ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut

Tänne keskustelut seksuaalirikoksista. Muista että henkirikoksille on oma palstansa.
Nooruska
Michael Knight
Viestit: 4092
Liittynyt: La Maalis 13, 2010 1:57 pm

ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut

Viesti Kirjoittaja Nooruska »

Kolme raiskauksesta tuomittua miestä on päässyt vapaaksi vankilasta akupunktioon perustuvan "poikuustestin" jälkeen Vietnamissa. Perinnelääkäri Pham Thi Hong onnistui vakuuttamaan viranomaiset siitä, etteivät miehet olleet vielä lainkaan harrastaneet seksiä.

- Heillä kaikilla oli pieniä punaisia pilkkuja korvan takaosassa, sanoi Pham Thi Hong uutistoimisto AP:lle Hanoissa.

- Pilkkujen olisi pitänyt hävitä jos he olisvat harrastaneet seksiä. Monivuotisen kokemukseni perusteella saatoin sanoa, että nämä miehet eivät vielä olleet menettäneet poikuuttaan.

Miehet ehtivät istuva vankilassa 10 vuotta. Heidät oli tuomittu 20-vuotiaan naisen raiskauksesta pitkiin vankeusrangaistuksiin.

Hong,54, tapasi yhden tuomituista kun tämä tuotiin sairaalahoitoon. Tutkittuaan potilaansa hän vakuuttui siitä, että mies oli syytön ja aloitti kampanjoinnin tuomioiden kumoamiseksi.

Poikuustestit ovat tehneet Hongista julkkiksen Vietnamissa. Hän kertoo kehittäneensä testinsä itse. Punaiset pilkut katoavat Hongin mukaan vain heteroseksin jälkeen, ilmiöön ei vaikuta masturbaatio tai
homoseksi.

lähde: iltasanomat.fi
Jumalauta kakarat me ollaan televisiossa!
Avatar
Sajaki
Jack Bauer
Viestit: 986
Liittynyt: Pe Maalis 19, 2010 7:53 pm
Paikkakunta: Left-hand path

Re: ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut

Viesti Kirjoittaja Sajaki »

No jopas kuulostaa luotettavalta tieteenalalta :shock:
"Karkea kysymys koko kriminaalipolitiikan historian ajan on ollut, onko rikoksiin syyllistynyt (tai muuten poikkeava) henkilö paha vai hullu."
Nooruska
Michael Knight
Viestit: 4092
Liittynyt: La Maalis 13, 2010 1:57 pm

Re: ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut

Viesti Kirjoittaja Nooruska »

Olisi jännä tietää monenko vanhoina ovat nuo miehet tuomionsa saaneet ja minkä ikäisiä ovat nyt. :o
Jumalauta kakarat me ollaan televisiossa!
Mariacka
Alibin Kestotilaaja
Viestit: 5075
Liittynyt: Ma Syys 10, 2007 7:34 pm

Re: ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut

Viesti Kirjoittaja Mariacka »

Suomessa voisi varmaan tsekata, ovatko korvantaukset vielä märkinä :wink:
taavetti
Perry Mason
Viestit: 3764
Liittynyt: Pe Helmi 26, 2010 8:17 pm

Re: ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut

Viesti Kirjoittaja taavetti »

Mariackan testi on satavarma. Minä kävin peilittämässä itselleni niitä pilkkuja korvan taakse, joten harhaa ne kaikki mukakokemukset onkin olleet.
Herrasmies kulkee aina portaissa edellä. Myös yksin ollessaan.
Jack the Ripper
Jessica Fletcher
Viestit: 3231
Liittynyt: To Heinä 19, 2007 2:31 am
Paikkakunta: Helsinki

Re: ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut

Viesti Kirjoittaja Jack the Ripper »

Ne pilkut on kyllä voineet palautua 10 vuoden kykkimisen aikana ilman heteroseksiä. Itselläni kasvaa toisen korvan takana sellainen patti-myhkyrä, nytpä on sillekin selitys.
"Olen pessimisti. Tiedän kaiken turhaksi, mutta todennäköisesti olen taas tässäkin väärässä"
Clyde
Axel Foley
Viestit: 2478
Liittynyt: Su Syys 14, 2008 9:12 pm

Re: ns. Poikuustesti vapautti raiskauksesta tuomitut

Viesti Kirjoittaja Clyde »

Täytyy muistaa tarkistaa pikkuveljen korvantaustat, kun joskus kotopuolessa taas vierailen. Sittenpä on pojan turha väittää mitään, jos ei pilkkuja löydy 8)
Nanika ga tooku matteiru to
Vastaa Viestiin