Luokkakaverinsa tappaja

Testit ja kokeilut ja kysymykset tekniikasta. Voit myös hakea muuta tietoa esim. vanhoista uutisista tms.
kurvijor
Sabrina Duncan
Viestit: 357
Liittynyt: Ti Heinä 12, 2011 4:09 pm

Re: Luokkakaverinsa tappaja

Viesti Kirjoittaja kurvijor »

Siru83 kirjoitti:Miksiköhän tuosta Raumanmeren koulun kaksoissurmasta ei ole omaa ketjua? Kyseessä on sentään Suomen ensimmäinen koulusurma. Crime Storyssa on Alibin juttu siitä. Uhrit olivat Kristian Johtela ja Juha Suominen. Surmaajan nimeä ei ole annettu julkisuuteen.

Surmaajaa kuvaillaan rauhalliseksi, hiljaiseksi ja lahjakkaaksi mallioppilaaksi, joka kannatti vihreitä arvoja ja harrasti tanhua, judoa ja aseita. Suomi24:lla hänet tuntenut henkilö kuvailee häntä tunnekylmäksi matematiikkaneroksi. Surmaajan kaverit suhtautuivat epäillen siihen mahdollisuuteen, että häntä olisi koulussa kiusattu, ja poliisi tuli tutkinnassa siihen tulokseen, että kiusaaminen ei ollut motiivi surmiin.


Tässä on linkki Raumanmeren koulusurmiin.

viewtopic.php?f=2&t=264&start=15
kurvijor
Sabrina Duncan
Viestit: 357
Liittynyt: Ti Heinä 12, 2011 4:09 pm

Re: Luokkakaverinsa tappaja

Viesti Kirjoittaja kurvijor »

Oho, linkki ei toimikkaan, mutta seuraavalla sivulla on otuksen lähettämä linkki, tai kirjota vaikka henkirikokset kotimaa hakuun, että Raumanmeren.
Vastaa Viestiin