"Arkkua vaille vainaa", mutta et raukka tiedä että rakkautta on muunlaistakin kuin fyysistä.Hessu52 kirjoitti:(...)
Eikö teistä, nuo toisiaan pereseeseen paneonvat ole mitenkään epänormaaleita, voihan vidöööööö?
(...)
Onko mitään sen etovampaa näkyä, kuin kaksi toisiaan suulle suutelevaa miestä ei jumal auta!
Kackelsbergia Terrori-isku Pride-kulkueeseen-ketjussa
Re: Kackelsbergia Terrori-isku Pride-kulkueeseen-ketjussa
"Karkea kysymys koko kriminaalipolitiikan historian ajan on ollut, onko rikoksiin syyllistynyt (tai muuten poikkeava) henkilö paha vai hullu."
- Valoviikate
- Christopher Lorenzo
- Viestit: 1520
- Liittynyt: Pe Helmi 22, 2008 6:12 pm
- Viesti:
Re: Kackelsbergia Terrori-isku Pride-kulkueeseen-ketjussa
Ei ehkä aivan. Ja kuten mainitsit, se on totta, että adoptoivien parien taustat ja elämäntilanne tutkitaan tarkkaan - mikä ei tarkoita, etteikö adoptiolasta olisi saaneet myös vanhemmat, joilla ei olisi aivan edellytyksiä siihen ja jopa huonot vanhemmat.Hessu52 kirjoitti:tuo Valoviikatteen kirjoitus ei ole realistinen!
Kysymyksenasetteluni oli sellainen, koska omakin kysymyksenasettelusi oli outo:
Siis kuka muka vartavasten antaa lapsensa homo/lesboparille? Tarkoitan, että tuollaisessa tilanteessa minä kysyisin, millaisia kasvattajia he ovat. Mutta sinä sanoisit "sille miehelle ja naiselle vaan!"Ihan vaan kysyn, ketkä teistä, arvoisat lukijat, antaisitte adoptioitavaksi homoparille oman lapsenne, jos olisi lapsestaan luovuttava ja olisi valittavana heteropari ja homopari/lesbopari?
(Voi olla, että lapsen on parempi, jos hänellä on äiti ja isä - mene ja tiedä. Mutta tiedätkö mikä on aika jännää? Adoptoitavaksi annettavilla lapsilla ei ole kumpaakaan, ei välttämättä ruokaa jne... Ja homo/lelleparit, jotka lapsen haluavat hankkia, ovat yleensä hyvin sitoutuneita lapsen hoitoon ja haluavat sitä kovasti.)
Tuskin on pitkä aika, kun tuo Suomeen tulee. Onneksi voit aina muuttaa pois, vaikka Jemeniin.Hessu52 kirjoitti:Onneksi homopareille ei adoptio-oikeutta vielä ole, eikä toivottavasti ikinä tule!
Re: Kackelsbergia Terrori-isku Pride-kulkueeseen-ketjussa
Sitähän minäkin, että ihan lämpimiksesi vain turisitHessu52 kirjoitti:Enpä olisi uskonut, että täällä ihan fiksutkin ihmiset menvät ja ottavat itseensä nuo kirjoitukseni, joita suinkaan ei ole oikeastaan kirjoitettu vakamielisesti, vaan sanoisinko hieman kieli poskessa spekulatiivisesti, no huvinsa kullakin!