rimma kirjoitti:Jumalauta! Tämmönen lafka kun e-ville.hk!
Tilasin tuotteen tuolta vaikka aluksi epäilyttikin kun kyseessä on melkosen tuntematon nettifirma. Ajattelin kerrankin luottaa ja tein tilauksen. Toimitusaika oli pari viikkoa mainittu sivuilla. Nyt tulee kuluneeksi 2kk siitä kun sain mailin jossa tilaus on lähetetty ja käsitelty. Pyydetään vaan edelleen odottamaan ja sanottiin että 99,9% tuote tulee kyllä.
Kun en enää sitä tuotetta halua ja purin kaupat niin käskettiin odottaa paketin saapumista jotta saan uudet ohjeet kaupan purkuun ja tuotteen palauttamiseen. Lasku on tullut postissa jo tuosta soittimesta ja muistutuskin korkoineen. Mitä minä maksan kun en ole mitään saanut.. mutta maksaa pitää että ei tule lisää korkoja ja sitä rataa..Joko otan muistutuksia ja luottotiedot menee tai maksan tuon laskun ja 90%varmuudella tuote tuskin enää tulee kun ei ole tullut tähänkään päivään mennessä.
Voi että piti taas näyttää oma tyhmyyteni ja sekaantua tämmöseen.. Oi voiNyt kun Prismaankaan ei ole turvallista enää mennä pitää etsiä uusi nettifirma joka voi kusettaa sinua suoraan silmään. Juu-u.
Kehnommaksi on sitten mennyt tuokin, ei uskoisi.
Alkuaikoina tämä " ville " oli muistaakseni hongkongissa, ei siis suomen honkkarissa , vaan kiinan kupee, ja lähetteli sieltä sitten kaikenlaista kovalevyä ja ihan niin kuin sovittiin, mailata taisin sille suoraan.
Onkohan toiminta paisunut ja mennyt tärviölle?