Surmaaja kävelee vankilasta ulos 1.9.2009. Helsingin hovioikeus suostui hänen ehdonalaishakemukseensa.
Näin kirjoitti viime viikonlopun Iltalehti.
Raiskasi avovaimonsa tyttären, surmasi hänet ja avovaimon
-
Aizerbaidzan
- Angus MacGyver
- Viestit: 6832
- Liittynyt: Su Touko 13, 2007 12:22 pm
Re: Raiskasi avovaimonsa tyttären, surmasi kaksi
Itse olen 17 vuotta täällä Lempäälässä asunut, enkä ole koskaan tuosta kuullutkaan!
Tosin, olen tuolloin ollut 4-vuotta, mutta en edes jälkikäteen mitään kuullut. Kysyin äsken isältäni, eikä hänkään muista tuollaista ollenkaa. Äidiltäni voin kysyä sitten, kun hän kotiutuu, hän varmasti muistaa enemmän 
Jumalauta kakarat me ollaan televisiossa!
-
Mopoterroristi
- Agentti Scully
- Viestit: 651
- Liittynyt: La Loka 13, 2007 1:34 am
Re: Raiskasi avovaimonsa tyttären, surmasi kaksi
Olisihan tuo oikeudenmukaisuuden vuoksi saanut istua saman kuin Valjakkala, hän ei sentään raiskannut ketään. Kävelee vapaaksi? Eikös se ole enää rullatuolissa? Jeesus parantanut? Kun nyt julkaisette kaikkien 30 vuotta sitten rikoksiin syyllistyneiden nimet ja nykyiset asuinpaikat ja kuulumiset, niin oikeudenmukaisuuden vuoksi taas laittakaapa tämänkin paskaläjän nimi, kuulumiset ja nykyinen asuinpaikka, fotokin ois kiva yllätys 
Syntyneet räyhäämään
-
DollariExpress
- Christopher Lorenzo
- Viestit: 1682
- Liittynyt: Ti Heinä 01, 2008 9:05 pm
Re: Raiskasi avovaimonsa tyttären, surmasi kaksi
Mopoterroristi kirjoitti: Kävelee vapaaksi? Eikös se ole enää rullatuolissa?
rullasi vapaaksi
kun linkität,niin kopioi asia samalla ketjuun,koska linkit kuolevat joskus jopa muutamassa viikossa ja asia katoaa bittiavaruuteen
-
Mopoterroristi
- Agentti Scully
- Viestit: 651
- Liittynyt: La Loka 13, 2007 1:34 am
Re: Raiskasi avovaimonsa tyttären, surmasi kaksi
Foto 
Foto ja nimi kehiin, että tietää antaa vauhtia tavatessaDollariExpress kirjoitti:Mopoterroristi kirjoitti: Kävelee vapaaksi? Eikös se ole enää rullatuolissa?
rullasi vapaaksi
Syntyneet räyhäämään
-
röntiäinen86
- Susikoski
- Viestit: 36
- Liittynyt: La Kesä 09, 2012 5:22 pm
Re: Raiskasi avovaimonsa tyttären, surmasi kaksi
Onko kellään mahdollisesti tästä tapauksesta olevaan rikosposti lehteä, mitä siinä on kerrottu? Onko alibissa ollut minkämoinen juttu aikoinaan?
-
Turmionenkeli
- Susikoski
- Viestit: 39
- Liittynyt: Su Kesä 17, 2018 4:57 pm
Re: Raiskasi avovaimonsa tyttären, surmasi kaksi
Tässä tapahtui niin että avovaimo oli lasten kanssa muuttamassa pois miehen väkivallan ja alkoholin käytön takia, mutta kohtalokkaana yönä mies puukotti ja raiskasi molemmat uhrit.