Clyde kirjoitti: Ei nyt ihan oikeasti kaikkea tarvitse tulla palstalle ilmoittamaan tyylillä "minäpäs tiedän" ja sitten kyseessä on joku noinkin toisarvoinen seikka kuin joku autokolari (jos nyt siis on liittynyt tähän asiaan). Ja toisarvoisella en vähättele kuolonkolaria vaan sitä, että rinnastetaan aiempi kolari palaksi hengenriisto-palapeliin.
No hajotkaa sinne mielikuvitustenne maailmaan.vivy kirjoitti:Voi jee, minä kun kehittelin päässäni mm. kuviota, jossa surmatun tytön sukulainen on sekaantunut johonkin esim. henkirikokseen kesällä/syksyllä ja tämä teko oli kosto..
Mutta että ihan kolari.. Asiaan lopulta liittymätön sellainen...
Nyt ei vaan ilmeisesti osunu mulle kerrottu tarina 100% oikeaksi. Sitä sattuu harvase ketjussa, jos ette ole huomanneet. Pirun kuiva palsta tää olis jos pelkät uutiset tänne päivitettäis. Mut ehkä toisille sopii sitten semmonen, who knows.
