Hoitaja myrkyttäjänä

Suomessa tapahtuneet henkirikokset.
ShipWreck
Martin Beck
Viestit: 790
Liittynyt: Ma Elo 06, 2007 11:58 pm

Viesti Kirjoittaja ShipWreck »

Sami, siitä vain adressia pystyyn, jos asia noin innostaa. Ihanko itsellesi haluaisit moisen myrkyttäjähoitsun? Ties vaikka myrkyttäisi sinutkin. Ei millään pahalla, mutta hyvin suuri osa jutuistasi ei mene läpi edes vitsinä. Vähän siis panostusta niihin kirjoituksiin, jooko?

Niin, eikös tämä nainen harrastanut jousiammuntaa ja golfia jossakin vaiheessa?
vasikka
Vic Mackey
Viestit: 1949
Liittynyt: Ke Huhti 18, 2007 5:05 pm

Viesti Kirjoittaja vasikka »

Niin, eikös tämä nainen harrastanut jousiammuntaa ja golfia jossakin vaiheessa?
Googlettamalla nykyistä ja tyttönimeä löytyy ainakin tuloksia kyseisistä lajeista.
Rezah
Christopher Lorenzo
Viestit: 1580
Liittynyt: To Kesä 14, 2007 7:04 pm

Viesti Kirjoittaja Rezah »

Mä löysin kyllä ihan eri urheilulajin, joka sitoutuu taas erääseen sikäläiseen yritykseen ja sitä kautta Kuruun, jossa ilmeiseti vapaa-ajan asunnolla tapahtunut tuo yksi keissi.

Mutta voin kyllä olla väärässäkin :lol:

Sami: luulis sun nyt helpommallakin per***tä saavan?
Viimeksi muokannut Rezah, To Elo 16, 2007 12:18 am. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Sami

Viesti Kirjoittaja Sami »

Urheilullinenkin vielä... <3
merzi
Hetty Wainthropp
Viestit: 466
Liittynyt: Ti Touko 15, 2007 9:51 am

Viesti Kirjoittaja merzi »

Kalessin kirjoitti:
SecretService kirjoitti:
Kalessin kirjoitti:ahaa..no tää oli sitten uusi, kun lehdessä oli taannoin farmaseutista joka oli yskänlääkettä vienyt pullo tolkulla, niin se tuli vaan mieleen. syy oli siinäkin muistaakseni masennus ja jotain...
:roll: Siis täh? teitillä menee ?
Loput
roskiin! Mihin roskiin?
Kalessin
Adrian Monk
Viestit: 2941
Liittynyt: Ke Touko 30, 2007 3:26 pm
Paikkakunta: Maameri, läntiset rajavedet

Viesti Kirjoittaja Kalessin »

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi? ... 0028430849

voi elämän kevät...vaikka olenkin salaliittoteorioiden suuri fani niin tää on jo lliikaa...
"Ei ne karhutkaan koko aikaa riehu, ne vetää välillä puolukoita". -Kummeli, Kultakuume-
Kalessin
Adrian Monk
Viestit: 2941
Liittynyt: Ke Touko 30, 2007 3:26 pm
Paikkakunta: Maameri, läntiset rajavedet

Viesti Kirjoittaja Kalessin »

merzi kirjoitti:
Kalessin kirjoitti:
SecretService kirjoitti:
:roll: Siis täh? teitillä menee ?
Loput
roskiin! Mihin roskiin?
mikä meni merziltä ohi??? jos ihan oikeasti olit jotain kysymässä niin hiukan selvennystä kiits. :)

jja sami...voi ziisus...jotain tasoa nyt noihin juttuihin. hämäräkin huumori on jjees, mutta keskustelun sisällön kannalta onlinerit vaan ärsyttäviä. ei naurata.
"Ei ne karhutkaan koko aikaa riehu, ne vetää välillä puolukoita". -Kummeli, Kultakuume-
Avatar
Moderaattorit
Moderaattori
Viestit: 1537
Liittynyt: Ke Kesä 27, 2007 3:20 pm

Viesti Kirjoittaja Moderaattorit »

Tämä ei ole vapaan keskustelun puoli. Samille tiedoksi.
pikkunen
Hercule Poirotin viikset
Viestit: 107
Liittynyt: La Heinä 21, 2007 4:24 pm
Paikkakunta: Pääkaupunki

Viesti Kirjoittaja pikkunen »

Hesarissa oli juttua että hautoja ruvetaan kaivetaan auki omaisten mielenrauhan takaamiseksi oudoissa kuolemantapauksissa joita on Nokialla sattunut.

Saa ihmetellä mikä ajaa tuollaisiin tekoihin mistä naista epäillään.
Eiköhän se selviä vielä ennen pitkää Alibista.
Kyllikki S
Adrian Monk
Viestit: 2650
Liittynyt: Pe Heinä 13, 2007 1:30 am

juorujen kehittyminen

Viesti Kirjoittaja Kyllikki S »

Nyt naista ei ilmeisesti enää epäillä Nokian terveyskeskuksen kuolemista.Mutta poliisi jatkaa edelleen hoitohenkilökunnan kuulemisia.
Ei sitten tiedossa varmaan hautojen kaivuita näillä näkymin...

Jännästi muuttuu nuo näkemykset henkilön persoonallisuudesta sitä mukaa kun juttu etenee; ensin puhuttiin iloisesta ja reippaasta, sosiaalisesta nuoresta naisesta joka osallistui taloyhtiön talkoisiinkin ja oli monessamukana ihan normaalisti.
Nyt paljastuu mm.sellainen hälyttävä :) seikka, että naisella oli tapana sitoa poikansa pitkä tukka leteille ja pukea hänet tyttöjen vaatteisiin. Lisäksi vaikuttaa, että lapsi oli ylivilkas. (Mahtoiko tässä taas mennä hermot lapsen takia :roll: >Madeleine).
Äiti oli kuin vieras lapselleen. Kaiken kaikkiaan aivan outolintu. Puhuikin omituisella äänellä.
Kehtasi vielä tulla laulamaan lastenlauluja seurakunnan kerhoon tuollaisten toimien jälkeen!

(Miksei toisaalta olisi kehdannut jos kerran kehtaa murhatakin)

Naista oli haastateltu kuvan kera Nokian uutisten huhtikuun numerossa nuoren äidin kokemuksista elämänhallintaryhmässä. (sattuuko löytymään?)
Miina
Martin Riggs
Viestit: 622
Liittynyt: Pe Heinä 13, 2007 8:32 am
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Miina »

Ja päivän iltis-lööpit:
"Vauvallani oli suojelusenkeli"
16.8.2007 0:58
Myrkyttäjäksi epäilty oma käly iski todennäköisesti pojan nukkuessa.

Insuliinin yliannostuksesta henkiin jäänyt poikavauva leikki eilen nokialaisessa leikkipuistossa täysin normaalisti. Silti neurologisten vammojen mahdollisuus on yhä olemassa. Noin 30-vuotias tumma nainen saapuu kolmen pienen lapsensa kanssa leikkipuistoon Nokialla.

Hänen kuopuksensa, yhdeksän kuukauden ikäinen poikavauva, joutui myrkyttäjän uhriksi 28.-29. heinäkuuta välisenä yönä Kurussa. Asiaa pahentaa se, että myrkyttäjäksi epäilty 26-vuotias nokialaisnainen on käly, oman veljen vaimo ja 3-vuotiaan veljenpojan äiti.

- Olimme kokoontuneet Kurun mökillemme perhejuhliin, nainen sanoo.

Paikalla oli sukua, myös veli perheineen.

- Pidin kuopusta koko ajan sylissäni, joten kukaan ei ole voinut antaa hänelle mitään tietämättäni sinä aikana, kun poika on ollut valveilla. Mutta tuskin kukaan seisoo lapsen vuoteen ääressä vahtimassa hänen nukkuessaan. Kuopus nukkui ihan vieressäni pinnasängyssä.

Jo yöllä muuten niin aurinkoinen lapsi alkoi olla tuskainen ja levoton. Poika itkeskeli ja heräili vähän väliä, mutta äiti arveli lapsen vain olevan yliväsynyt päivän touhuista.

Noin 07.00 aikaan sunnuntaiaamuna totuus alkoi valjeta.

"Hän oli ihan kivikova"

- Yritin laittaa vauvalle unenpöpperössä tuttia suuhun. Aloin ihmetellä, kun hänen suunsa oli niin tiukasti kiinni, ettei tutti mennyt sinne. Kokeilin lapsen otsaa ja kasvoja, ja tajusin hänen olevan kauttaaltaan jääkylmän hien peitossa. Lapsen katse oli täysin tyhjä, hän oli tajuton.

- Pojan keho oli kokonaan krampissa, hän oli ihan kivikova. Olisin varmaan voinut nostaa hänet pelkästä kantapäästä kiinni pitäen ylös.

Äiti soitti välittömästi hätänumeroon.

TAYS:issa hoitohenkilökunnan epäilykset heräsivät, kun täysin terve lapsi yhtäkkiä olikin kuoleman kourissa. He tekivät asiasta tutkintapyynnön.

Nainen varoo sanomasta mitään oman lapsen ja Ylisten kuntoutuskeskuksen potilaiden myrkyttäjäksi epäillystä veljen vaimosta.

Rivien välistä ymmärtää, että oman lapsen murhaa yrittäneelle ei riitä myötätuntoa.

- On asioita, joita ei ikinä voi antaa anteeksi. Vauvallani oli suojelusenkeli matkassa.
"Pohjimmiltaan hän oli lempeä, miellyttävä ja jopa älykäs. Taitavasti sen kätki hän kaikilta meiltä..." (Miksei täällä humppa soi? Eläkeläiset)
Tiina
Sherlock Holmes
Viestit: 7233
Liittynyt: Ti Touko 01, 2007 6:48 pm
Paikkakunta: Suomessa ollaan.

Viesti Kirjoittaja Tiina »

Zodiac kirjoitti:Yrittääkö naikkonen tehdä vaikutuksen tuomariin vai miksi on minishortsit jalassa?

Kuva


No nyt tääkin selkis. Iltalehdessä joku naisen tunteva kertoi hänen pitävän samoja shortseja kesät talvet. :shock:
No mitä niitä suotta vaihtamaan jos on kivat löytänyt 8)
villivadelma
Jane Marple
Viestit: 1067
Liittynyt: Ke Huhti 18, 2007 8:14 am

Viesti Kirjoittaja villivadelma »

Luojalle kiitos, että vauva selvisi hengissä.

Ihan älytön tapaus.
Viimeksi muokannut villivadelma, To Elo 16, 2007 8:41 am. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Miina
Martin Riggs
Viestit: 622
Liittynyt: Pe Heinä 13, 2007 8:32 am
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Miina »

Jostain luin, että olisi ampunut jotain toista (ihmistä) harrastuspiireissä vuonna 1999. Varsinkin Hämeenlinnassa ja Riihimäellä tästä aikoinaan kohistiin. Juttu kai painettiin villaisella tms.

Vaan ota näistä kaikista jutuista selvä, ovatko totta vai juorua.
"Pohjimmiltaan hän oli lempeä, miellyttävä ja jopa älykäs. Taitavasti sen kätki hän kaikilta meiltä..." (Miksei täällä humppa soi? Eläkeläiset)
villivadelma
Jane Marple
Viestit: 1067
Liittynyt: Ke Huhti 18, 2007 8:14 am

Viesti Kirjoittaja villivadelma »

Ihmishirviö suorastaan !
Vastaa Viestiin