 150 000 kertaa!

(MTV3)
Että sellasta tällä kertaa...
Niin, eihän Tuksua voi olla fanittamatta... :lol:
Vastaa Viestiin