En tietystikään tarkoittanut sitä, vaan on naurettavaa miten lehtien nettisivut oikein huutavat kuinka tämä ampuja on ollut "lahjakas urheilija". Ei se tee ihmisestä lahjakasta, että on urheillut.Jane T kirjoitti:Ja urheiluko se sitten on joku ihmisen suurikin status ja arvo? Ilmeisesti, koska tämä toinen menehtynyt, 18-vuotias tyttö, ei sen takia saakaan osakseen sellaista sympatia-aaltoa, ainakaan keltaisessa lehdistössä.tturpo kirjoitti:Aika OT mutta kun tästä on ollut puhe kuitenkin.
Tää jätkä on ollut urheilussa ihan paska. Urheillut, mutta kun kattoo kisojen tuloksia joissa on ollut vähän väkeä niin loppupäässä se on räpeltänyt. Kaikesta ne otsikot voi repiä.
Tahkon pelaajat on kuitenkin ollut oikeesti superissa pelaavia, eli urheilijoita.
Vertasin vain, että Tahkon pelaajat ovat kuitenkin oikeita urheilijoita, eikä joku ala-asteen kunnankisoissa kerran voittanut. Ja tietysti sitä urheilua tuodaan esille kun pesisliigat pysähtyvät ja futispelejä perutaan.
Tytön kohdalla ei ole löytynyt tälläistä aktiivisuutta kun ei ole urheillut tai osallistunut esim nuorisopolitiikkaan. Hänen kohdallaan lehdet toivat esille ystävällisyyden yms. Kyllä hänkin on sympatiaa saanut. Tietysti ja niin kuuluukin tälläisen teon jälkeen.