mielikuvasi edellisestä

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Kylli
Perry Mason
Viestit: 3542
Liittynyt: Ti Maalis 27, 2007 10:28 pm
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Kylli »

Kyllipä tekee ainakin valiojoukosta (nyt kaikki pyrkimään Kyllin ystäviksi hahahhhaaa....)jonkun sortin listan ja palailee asiaan (vapiskaa!!!). Negatiivista palautetta osakseen saavia ei vielä ole tässä ketjussa näyttäytynyt.
Yö ja aamu jokainen, jollekin on viimeinen. Joka ilta, joka yö, jonkun sydän riemuin lyö. Jonkun sydän riemuin lyö, jonkun osa ikiyö...
Kalessin
Adrian Monk
Viestit: 2941
Liittynyt: Ke Touko 30, 2007 3:26 pm
Paikkakunta: Maameri, läntiset rajavedet

Viesti Kirjoittaja Kalessin »

Kale tekee kanssa nyt listauksen, jos joku jää pois niin ei saa ottaa nokkiin, ei vaan kykene kaikkia muistamaan :wink:

Tampereen tyttö; mainio ava, virnistelee siihen malliin, että sukat pois. kirjoitukset spontaaneja ja asiapitoisia, huumorintaju kohdallaan.

Kylli; ihana tohkeissaan aina kaikesta, juttuja kiva lukea, koska pilkettä löytyy silmäkulmasta oikein urakalla, ottaa myös asioista selvää, kun siihen on tarvetta, synkkaa! :)

DonHessu; nuoresta iästä huolimatta lunastaa paikan palstalla kevyesti! veijarin oloinen miekkonen :wink:

Samarina; tämän nickin vitsit kolahtaa aina, ja usein onkin siellä missä tapahtuu. nasevia kannanottoja.

Tiina; tiina on ihq, en osaa sitä paremmin kuvailla :D

Michaelm; mullekin tulee aina mieleen tästä miehestä, "ostan kukkia tyttöystävälleni", erittäin positiivinen mielikuva, harvemmin vaan osuu samaan ketjuun kirjoittelemaan.

Ailar; hehehehheheee...puhuu vähän mutta asiaa!!!

Maija Turjukka; uutena tulokkaana lunastanut myös paikkansa sellaisten kirjoittajien joukossa, joiden kanssa voi jutella melkein mistä vaan, jopa hiukan vakavammistakin asioista. :)

merzi; ei oo miekkosta viimeaikoina näkynyt, outolintu jonka tassunojennus on vielä tulematta, tiukasti ottaa kantaa asioihin :wink:

groot; hehe...hengailee lokan kanssa :mrgreen:

loka; filosofi, joka pitää omien puolta silloin, kun tarvitsee.

viikate; jotenkin pidän häntä kollegana ja juttujen taso on varsin korkea, tietää ja näyttää osaamisensa, mutta niin ettei pakota muita uskomaan. kunnioitettavaa.

ja viimeisenä tältä yöltä....

EuroJR; hey man...what can I say...you`re simply the best!!! :lol:

muok...hirvitys dr.Lecter unohtui tyystin samoin kuin jaska-setäkin (ripper)

dr.Lecter mielipiteet menevät melko yksiin omieni kanssa, häijyä pilkettä silmissä, hyvää seuraa.

jack the ripper tykkään kirjoittajasta, koska nauraa mun vitseille;) ei vaiskaan, korkeatasoista faktatietoa kirjoituksissa![/b]
Viimeksi muokannut Kalessin, To Elo 30, 2007 7:22 pm. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
"Ei ne karhutkaan koko aikaa riehu, ne vetää välillä puolukoita". -Kummeli, Kultakuume-
Avatar
maija turjukka
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4939
Liittynyt: Ke Heinä 25, 2007 8:58 pm

Viesti Kirjoittaja maija turjukka »

Kiitos, Kalessin, listasi oli hieno, mutta.......... vannoutuneena lecter -fanina jäin ihmettelemään tohtorin puuttumista :) No, ehkä saat anteeksi tämän kerran :wink:
-taisit olla yövuorossa, nuku hyvin päivällä, kun me muut aherretaan-
-Suru on hinta, jonka maksamme rakkaudesta.-
Tiina
Sherlock Holmes
Viestit: 7233
Liittynyt: Ti Touko 01, 2007 6:48 pm
Paikkakunta: Suomessa ollaan.

Viesti Kirjoittaja Tiina »

Kiitti vaan.Ihq olla ihq:)

Täytyypä muuten olla tarkkana, ettei oo viimeisenä jonossa kun Sami pääsee lomalta :lol:
Miina
Martin Riggs
Viestit: 622
Liittynyt: Pe Heinä 13, 2007 8:32 am
Paikkakunta: Tampere

Viesti Kirjoittaja Miina »

Tiina on varsin rento tyyppi, se pahemmin murehdi vaan osaa ottaa kevyesti missä vaan ja milloin vaan. Nauttii hetkestä!
"Pohjimmiltaan hän oli lempeä, miellyttävä ja jopa älykäs. Taitavasti sen kätki hän kaikilta meiltä..." (Miksei täällä humppa soi? Eläkeläiset)
Sadie_Manson
Olivia Benson
Viestit: 742
Liittynyt: La Kesä 23, 2007 7:02 pm
Viesti:

Viesti Kirjoittaja Sadie_Manson »

Tiina kirjoitti: Täytyypä muuten olla tarkkana, ettei oo viimeisenä jonossa kun Sami pääsee lomalta :lol:
*hyppii innoissaan tasajalkaa* MINÄ VOIN, MINÄ VOIN!!!
Living is what scares me. Dying is easy. -Charles Manson
PanCamO
Nikke Knatterton
Viestit: 196
Liittynyt: Pe Kesä 01, 2007 1:55 am
Paikkakunta: sitä ei moni tiedä..

Viesti Kirjoittaja PanCamO »

tää on vaikeet mut kokeillaan :lol: Sadie on fiksu ja sanavalmis, tuntuu tietävän mistä puhutaan. Säväyttää, ei ärsytä muita.
petetty, lyöty ja päähän potkittu.
Kylli
Perry Mason
Viestit: 3542
Liittynyt: Ti Maalis 27, 2007 10:28 pm
Paikkakunta: Helsinki

Ja palaa...

Viesti Kirjoittaja Kylli »

PANCAMO! Avatarin vaikutuksesta pidän pikkuisen koviksena, tarvittaessa kaivelee tuota "herkempää" puolta itsestään kuten edellä huomasimme. Lauseissaan napakka, ei turhaa jauhantaa eikä provosoitumista. Lisääkin saisit tuottaa, meitä kiinnostaa!
Yö ja aamu jokainen, jollekin on viimeinen. Joka ilta, joka yö, jonkun sydän riemuin lyö. Jonkun sydän riemuin lyö, jonkun osa ikiyö...
Merope
Hetty Wainthropp
Viestit: 491
Liittynyt: Pe Touko 25, 2007 12:04 pm

Viesti Kirjoittaja Merope »

Kylli, kiitoksia kuvailuista :) . Positiivista huomata, että olen edes jonkun mieleen jäänyt, jotenkin! (Kiitos siis myös edelliselle kommentoijalleni!) Etääksi jääminen voi johtua siitä, etten aivan ole uskaltautunut vielä heittäytymään kunnolla palstan nais(ja mies!)porukan juttuihin mukaan :oops: . Mutta ehkä tämä vielä tästä! Alatte jo tuntua sen verran tutuilta, että ehkä minäkin kohta uskallan puhua muusta kuin susista ja teorioista :D ...
So I took the shotgun off the wall and I fired two warning shots...
into his head.
Samarina
Martin Beck
Viestit: 800
Liittynyt: Ti Touko 22, 2007 6:19 pm
Paikkakunta: Pohjanmaa

Viesti Kirjoittaja Samarina »

Kiitos ja kumarrus Kalessin ja Kylli! Mä en sen kummemmin osaa listata ketään, kun teitä ihquja on niin monta..
DonHessu
Rico Tubbs
Viestit: 1204
Liittynyt: Pe Touko 18, 2007 11:43 pm
Paikkakunta: City 17, Eastern Europe.

Viesti Kirjoittaja DonHessu »

Jos tässä itekkin nyt pitäisi lisat väsätä =)

Kalessin. Kaikkein mukavin henkilö tällä palstalla, eikä vain sen takia että laittoi minut listalle... Positiivinen ja mukava!

Tampereen Tyttö. Asiallinen, hauska ja mukava. Ei haasta riitaa eikä avatarikaan ole hassumpi... Mmm.. :)

Doctor Lecter. Todella asiallinen ja huumorintajuinen tyyppi. Kun näkee Tohtorin väittelevän jonkun kanssa, ei voi olla häntä vastaan!

EuroJR. Ehdoton kuningas. Ensimmäinen henkilö palstalla jota aloin ihailla :) Mahtavat kirjoitukset, paljon asiaa aina tekstissä. Myös kuolemattomat mielipiteet rulez!

Samarina. En ole paljoa nähnyt hänen tekstiä mutta asiallinen ja hauska kuva jää ehdottomasti päähän!

Merope. Vähän kirjoitusta, mutta asiaa! Rohkeasti vain lisää kirjoitusta :)

Mother_North. Mukavan oloinen nainen, osaa ottaa hyvin mielipiteensä esille, ehdottomasti kuuluu tähän listaan!

Kylli. Kyllin outo nick saa aina hymyn suupielille(
:oops: ) . Kivat kirjoitukset ja mukavia kantaanottoja.

Bombay. Rento tyyppi jostain päin Suomea =) Huumorintajuinen ja mukava, ei trollaile.

Patricia C. Itämaa. En hänenkään tekstiä ole paljoa tulkinnut, mutta mukavan oloinen tyyppi.

Herkkis. Ehdottomasti mieleen jäänyt, karski tyyppi =) Hauskaa tekstiä, välillä sopimatonta ;)

Jack The Ripper. Erittäin asiallista tekstiä, ja huumorintajuakin löytyy. Mukava tyyppi!

Sadie_Manson. Mukava nainen(=D) ja asiallinen. Todella pitkiä tekstejä, jotka todella on ASIAA. Ei puhu turhia, kaikki teksti täyttä asiaa! Yeah!

Loka. Mitä tästä voisi sanoa?=D Nero!

Kiitos ja näkemiin, taisi joku unohtua, lisään jos tulee mieleen! : )
What you do... Makes you who you are.
Tampereen Tyttö
Alibin Kestotilaaja
Viestit: 5424
Liittynyt: Su Huhti 01, 2007 8:18 pm

Viesti Kirjoittaja Tampereen Tyttö »

Tykkään Teistä, ja tiedätte sen! 8)
-Takuulla, sano Tampereenlikka!
merzi
Hetty Wainthropp
Viestit: 466
Liittynyt: Ti Touko 15, 2007 9:51 am

Viesti Kirjoittaja merzi »

8) Tarviiko sitä nyt niin... niin nimetä :lol:
Pidän niistä joista pidän! <niistä en pidä, joista en pidä 8)
merzi
Hetty Wainthropp
Viestit: 466
Liittynyt: Ti Touko 15, 2007 9:51 am

Viesti Kirjoittaja merzi »

Tampereen Tyttö kirjoitti:Tykkään Teistä, ja tiedätte sen! 8)
:D se oli nätisti sanottu.
Kalessin
Adrian Monk
Viestit: 2941
Liittynyt: Ke Touko 30, 2007 3:26 pm
Paikkakunta: Maameri, läntiset rajavedet

Viesti Kirjoittaja Kalessin »

tää on kyllä paras ketju pitkään aikaan (vaikka sen itse aloitinkin)!!!tulee hyvä mieli joka kerta, kun tätä lukee ja sehän riittää.
"Ei ne karhutkaan koko aikaa riehu, ne vetää välillä puolukoita". -Kummeli, Kultakuume-
Vastaa Viestiin