Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Avatar
Marokon Kauhu
Ainesta Watsoniksi
Viestit: 4751
Liittynyt: Ma Maalis 26, 2007 9:06 pm
Paikkakunta: Rio Grande

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Marokon Kauhu »

Mimmi näyttää kyllä vanhemmalta kuin 16 v. ja ukko nuoremmalta kuin 51 v.
Eli eipä kai tossa mitään....
Molemmat osapuolet lienevät tyytyväisiä: Ainakaan äijällä ei ole valittamista :)
  • Väestönvaihto
  • Turhanpaikan hakijat
  • Kotoutumisteollisuus
  • VOK - business
  • Partalapset
  • Huonolaatuiset mamut
  • Islamisaatio
Valdovas
Axel Foley
Viestit: 2427
Liittynyt: Ke Syys 24, 2008 12:25 pm
Paikkakunta: Paikallinen ryhmä, Orionin haara 4 B 13

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Valdovas »

marokon_kauhu kirjoitti:Mimmi näyttää kyllä vanhemmalta kuin 16 v. ja ukko nuoremmalta kuin 51 v.
Eli eipä kai tossa mitään....
Molemmat osapuolet lienevät tyytyväisiä: Ainakaan äijällä ei ole valittamista :)
Toivotaan nuorelleparille onnea, ja toivottavasti ei käy kuin Hugh Hefnerille ja Crystal Harrisille, joiden kihlaus meni hiukan puihin, kun ainakin huhujen mukaan Crystal hurvitteli Dr. Philin pojan Jordan McGrawn kanssa. Tiedä sitten onko huhuissa perää (Crystal tietysti kiistää jyrkästi), mutta hiukan törpöltähän se kyllä kuulostaa. Kuka vähänkään eteensä katsova 25-v. mimmi hurvittelisi jonkun ikätoverinsa kanssa ja vaarantaisi näin ehdoin tahdoin avioliiton 85-v. miljonäärin kanssa...?? 8)

Kuva

Crystal Harris denies cheating with Dr. Phil's son after cancelling wedding to Hugh Hefner

By Daily Mail Reporter

Last updated at 9:17 AM on 15th June 2011

Crystal Harris has strenuously denied claims she cheated on Hugh Hefner with Dr. Phil's son, Jordan McGraw.

The 25-year-old made the admission after backing out of her planned wedding to the 85-year-old Playboy founder this weekend, at his famed mansion.

It all started when reports emerged after the cancelled nuptials that the young blonde was having a secret affair with songwriter McGraw.


Read more: http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/ar ... z1PuHIcMfv
Tiina
Sherlock Holmes
Viestit: 7233
Liittynyt: Ti Touko 01, 2007 6:48 pm
Paikkakunta: Suomessa ollaan.

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Tiina »

Nooruska kirjoitti:
Kuva
[/quote]

Pitäisikö mennä optikolle, kun ensin katsoin kuvaa, niin luulin, että tuo mies on se 16v.
Aikas hyvin säilynyt...Muija näyttää jo 30 vuotiaalta vähintään... :mrgreen:
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2633
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/oletk ... 37386.html

Oletko nähnyt tällaista miestä? Ota yhteyttä poliisiin!
Julkaistu: 21.06.2011 17:07

Poliisi kaipaa silminnäkijähavaintoja Kuopiossa liikkuneesta miehestä.
80-vuotias nainen oli kävelemässä Savonkadun ja Lapinlinnankadun risteyksessä invaliditalon kohdalla maanantaina kello 13.

Naisen taakse tuli yllättäen mies, joka sieppasi naisen kädessä olleen nahkaisen, mustan käsilaukun. Mies poistui paikalta juosten Lapinlinnankatua pitkin Kauppakatu 40-42:n kiinteistöön.

Naisen mukaan mies oli 165-170 senttiä pitkä ja normaalivartaloinen. Hänellä oli yllään tummansininen ulkoilupuvun takki, jonka huppu oli päässä tiiviisti puettuna. Lisäksi miehellä oli tummansiniset ulkoiluhousut.

Asiasta jotain tietäviä pyydetään soittamaan poliisin vihjepuhelimeen 071
875 6880.

IS
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
Nooruska
Michael Knight
Viestit: 4092
Liittynyt: La Maalis 13, 2010 1:57 pm

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Nooruska »

Tuohon laittamaani uutiseen vielä, että nyt on joka sivusto täynnä morsiammesta. Ehkäpä neiti tiesi miten päästä julkisuuteen. :mrgreen: Ukkohan näyttää niin uivelolta, että ei tätä tajuaisi, tai no...tiedä häntä, ehkä hänkin hakee nostetta "Hollywood-uralleen". :roll:
Jumalauta kakarat me ollaan televisiossa!
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2633
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/japa ... 71230.html

Japanilaiset tutkijat kehittivät syömäkelpoisia pihvejä ulosteesta

Japanilaiset tutkijat ovat kehittäneet ruokaa raaka-aineesta, joka ei todellakaan lopu heti kesken.
Ihmisten ulosteesta valmistettuja synteettisiä pihvejä on jo tarjoiltu Japanissa.

Tokiolaiset tutkijat kehittivät eriskummallisen pihvireseptin paikallisen viemärilaitoksen yhteydenoton jälkeen.

Kaupungin viemärit olivat tukkeutuneet valtavasta ulostemäärästä, jonka uutta käyttötarkoitusta tohtori Mitsuyki Ikeda alkoi pohtia.

Ratkaisu muodostui Ikedan mukaan helposti, sillä viemärin pohjamuta sisälsi runsaasti proteiinia bakteerikantansa vuoksi.

Tutkijat onnistuivat eriyttämään proteiinin ulosteesta. Pihvit värjättiin ruokavärillä ja makua lisättiin soijaproteiinilla.

Ikedan luoma uusi pihvilaatu sisältää 63-prosenttisesti proteiineja, 25-prosenttia hiilihydraatteja, rasvoja ja mineraaleja.

Uskaliaat testimaistajat ovat kehuneet pihvien maistuvan naudalta.

Japanilaistutkijat toivovat uuden pihvilaadun olevan ratkaisu maailmanlaatuiseen ruokapulaan.

Tavoitteeseen on kuitenkin vielä matkaa, sillä kyseiset pihvit maksavat tällä hetkellä yli kymmenen kertaa enemmän kuin normaalit naudanlihapihvit.

Asiasta uutisoi Yahoo News.

IS
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
Vato
Poliisikoira Rex
Viestit: 284
Liittynyt: To Tammi 13, 2011 9:10 am

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Vato »

Syö paskaa - Kaikkea ne Japanilaiset keksiikin..
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2633
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201106 ... 4_ul.shtml

Isä lähetti lapsensa varastamaan pehmoleluja

Torstai 23.6.2011 klo 10.32

Ruotsalaisisä yllytti lapsensa varastamaan 6 euron arvoisen nallen Biltemasta.

Perhe oli ostoksilla Umeåssa sijaitsevassa Biltemassa eilen iltapäivällä. Toinen perheen kolme- ja viisivuotiaista tytöistä varasti nallen ja esitteli sitä kaupan ulkopuolella siskolleen.

Sisko tuli 60 kruunun, noin kuuden euron arvoisesta nallesta kateelliseksi, ja pyysi vanhempiaan ostamaan itselleen samanlaisen.

Isä ei suostunut nallea ostamaan vaan käski lapsensa käydä siskonsa tavoin varastamassa nallen. Tyttö teki kuten isä käski ja nappasi nallen mukaansa.

- Miten ihmeessä aikuinen ihminen voi käskeä lapsensa varastamaan? En ole koskaan törmännyt vastaavaan, myymäläpäällikkö Susanne Vesterlund ihmettelee Aftonbladetissa.

Myymälän valvontanauhoilta näkyy myös kuinka tyttöjen äiti ei reagoi millään tavoin lastensa näpistyksiin.

Kaupanmyyjä havaitsi näpistyksen, ja onnistui kirjoittamaan ylös perheen auton rekisteritunnuksen.

Poliisi löysi perheen, ja kuulusteli lasten vanhempia. Tavarat myös palautettiin kauppaan ja asiasta tehtiin lastensuojeluilmoitus sosiaaliviranomaisille.

IL
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
Avatar
Valoviikate
Christopher Lorenzo
Viestit: 1520
Liittynyt: Pe Helmi 22, 2008 6:12 pm
Viesti:

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Valoviikate »

Enää videopelit eivät ole se kaiken pahan alku ja juuri.
USA:n rikostilastot jyrkässä laskussa - tässä syitä

Yhdysvaltojen rikostilastot ovat laskeneet tasaisesti vuodesta 1991 saakka. Vuosien 1991-1998 ajoilta murhatilastot ovat peräti puolittuneet, käy ilmi FBI:n julkaisemista luvuista.

Lama-aikaa on yleisesti pidetty tilastopiikkinä rikoksissa, mutta murhat ja ryöstöt ovat vähentyneet jopa vuoden 2008 taantuman aikana ja sen jälkeen.

Nyt tuota laskusuhdannetta on ryhdytty tutkimaan.

Yhtenä teoriana on pidetty "Obama-efektiä", joka olisi inspiroinut nuoria mustia miehiä yrittämään sen jälkeen kun Barack Obama valittiin Yhdysvaltojen ensimmäiseksi presidentiksi vuonna 2009.

- Se on hyvin spekuloivaa puhetta, ja todennäköisesti Obaman valinta oli vain yksi monista asioista, jotka ovat vaikuttaneet tähän [tilastojen laskuun], Yhdysvaltojen yksi johtavista kriminologeista Alfred Blumstein sanoi BBC:n haastattelussa.

- Esimerkiksi myös Phoenixissa tilastot ovat laskeneet hurjasti, eikä siellä ole paljon mustaa väestöä.

Teknologiaa yhä useammin

Yhdysvaltalaisilla poliiseilla on käytössään tv-sarjoista tuttua teknologiaa myös oikeassa työssään.

Laredo-nimisessä kaupungissa rikostilastot putosivat 16% viime vuonna pitkälti CompStat-nimisen ohjelman seurauksena.

- Se osoittaa kaupungin "kuumat paikat" pisteinä. Rikospiikit näkyvät kartalla, ja sinne on helppo lähettää ryhmiä pitämään järjestystä yllä, kunnes rikokset vähentyvät, poliisin edustaja Joe Baeza sanoi samassa BBC:n haastattelussa.

Myös aborttien laillisuutta on esitetty syyksi. Ekonomi Steven Levitt esittää, että vuoden 1973 jälkeen ei-haluttuja lapsia ei ole enää syntynyt köyhille, nuorille yksinhuoltajille. Näillä kun on suuri riski ryhtyä rikollisiksi myöhemmällä iällä.

Yhdysvalloissa ruvettiin pistämään ihmisiä vankilaan 60- ja 70-lukujen hurjien rikosmäärien jälkeen. Tuo on sosiologi John Conklinin mukaan vaikuttanut suuresti myös nykypäivän tilastoihin, koska rikollisia ei yksinkertaisesti ole enää kaduilla samoissa määrin.

Videopelit syynä?

Nykypäivänä kun puhutaan rikoksista, puhutaan myös videopeleistä.

Tällä kertaa konteksti on vain hieman poikkeava. Videopelejä nimittäin yritetään sovittaa syyksi rikostilastojen laskulle. Nuoret ihmiset pysyvät texasilaisen tutkimuksen mukaan poissa kaduilta, kun he pelaavat kotona.

Ovatko rikolliset tulleet valppaimiksi?

Kamerakännykköjen yleistyttyä, ei rikoksia ole Alfred Blumsteinin mielestä järkevää enää tehdä missä tahansa.

Jokainen kansalainen voi ottaa rötöstelijästä kuvan, ja lähettää sen tutkimuksiin.

Kiinnijääminen on yksinkertaisesti todennäköisempää nykypäivänä.
hipsulainen kirjoitti:http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201106 ... 3_ul.shtml
Kauniin naisen masennusta ei uskottu - tappoi itsensä
Kuulostaa hifistelyltä, en ole huomannut, että masentuneet olisivat selkeästi "rumempia" kuin terveet.

Ja:
Pikkupojat ostivat energiajuomaa ja Pokemonkortteja 250 eurolla

Tamperelainen kioski myi pikkupojille 250 euron arvosta Pokemonkorttaja ja energiajuomaa. Vanhemmat ihmettelevät, miksi kioskin myyjä ei estänyt poikia.

Tamperelaisperheen äiti oli säästänyt rahaa uutta keittiönpöytää varten. Rahat, 250 euroa, äiti oli kätkenyt kaappiin, josta perheen 8-vuotias poika varasti ne.

Poika päätti ilahduttaa kavereitaan ja meni heidän kanssa läheiselle kioskille ostamaan Pokemonkortteja. Kioskista pojat saivat ostettua 500 Pokemonkorttia, sekä energiajuomapulloja.

Vanhemmille asia selvisi vasta seuraavana päivänä.

- Ihmettelin, miksi poika oli niin huonovointinen koko illan. Aamulla, kun en enää löytänyt rahoja kaapista, poika tunnusti tekonsa. Huono-olo oli seurausta energiajuomista, kertoo äiti.

Poika selitti tohkeissaan äidilleen, että energiajuomaa juotuaan hän oppi ajamaan pyörällä ilman käsiä.

Vanhemmat ihmeissään

- Menimme yhdessä lasten vanhempien kanssa käymään kioskilla. Halusimme tietää, miksi kioskin myyjällä ei soinut päässä, kun kolme pikkupoikaa tuli isojen seteleiden kanssa ostoksille, äiti kuvailee.

- Eihän kukaan 8-vuotias kanna taskussaan normaalisti 250 euroa. Myyjien olisi pitänyt hieman pohtia asiaa ennen kuin menivät myymään.

Kioskilta ei pahoiteltu asiaa millään tavalla, eikä ostettuja kortteja huolittu takaisin. Vanhemmat ilmoittivat asiasta paikalliselle korttelipoliisille.

- Tarvitsee varmaan alkaa Pokemonkorttien myyjäksi, niitä on nyt täällä nurkissa 500 kappaletta, naurahtaa äiti.
Perheen 8-vuotias saa hyvitellä tekoaan kesän aikana.

- Kotitöitä poika joutuu tekemään nyt kesällä enemmän, toteaa perheen äiti.

LEENA SEPPINEN
[email protected]

http://www.iltalehti.fi/tampere/2008060 ... 5_te.shtml

Kioskin tädeillä ja sedillä mahtanut olla matti kukkarossa. Kuinkahan tavallista on, että 8-vuotias toimii tällä tavalla?
Pelaavatko jotkut vieläkin Pokemon-korteilla..?
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2633
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/baja ... 34977.html

Bajamajan ulostesäiliöstä löytyi todellinen yllätys

Joogafestivaaleille osallistunut nainen koki elämänsä yllätyksen astuessaan bajamajaan Coloradossa Yhdysvalloissa.
Nainen nosti wc-istuimen kannen ja huomasi liikettä ulostesäiliössä. Nainen pyysi avukseen tuntemattoman miehen, joka varmisti saman näyn kuin nainen: säiliössä näkyy liikettä.

Kun nainen astui bajamasta ulos, säiliössä piileskellyt mies ryömi wc-tilaan ja lukitsi bajamajan sisäpuolelta. Lopulta hän kuitenkin astui ulos.

Daily Mailin mukaan festivaalin työntekijät yrittivät napata ulostesäiliössä kykkineen miehen, mutta eivät onnistuneet tehtävässään. Mies pääsi pakenemaan.

Parikymppisen miehen epäillään olevan paikallinen kulkuri.

IS
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
Arlene
Christopher Lorenzo
Viestit: 1688
Liittynyt: Ke Joulu 12, 2007 7:30 pm
Paikkakunta: Pentonville

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Arlene »

hipsulainen kirjoitti:http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201106 ... 3_ul.shtml

Kauniin naisen masennusta ei uskottu - tappoi itsensä
Männävuosina luin samantyyppisestä tapauksesta Suomessa; "Kaunis ja nuori tyttö, mikä sinulla nyt voi olla..?" oli lääkäri sanonut, kun nainen oli lääkärissä valitellut oloaan.
Ja Ruotsissahan oli nyt jollain miehellä 25 vuotta kipuja vatsassa ja leimattiin luulotautiseksi. Nythän sieltä sisuksista sitten löytyi joku metallikappale.
On lääkärit sellaisia, että "ei oikeutta saa, ken ei itse sitä hanki". :evil:
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2633
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/2-vu ... 95878.html

2-vuotias pyjamapukuinen matkusti yksin 40 km:n bussimatkan
Julkaistu: 24.06.2011 10:38

2-vuotias pelkkään pyjamaan, vaippaan ja sukkiin pukeutunut lapsi livahti yksin bussin matkustamoon ja päätyi pitkälle ajomatkalle.
Brittiläinen taapero löysi tiensä bussin takaosaan, jossa se tyytyväisenä istui koko vajaan 40 kilometrin matkan Montgomerystä Shrewsburyyn asti, kertoo Daily Mail.

- Jokainen bussissa luuli hänen olevan vanhempiensa seurassa eikä kiinnittänyt huomiota teini-ikäisten joukossa istuneeseen pikkulapseen, kertoo linjaa operoivan bussiyhtiön edustaja.

Lapsen kerrotaan matkustaneen tyytyväisenä päästämättä inahdustakaan eikä hänen huomattu olevan yksin ennen kuin päätepaikkakunnalla. Bussissa matkustanut nainen nappasi lapsen rattaisiinsa ja vei tämän poliisiasemalle, josta otettiin yhteyttä seikkailijan omiin vanhempiin.

IS
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
Avatar
Valoviikate
Christopher Lorenzo
Viestit: 1520
Liittynyt: Pe Helmi 22, 2008 6:12 pm
Viesti:

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Valoviikate »

^"Teini-ikäisten joukossa." Ehkä ne teinit pöllivät taaperon kun halusivat leikkiä kotia.
Nooruska
Michael Knight
Viestit: 4092
Liittynyt: La Maalis 13, 2010 1:57 pm

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Nooruska »

Uskomaton pop-huijaus paljastui Japanissa

Japanissa on paljastunut miljoonia teinityttöjä kohahduttanut huijaus. Nuorten suosikkibändin uusin jäsen ei olekaan ihminen - häntä ei ole ollenkaan olemassa.

Kyse on naisesta nimeltä Aimi Eguchi. Hän oli uusin kiinnitys miljoonien superfanien ihailemaan AKB48-yhtyeeseen. Bändi koostuu 61 jäsenestä, joista fanit äänestävät suosikkinsa joka vuosi.

Yleensä tämä suosikkihenkilö pääsee esiintymään televisiomainoksiin. Tällä kertaa fanit kuitenkin hämmästyivät - mitä tuorein jäsen, opiskelija Aimi Eguchi tekee uudessa karkkimainoksessa? Fanit alkoivat epäillä, että tekeillä on jotain erikoista.

Näin olikin. Karkkiyhtiö paljasti pian, että Eguchi on vain tietokonehahmo. Hänet on luotu yhdistelemällä kuuden suositun hahmon kauneimmat piirteet.

Monet fanit ovat olleet järkyttyneitä paljastuksesta - onhan Eguchilla ollut oma profiili bändin nettisivuilla ja hän on esiintynyt monessa lehdessä.

Japanissa on jo yksi suosittu virtuaalinen pop-tähti, Hatsune Miku. Tämä hologrammi esiintyy ympäri maata täysille areenoille, kirkuvien fanien edessä.

Asiasta kirjoittavat muun muassa Daily Mail ja Huffington Post.
mtv3.fi

Tuo tummentamani oikeasti sai vuosisadan reaktiot täällä. :shock:
Jumalauta kakarat me ollaan televisiossa!
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2633
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltasanomat.fi/viihde/peter- ... 73670.html

Peter "Columbo" Falk on kuollut

Etsiväsarja Columbosta maailmanmaineeseen noussut amerikkalaisnäyttelijä Peter Falk on kuollut.
Falk oli kuollessaan 83-vuotias. Kuolemasta kertoivat perjantai-iltana Suomen aikaa muun muassa CBS News ja Huffington Post.

Kuolinsyytä ei kerrottu, mutta Falk oli sairastanut Alzheimerin tautia, jonka vuoksi hän oli ollut jo muutaman vuoden hoitokodissa.

Suomessakin moni tv-dekkareiden ystävä muistaa etsivä Columbon roolihahmon, joka ratkaisi rikoksia omintakeiseen tyyliin nuhjuisessa takissaan.

Falk palkittiin uransa aikana muun muassa neljästi Emmyllä. Hän oli myös kahdesti ehdolla Oscar-gaalassa.
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
Lukittu