Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Sana on vapaa jos netiketti on hallussa.
Avatar
Hannaaaa
Sabrina Duncan
Viestit: 356
Liittynyt: Ti Elo 23, 2011 8:30 am

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Hannaaaa »

http://www.iltasanomat.fi/viihde/alasto ... 10343.html

Saana Parviainen yllättää taas.

Tällä kertaa Saana esiintyy alasti suomalaisbändin tuoreella musiikkivideolla. Video on nähtävillä ainoastaan ISTV:ssä.
Jussi Parviaisen kanssa vielä virallisesti naimisissa oleva Saana Parviainen näyttelee suomalaisen elektropop-yhtyeen BMMB:n musiikkivideolla Follow Your Nightmare.
Saana esiintyy videolla alastomana kylpyammeessa. Hän näyttelee naista, joka houkuttelee aatelismiehen kanssaan samaan kylpyammeeseen keskelle metsään.

Videon lopuksi Saanan esittämä neito surmataan raa’asti.

Videon on ohjannut Jussi Taipale, ja miespääosaa videolla näyttelee BMMB:n laulaja Michael Black Electro.

Mistä idea videoon sai alkunsa?

- Se oli ohjaajan idea. Alkuperäinen ajatus oli tehdä video, jossa on barokkitunnelma, neidon murha ja kiimainen aatelismies, jolla on maailmanomistaja-asenne, BMMB:n voimahahmo Randy Barracuda sanoo.

Oliko Saana helppo houkutella mukaan videoon?

- Oli. Kuulemma Saana lähti ihan samoin tein mukaan, Randy Barracuda sanoo.

Miksi Saana houkuteltiin mukaan videoon?

- Yksi syy oli se, että mä olen suuri Jussi Parviaisen tuotannon fani. Esimerkiksi Yksinteoin on yksi hienoimpia suomalaisia elokuvia ikinä. Niiden elokuvien puolitodellinen fantasiamaailma iski minuun ja se näkyy ehkä tuossa videossakin, RB sanoo.

Sekä Randy Barracuda että Michael Black Electro kehuvat Saanaa. Heidän mukaansa videon kuvaaminen oli Saanan kanssa helppoa.

- Saana oli tosi neutraali ja luonnollinen. Olen tosi kiitollinen siitä, että se oli sellainen näyttelytilanne. Keskusteltiin vain, eikä otettu mitään sen kummempia kuumotuksia mistään. Mäkään en lopulta antanut ajatusten mennä liian pitkälle, MBE sanoo.

He kuvailevat Saanaa erilaiseksi kuin minkälainen Saanan julkisuuskuva on.

- Ihmettelen, että sitä parjataan välillä mediassa ihmisenä niinkin paljon. Mielestäni se on ihmisenä varsin miellyttävä, RB sanoo.

- Saana vaikuttaa ujolta, nuorelta naiselta, MBE puolestaan kuvailee.

Hankaluuksia videon tekeminen tuotti ennemminkin yhtyeen vokalistille, jonka uskonnollinen vakaumus muuttui vain kaksi kuukautta sitten. MBE on nykyisin harras muslimi.

Islamin usko kun kieltää pelehtimisen vieraiden naisten kanssa. Ja videolla MBE on kylpyammeessa vähissä vaatteissa sensuellisti viekoittelevan Saanan kanssa.

- Olihan se muslimille hankalaa. Mutta kaikki meni hyvin. Ei tullut sydäriäkään, vaikka omatunto hieman soimasikin, MBE sanoo.

- Uskonnollinen vakaumukseni ei hyväksy tällaista liikehdintää vähäpukeisten naisten kanssa. Siksi jouduin repimään itsestäni aivan eri ihmisen kehiin.

Mitä mieltä olette videon lopputuloksesta?

- Mulle tuli siitä mieleen Werner Herzogin ja Klaus Kinskin elokuvat. Ylpeä, mutta demoniensa riivaama rakastaja on syksyisessä metsässä mustan orin kanssa oudoissa barokkivaatteissa. Mä en suoraan sanottuna ihan ymmärrä sitä videota, mutta mä pidän hämmennyksestä.

- Mietimme ohjaajan kanssa motiiveja, miksi tämä aatelismies surmaa sen ja lopulta tultiin siihen tulokseen, ettei siihen ole mitään järkevää selitystä. Mun mielestä se on hyvää taidetta ja jättää sellaisen ”what the fuck”-olon.

BMMB on paljon Eurooppaa kiertänyt suomalainen elektropop-trio, jolla on vankka musiikillinen tausta. Randy Barracuda on vaikuttanut aiemmin yhtyeissä Imatran Voima ja Itäväylä, Michael Black Electro yhtyeissä Ceebrolistics ja SRKKPJT ja yhtyeen kolmas jäsen on tuttu muun muassa Mr Velcro Fastener -bändistä.

Ennen Dirty Seconds -debyyttilevynsä julkituloa BMMB on jo ehtinyt soittaa Euroopan merkittävimmillä elektronisen pop-musiikin festivaaleilla (Sonar, Flow, Nu Music, Impakt, By:larm) sekä lämmittelemään muun muassa Hot Chipiä.

BMMB:n äänikudelma on yhdistelmä modernia r’n’b:tä, elektronista funkia, soulia ja kokeellista nykymusiikkia.

Yhtyeen debyyttialbumi Dirty Seconds ilmestyy kauppoihin perjantaina 4. marraskuuta.
Mitä sitte?
INES 7
Axel Foley
Viestit: 2295
Liittynyt: Pe Elo 13, 2010 5:57 pm
Paikkakunta: Koiruohon kaupunki

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja INES 7 »

Tämän takia kahvinjuonti kannattaa!
Julkaistu 31.10.2011

Kahvinjuonti kannattaa! – Lue miksiUuden tutkimuksen mukaan kahvin juominen parantaa ihmisen oikolukukykyjä, uutisoi Msnbc.com.

Kahvi vaikuttaisi vahvistavan joitakin aivojen monimutkaisia prosesseja, jotka nojaavat oikeaan aivopuoliskoon. Näihin prosesseihin kuuluu esimerkiksi kyky ymmärtää puhutun tai kirjoitetun kielen tarkoitus, tutkijat kertovat.

Tutkimusta varten tutkijat pyysivät 36 college-opiskelijaa tekemään kielitehtävän. Kaikki opiskelijat kuluttivat kahvia vähän – ainoastaan puolisen kuppia päivässä. Opiskelijoiden piti lukea yhden sivun mittainen uutinen, minkä jälkeen heidän tehtävänään oli tunnistaa ja korjata niin monta kieliopillista ja kirjoituksellista virhettä kuin mahdollista. Tehtävää varten heille annettiin aikaa viisi minuuttia.

45 minuuttia ennen tehtävän tekemistä opiskelijoille annettiin satunnaisesti kapseli, joka sisälsi yhden seuraavista neljästä kofeiiniannoksesta: ei yhtään, 100 milligrammaa, 200 milligrammaa tai 400 milligrammaa.

Toisessa tutkimuksessa tutkijat toistivat saman kokeen 38 college-opiskelijalla, jotka joivat kahvia runsaasti päivittäin. Nämä ”kahvinarkomaanit” kuluttivat tyypillisesti vähintään 300 milligrammaa kofeiinia päivässä.

Kofeiinilla vaikutti olevan merkitystä vain opiskelijoiden kykyyn havaita ja korjata monimutkaisia, yleismaailmallisia erehdyksiä, kuten virheitä lauseen tekijän ja verbin välillä sekä virheitä verbien painotuksissa.

Vähemmän kofeiinia kuluttava ryhmä onnistui korjaamaan nämä kielioppivirheet 200 milligramman kofeiiniannoksella. Enemmän kofeiinia kuluttava ryhmä tarvitsi enemmän kofeiinia, eli noin 400 milligrammaa, saavuttaakseen korkeimmat tulokset virheiden havaitsemisessa.

Tutkijoiden mukaan mielenkiintoista on, ettei kofeiini vaikuttanut opiskelijoiden kykyyn löytää ja korjata väärin kirjoitettuja sanoja.
http://www.tohtori.fi/?page=4031888&id=0037186

Kun täälläkin kerran aihetta on viime aikoina sivuttu, kielioppia siis. Olen vähentänyt kahvin kittaamista ja siirtynyt harkitumpaan käyttöön. Pitää kai keittää pannullinen, kun ei oikein saa selvää uutisen yksityiskohdista...
Beatrix Kiddo
Armas Tammelin
Viestit: 83
Liittynyt: To Elo 11, 2011 11:05 am

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Beatrix Kiddo »

Outo onnettomuus sattui Yhdysvaltalaisessa teemapuistossa. Teini, joka näytteli teemapuiston kummitustalossa, onnistui hirttämään itsensä uutisen mukaan ilmeisesti vahingossa.

Huoneessa, jossa teini näytteli, oli kylpyamme ja sen yllä hirttosilmukka. Teini oli ilmeisesti vahingossa saanut ujutettua päänsä silmukasta ja liukastunut joutuen hirtetyksi. Tyttö selvisi hengissä, vaikka olikin löydettäessä jo tajuton.

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201111 ... 4_ul.shtml

..............Itse en kyllä usko vahinkoon. Pitää olla melko ajattelematon, jos kapuaa ammeen reunalle keikkumaan ja laittaa päänsä hirttosilmukkaan/sen lähelle. Tai sitten melko huono-onninen.
INES 7
Axel Foley
Viestit: 2295
Liittynyt: Pe Elo 13, 2010 5:57 pm
Paikkakunta: Koiruohon kaupunki

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja INES 7 »

Aiheeton kohu: invapaikka oli varattu Paavo Väyryselle

A-studiossa Paavo Väyrysen pysäköinti näytti tältä. Paikka oli kuitenkin varattu Väyryselle.

Keskustan presidenttiehdokas Paavo Väyrynen joutui tänään aiheettoman kohun kohteeksi.

Seiska ja Aamulehti nostivat Väyrysen otsikoihin maanantaina näytetyn A-studion takia. Lauantaina Helsingin jäähallilla kuvatussa pätkässä näkyy, kuinka Väyrynen kurvaa invapaikalle jättäessään autonsa jäähallin parkkipaikalle.

Väyrynen kuitenkin ajoi invapaikalle vain, koska se nimenomaan osoitettiin hänelle, kertoo Väyrysen kampanja-avustaja Petri Neittaanmäki Uudelle Suomelle. Jäähallin pysäköintialue oli varattu puoluekokoukseen kerääntyneelle keskustaväelle.

–Se pysäköintialue oli suljettu ja järjestysmies ohjasi Paavon siihen paikalle, kertoo Neittaanmäki.

Väyrynen saapui paikalle muuta keskustaväkeä myöhemmin, koska hän asteli suoraan autosta jäähallin lavalle vastavalittuna puolueen presidenttiehdokkaana.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/117396- ... vayryselle

KOHUKOHUKOHU!

tää se sopis esimerkkinä kaikille miten ei heti tuomita pelkän "teon" perusteella juu ja simmost
Arlene
Christopher Lorenzo
Viestit: 1688
Liittynyt: Ke Joulu 12, 2007 7:30 pm
Paikkakunta: Pentonville

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Arlene »

Henkirikoksia tehdään aiempaa vähemmän - huumerikokset kasvussa
2.11.2011 IL
Rikosten määrä väheni viime vuonna hieman.

Poliisin, tullin ja rajavartiolaitoksen tietoon tuli 533 000 rikosta, missä on laskua edellisvuodesta neljä prosenttia.

Oikeuspoliittisen tutkimuslaitoksen rikollisuustilannetta kartoittavasta vuosikatsauksesta ilmenee, että omaisuusrikoksia, henkeen ja terveyteen kohdistuvia rikoksia ja rattijuopumuksia paljastui aiempaa vähemmän.

Sen sijaan esimerkiksi poliisin tietoon tulleet huumerikokset lisääntyivät. Törkeitä huumerikoksia virkavalta kirjasi kuudenneksen enemmän kuin vuonna 2009.

STT
Hairahtelija
Remington Steele
Viestit: 210
Liittynyt: Ti Maalis 22, 2011 7:00 pm

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Hairahtelija »

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011110 ... 0_uu.shtml


Tunnettu elokuvaohjaaja Olli Saarela jäi kiinni noin 200 euron arvoisen paidan näpistyksestä Stockmannin tavaratalossa Helsingissä syyskuun 16. päivänä.

Rangaistusvaatimuksen mukaan Saarela vei sovituskoppiin kolme ruudullista paitaa ja kolme harmaata neuletta. Hän tuli kopista ulos paita päällään ja kysyi myyjältä, miltä näyttää.

Sen jälkeen hän meni takaisin koppiin. Hetken kuluttua hän palautti kassalle kaksi ruudullista paitaa ja kolme neuletta, mutta yksi paita jäi puuttumaan.

Rangaistusvaatimuksen mukaan Saarela oli laittanut paidan olkalaukkuunsa ja poistunut liikkeestä maksamatta. Hänet pysäytettiin pian sen jälkeen Mannerheimintiellä kello 16 jälkeen. Myös paita saatiin myyntikuntoisena takaisin. Paidan arvo oli 199 euroa.

Paidan hintalappu löytyi sovituskopista.

Saarela mukaan hintalapun irtoaminen oli vahinko. Hän kiisti syyllistyneensä näpistykseen. Saarela kuittasi koko jutun kavereiden keskeiseksi vitsiksi.

Satasien sakot

Poliisi kirjoitti Saarelalle 18 päiväsakkoa näpistyksestä. Yhden päiväsakon hinta oli hänen tuloillaan 23 euroa, joten maksettavaa kertyi yhteensä 414 euroa.

Kihlakunnansyyttäjä vahvisti Saarelalle määrätyn sakon vajaa kuukausi sitten.

Vastaavantapainen tavarataloepisodi kohuohjaajalle sattui viitisen vuotta sitten. Tuolloin hän selitti tapahtunutta hajamielisyydellä:

- Minulla oli voimakas jälkituotantovaihe päällä, Saarela lausui sanonnaksi jääneen selityksen.

Saarela oli ollut ostoksilla Espoonlahden Anttilassa ja kävellyt kassan ohi kahden maksamattoman päiväpeiton kanssa. Peittojen yhteisarvo oli sata euroa

Poliisi tutki asiaa epäiltynä myymälävarkautena, mutta asia sovittiin asianosaisten kesken. Saarela maksoi unohtuneet ostokset.

IL-TYÖRYHMÄ
Boldaus minun. Voi Olli, Olli..
Tiina
Sherlock Holmes
Viestit: 7233
Liittynyt: Ti Touko 01, 2007 6:48 pm
Paikkakunta: Suomessa ollaan.

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Tiina »

Rikkoi Darth Vader -lelut - Stars Wars-fani tappoi vaimonsa
Julkaistu: 05.11.2011 13:58
Brittimies Rickie La-Touche kuristi vaimonsa tämän tuhottua miehen arvokkaan Star Wars - lelukokoelman.
Mies tuomittiin viime tiistaina 12 vuodeksi vankilaan murhasta. Tapauksesta uutisoi Mirror.

La-Touche kertoi kuristaneensa vaimonsa kesken riidan. Murhan jälkeen mies juoksi itkien lähistöllä asuvan äitinsä luokse.

La-Touche kertoi syyksi poliisille hänen vaimonsa vahingoittaneen Darth Vaderia ja Luke Skywalkeria. Aviomies oli kerännyt Star Wars- hahmoja lapsesta saakka. Kokoelma oli tuhansien puntien arvoinen.

La-Touchen mukaan lelujen rikkominen oli osa vaimon yritystä tehdä miehensä elämästä helvettiä sen jälkeen kun mies ei halunnut päästää häntä lähtemään takaisin kotimaahansa Thaimaahan.

Pariskunta tapasi toisensa miehen lomaillessa Bangkokissa vuonna 2001. He menivät naimisiin miehen neljännellä vierailulla maahan vuonna 2003.
Avatar
Hannaaaa
Sabrina Duncan
Viestit: 356
Liittynyt: Ti Elo 23, 2011 8:30 am

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Hannaaaa »

Tiina kirjoitti:Rikkoi Darth Vader -lelut - Stars Wars-fani tappoi vaimonsa
Julkaistu: 05.11.2011 13:58
Brittimies Rickie La-Touche
Oh my! Nyt on miehellä nimi :lol:

Lausutaankohan se vielä oikein ranskalaasittain LöTysheeeee!
Mitä sitte?
Tiina
Sherlock Holmes
Viestit: 7233
Liittynyt: Ti Touko 01, 2007 6:48 pm
Paikkakunta: Suomessa ollaan.

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Tiina »

Kim Kardashianin erosta tulossa riitaisa:

Välit täysi poikki


Lauantai 5.11.2011 klo 20.46

Kim Kardashianin ja koripalloilija Kris Humphriesin 72-päiväinen liitto on päättymässä riitaisasti.

TAUSTA
Kimin ja Krisin välien kerrotaan olevan täysin poikki; pariskunta ei ole puhunut toisilleen sanaakaan sen jälkeen, kun Kim allekirjoitti avioeropaperit maanantaina.

TMZ.com-viihdesivuston mukaan pari sopi, että he kommunikoivat vain edustajiensa välityksellä. Kardashianin perhe on myös kieltänyt E!-viihdekanavaa kuvaamaan mitään avioeroon liittyvää suosittuun Keeping Up with the Kardashians -sarjaan.

Ex-pariskunta saattaa tulevaisuudessa riidellä kahden miljoonan taalan kihlasormuksesta, jolla Kris kosi rakastaan. Kimin äiti Kris Jenner on ilmoittanut, ettei Kim aio palauttaa sormusta. Krisin tiedetään taas vaativan 20,5 karaatin timanttisormusta takaisin.

- Se on lahja, lahjat pidetään itsellä, Kris Jenner intti Good Morning America -tv-show´ssa.

Äiti kertoi ohjelmassa myös, että Kimin päätös lopettaa avioliitto syntyi sydänsurujen takia.

- Kim ei ole ollut oma itsensä. Hän on näyttänyt huolestuneelta eikä onnelliselta itseltään. Haluan Kimin takaisin - haluan hänen olevan onnellinen.

Hohhoijaa... :roll:
Tiina
Sherlock Holmes
Viestit: 7233
Liittynyt: Ti Touko 01, 2007 6:48 pm
Paikkakunta: Suomessa ollaan.

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Tiina »

Ei antanut miehen nukkua

Poliisi raahasi alastoman häirikkönaisen putkaan


Maanantai 7.11.2011 klo 12.42

Epätoivoinen mies joutui kutsumaan poliisit, kun nainen ei antanut hänen nukkua.

Poliisi sai erikoislaatuisen kotihälytyksen varhain torstaiaamuna 22. syyskuuta, kun mies pyysi poistamaan naisen asunnostaan Helsingin Kalliosta.

Nainen oli vuoroin kieriskellyt sängyssä, vuoroin kulkenut ympäri asuntoa. Kello oli puoli kuusi aamulla, eikä mies ollut saanut nukuttua silmällistäkään. Muutaman tunnin kuluttua miehen olisi pitänyt lähteä töihin.

- Hän vain säpisi, eikä rauhoittunut millään, mies kertoo Iltalehdelle.


Raudoissa ulos

Kun poliisit saapuivat paikalle, alaston nainen makasi sängyssä peiton alla. Mies kertoi, että oli useaan kertaan pyytänyt naista poistumaan ja antamaan hänen nukkua rauhassa.

Myöskään virkavallan pyynnöt, kehotukset ja käskyt eivät tehonneet. Lopulta mies- ja naispoliisi nostivat naisen sängystä ja laittoivat hänelle väkisin kylpytakin päälle. Nainen rimpuili vastaan niin rajusti, että hänet jouduttiin kytkemään käsi- ja jalkarautoihin.

Poliisit joutuivat kantamaan naisen asunnosta. Porraskäytävässä nainen alkoi potkia ja rimpuilla. Hän tarttui poliisia lahkeesta niin lujaa, että poliisi joutui antamaan hänelle kahdesti iskun etälamauttimella päästäkseen irti.

Nainen saatiin vihdoin poliisiautoon, millä hänet kuljetettiin Töölön poliisiputkaan kotirauhan turvaamiseksi.


"Ei enää alkoholia"

Pariskunta oli ollut edellisiltana baarissa. Naisella on diabetes, mutta vastaavanlaista kohtausta hän ei ollut aikaisemmin alkoholista saanut.

- Olemme yhä yhdessä, ja asiat on selvitetty. Sovimme, että nyt loppuu alkoholin käyttö, mies kertoo.

Naiselle kirjoitettiin 30 päiväsakkoa virkamiehen vastustamisesta. Hänen tuloillaan se merkitsi 360 euron sakkoja.
Tiina
Sherlock Holmes
Viestit: 7233
Liittynyt: Ti Touko 01, 2007 6:48 pm
Paikkakunta: Suomessa ollaan.

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Tiina »

Ei hyvää päivää ! Kannattaisiko kenties kysyä siltä vaimolta ???? :shock:


Poliisi: Kuka on tämä kuollut mies?

Julkaistu: 07.11.2011 16:29

Noin 70-vuotias mies löytyi maanantaina kuolleena ojasta Kittilässä Lapissa.
Poliisi ei tässä vaiheessa epäile rikosta, vaan on aloittanut kuolemansyyn tutkinnan. Miehessä ei ollut ulkoisia väkivallan merkkejä.

Kittiläläismies löytyi Kuusitiellä sijaitsevan rivitalon läheisestä ojasta. Mies ei itse asunut rivitalossa, mutta hän on usein vieraillut siellä.

Miehen vaimo ilmoitti miehen kadonneeksi maanantaiaamuna, kun mies ei palannut viikonloppureissultaan.

Viimeiset havainnot miehestä on tehty torstaina.

Poliisi pyytää asiasta jotain tietäviä ilmoittamaan havainnot poliisille numeroon 0718766155
Avatar
Hannaaaa
Sabrina Duncan
Viestit: 356
Liittynyt: Ti Elo 23, 2011 8:30 am

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Hannaaaa »

Kakkoshätä tyhjensi uimahallin – ”Kakkaa oli molemmissa altaissa”

Vaasan uimahallin molemmat altaat jouduttiin sulkemaan ulosteen takia, kertoo Pohjalainen. Tapaus sattui tiistaina. Ensin uimareita pyydettiin poistumaan toisesta altaasta ja tunnin päästä toisestakin.

Molemmista altaista löytyi lehden mukaan ulostetta.

– Kakkaa oli molemmissa altaissa, mutta ei samaan aikaan. Ensin tyhjennettiin vanha allas ja noin tunnin kuluttua ulostetta löytyi myös uuden puolen altaasta, lehdelle kertoo Vaasan uimahallin palveluasiamies Sari Kivelä.

Syyllinen ei jäänyt kiinni.

– En halua spekuloida, kun asiasta ei ole näyttöä, mutta tuntuisi uskomattomalta, että kummassakin tapauksessa tekijä olisi sama.

Keskiviikkoaamuna altaiden vesi oli jälleen uimakelpoista.

– Ensin altaasta poistettiin asiakkaat, sitten kakka. Tämän jälkeen vedelle tehtiin shokkiklooraus, Kivelä kertoo.

Kivelän mukaan samankaltaisia tapauksia sattuu harvoin, vain muutaman kerran vuodessa.

http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite?c= ... KALWrapper

Moon naurannu tälle jo pari viikkoa :lol:
Mitä sitte?
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2633
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltalehti.fi/hullumaailma/20 ... tml?ref=kn

Vanki vapautettiin vahingossa - ilmoitti itse mokasta

Maanantai 7.11.2011 klo 12.49

Floridalainen Luis Lopez on kenties maailman rehellisin vanki.

Lopez vapautettiin vankilasta vain kolmen kuukauden istumisen jälkeen. Lopez oli alunperin tuomittu vankilaan vuodeksi rattijuopumuksista. Vankila sai kuitenkin tuomioistuimelta määräyksen, että Lopez on heti vapautettava.

Vartijat hakivat Lopezin sellistään, kuulustelivat häntä saattelivat lopulta ulos vankilasta.

Lopez oli tilanteestaan äimistynyt. Heti kotiin päästyään hän otti yhteyttä asianajajaansa, joka alkoi selvitellä tilannetta.

Pian selvisi, että Lopezin tosiaan kuuluisi olla vankilassa. Ohjelmistovirheen vuoksi hänet oli sekoitettu toiseen vankiin.

Lopez määrättiin takaisin telkien taakse.

- On ihan älytöntä, että hänet vapautettiin kesken kaiken ja sitten otettiin taas pois luotani, Lopezin tyttöystävä Jaimie vuodatti tv-yhtiö Foxin haastattelussa.

IL
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
hipsulainen
Adrian Monk
Viestit: 2633
Liittynyt: Pe Elo 24, 2007 2:29 pm
Paikkakunta: Lahti

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja hipsulainen »

http://www.iltalehti.fi/hullumaailma/20 ... 4_hu.shtml

Nolo ratsiamoka: Huumelastin sijasta löytyikin kakkavaippa

Sunnuntai 6.11.2011 klo 17.14

Nimettömän vihjeen perusteella tehty huumeratsia meni totaalisen mönkään Ruotsissa.

Erikoinen tapahtumaketju sai alkunsa, kun Karlskronan rannikkovartiostossa työskentelevä mies päätti juhlistaa 30-vuotispäiviään. Suurta juhlaa varten tarvittiin juotavaa, ja mies päätti matkustaa Saksaan juomia hakemaan.

Hänen kollegansa sai kuulla suunnitelmasta ja päätti tehdä miehelle jäynän. Kollega otti nimettömänä yhteyttä tulliin, ja vihjasi että huumekuriiri olisi kuskaamassa suurta lastia Ruotsiin.

Tullin otti vihjeen vakavasti, ja lähti jahtaamaan pahaa-aavistamatonta miestä, kun tämä saapui juomiensa kanssa Saksasta. Takaa-ajo jatkui Malmöstä aina kahdensadan kilometrin päähän miehen kotikaupunkiin Karlskronaan asti. Siellä poliisi viimein pysäytti herran, ja autoon tehtiin etsintä.

Huumeiden sijasta poliisit tekivät kuitenkin haisevan löydön. Auton peräkontissa oli vauvanvaippa täydessä kakkalastissa.

The Local -verkkolehden mukaan Ruotsin tulli oli raivoissaan, kun sen aikaa ja resursseja oli tuhlattu moiseen. Myös Karlskronan rannikkovartiostossa ollaan järkyttyneitä tapauksesta. Pilailleesta työntekijästä on tehty rikosilmoitus.

IL
Olet sietämätön tyyppi ja mielipiteesi ovat vääriä
Älä soita tänne enää koskaan - Ultra Bra
Avatar
Hannaaaa
Sabrina Duncan
Viestit: 356
Liittynyt: Ti Elo 23, 2011 8:30 am

Re: Lehtien lööpit, jotka eivät ansaitse omaa ketjua

Viesti Kirjoittaja Hannaaaa »

Mursi niskansa ja sai halvauksen - heräsi homoseksuaalina!!!!!

Daily Mail -lehti kertoo 26-vuotiaasta brittimiehestä, jonka niskamurtuma ja halvaus johtivat merkilliseen lopputulokseen.
Lehden haastattelema Chris Birch painoi 120 kiloa, työskenteli pankissa, pelasi rugbya, harrasti penkkiurheilua ja seurusteli tyttöjen kanssa, kun hän epäonnistuneen voltin seurauksena mursi niskansa ja kärsi halvauksen.
Kun Birch heräsi sairaalassa, hän tunsi olevansa homoseksuaali. Muukaan entinen elämä ei enää tuntunut omalta.
- Yhtäkkiä vihasin kaikkea vanhassa elämässäni. En tullut toimeen ystävieni kanssa, vihasin urheilua ja työni tuntui tylsältä.
Pian Birch laihduttikin 50 kiloa, muutti ulkonäkönsä ja alkoi opiskella parturi-kampaajaksi. Hän asuu nyt yhdessä uuden poikaystävänsä kanssa.
Birchin perheellä oli vaikeuksia sulattaa nopeaa muutosta pojassa ja tämä hakikin selitystä neurologilta. Neurologin mukaan on mahdollista, että halvaus ”avasi” uusia yhteyksiä Birchin aivoissa.
Lääketieteessä tunnetaan useita tapauksia, joissa halvauksesta tai aivovauriosta toipuneet ovat heränneet esimerkiksi puhuen eri aksentilla. Neurologien mukaan ne voivat johtaa myös muihin persoonallisuuden muutoksiin.

IS
Mitä sitte?
Lukittu