" Mutta eihän ne pussihousut mitään osanneet " totesi PP.
Mitä niiltä jäi osaamatta?
Kaikki pojat? Keski-Suomessa? Entäpä tytöt?okkima kirjoitti:Silloin 1960 syksyllä maalla Keski-Suomessa kaikki Gussen ikäluokan pojaqt ihmettelivät miksei Gussea pidätetty ja kuulusteltu tehokkaasti.
On senverran tyylikäs palstalle ensilaskeutuminen, että meikämummunkin piti oikein kirjautua tänne taputtamaan käsiäni.okkima kirjoitti:Silloin 1960 syksyllä maalla Keski-Suomessa kaikki Gussen ikäluokan pojaqt ihmettelivät miksei Gussea pidätetty ja kuulusteltu tehokkaasti.
Jos henkilö teitittelee itseään tai luulee olevansa enemmän kuin yksi, on tarvetta hakeutua hoitoon.Pharaoh kirjoitti:Kokemuksia Bodomista: viimeksi kävin niemellä Mazan kanssa. Helluntaita taisi olla. Joku hemmo istui viereisen niemen kärjessä. Emme käyneet uimassa koska mukana ei ollut uikkareita.
Näinkö se tohtori sanoi?Wagner kirjoitti:Jos henkilö teitittelee itseään tai luulee olevansa enemmän kuin yksi, on tarvetta hakeutua hoitoon.Pharaoh kirjoitti:Kokemuksia Bodomista: viimeksi kävin niemellä Mazan kanssa. Helluntaita taisi olla. Joku hemmo istui viereisen niemen kärjessä. Emme käyneet uimassa koska mukana ei ollut uikkareita.
Tasavuosi tuo julkisuutta ja uusia havaintoja. 1960-luvun poliisin toimintaa ei tule arvostella 2000-luvun hengessä. Poliisi teki silloin parhaansa. Tilanne ei ollut jokapäiväinen.Wagner kirjoitti:Minäkin olen syntynyt, joskaan omia muistikuvia tapahtuneesta ei ole.![]()
Ensi Helluntaina tosiaankin tulee kuluneeksi 50 vuotta kolmoissurmasta.
Arvaukseni on, että tuolloin pidetään tapauksen 50-vuotisen tutkinnan patsaan paljastustilaisuus: verhon pudotessa paljastuu KRP-tunnuksin varustettu etanapatsas pää puuta, siteenä silmillä rahakääröt.