Kolme raiskauksesta tuomittua miestä on päässyt vapaaksi vankilasta akupunktioon perustuvan "poikuustestin" jälkeen Vietnamissa. Perinnelääkäri Pham Thi Hong onnistui vakuuttamaan viranomaiset siitä, etteivät miehet olleet vielä lainkaan harrastaneet seksiä.
- Heillä kaikilla oli pieniä punaisia pilkkuja korvan takaosassa, sanoi Pham Thi Hong uutistoimisto AP:lle Hanoissa.
- Pilkkujen olisi pitänyt hävitä jos he olisvat harrastaneet seksiä. Monivuotisen kokemukseni perusteella saatoin sanoa, että nämä miehet eivät vielä olleet menettäneet poikuuttaan.
Miehet ehtivät istuva vankilassa 10 vuotta. Heidät oli tuomittu 20-vuotiaan naisen raiskauksesta pitkiin vankeusrangaistuksiin.
Hong,54, tapasi yhden tuomituista kun tämä tuotiin sairaalahoitoon. Tutkittuaan potilaansa hän vakuuttui siitä, että mies oli syytön ja aloitti kampanjoinnin tuomioiden kumoamiseksi.
Poikuustestit ovat tehneet Hongista julkkiksen Vietnamissa. Hän kertoo kehittäneensä testinsä itse. Punaiset pilkut katoavat Hongin mukaan vain heteroseksin jälkeen, ilmiöön ei vaikuta masturbaatio tai
homoseksi.
lähde: iltasanomat.fi
ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut
ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut
Jumalauta kakarat me ollaan televisiossa!
Re: ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut
No jopas kuulostaa luotettavalta tieteenalalta 
"Karkea kysymys koko kriminaalipolitiikan historian ajan on ollut, onko rikoksiin syyllistynyt (tai muuten poikkeava) henkilö paha vai hullu."
Re: ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut
Olisi jännä tietää monenko vanhoina ovat nuo miehet tuomionsa saaneet ja minkä ikäisiä ovat nyt. 
Jumalauta kakarat me ollaan televisiossa!
Re: ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut
Suomessa voisi varmaan tsekata, ovatko korvantaukset vielä märkinä 
Re: ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut
Mariackan testi on satavarma. Minä kävin peilittämässä itselleni niitä pilkkuja korvan taakse, joten harhaa ne kaikki mukakokemukset onkin olleet.
Herrasmies kulkee aina portaissa edellä. Myös yksin ollessaan.
-
Jack the Ripper
- Jessica Fletcher
- Viestit: 3231
- Liittynyt: To Heinä 19, 2007 2:31 am
- Paikkakunta: Helsinki
Re: ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut
Ne pilkut on kyllä voineet palautua 10 vuoden kykkimisen aikana ilman heteroseksiä. Itselläni kasvaa toisen korvan takana sellainen patti-myhkyrä, nytpä on sillekin selitys.
"Olen pessimisti. Tiedän kaiken turhaksi, mutta todennäköisesti olen taas tässäkin väärässä"
Re: ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut
Täytyy muistaa tarkistaa pikkuveljen korvantaustat, kun joskus kotopuolessa taas vierailen. Sittenpä on pojan turha väittää mitään, jos ei pilkkuja löydy 
Nanika ga tooku matteiru to