lehdistössä käytyä keskustelua. Sittemmin ilmenneiden seikkojen valossa asiaa voi tulkita hyvinkin eri tavoin. On tietenkin kiehtovaa nähdä, kuinka hyvin se Teidän mielestänne yhä toimii!
Kaikkea hyvää pääsiäispyhien viettoon!
Ei maksa vaivaa.sisotalo kirjoitti:Se, että kukaan ei korjaa animaatiota osoittaa, että se vastaa tapahtumien kulkua murhapaikalla.
Alpo on tehnyt animaation Hätäpuhelun mukaisesti. Siinä annetaan sekunnit, jotka on Hätäpuhelusta litteroitu. Animaation ratkaiseva ansio on siinä, että murhatapahtuman vaiheet ovat paikallaan. Se on jotain aivan muuta kuin Auerin pojan kertomukset. Jos toista animaatiota suunittelet niin tee se pojan kertomuksen perusteella.kuolema kirjoitti:Vastaus nimimerkki sisotalolle:
Voidaan ottaa tässä sellainen ajatusleikki, että tekaisen animaation ja uhraan siihen pari iltaa. Mitä ja ketä tämä hyödyttäisi?
Alpo on jo tehnyt animaation Annelin tiettyihin kertomuksiin perustuen.
Mihin perustuvan animaation haluaisit, että minä teen? Tekisinkö sen omaan teoriaani perustuvaksi? Vai pitäisikö siinä olla myös sinun teoriaasi mukana? Tai turren ja sinun teoriasi eriävät mielipiteet?.
Ensinnäkin: Murhan ääninauhaan tämä LSH-vyyhdin lehtiartikkelijupakka ei liity minusta millään tavalla.sisotalo kirjoitti:Kuolema, joka aikaisemmin oli arvostettu Hätäuhelun tulkitsija syyttää nyt Alibia, Hymyä ja Apua - ilman konkretiaa.
Mitä luultavimmin Mikko Niskasaari on saanut asiakirjansa Anneli Auerilta (keneltäpä muultakaan).sisotalo kirjoitti:Mikko Niskasaari on saanut haltuunsa Turun hovioikeuden salaisiksi julistamat asiakirjat ja tehnyt niistä kaksi blah blah blah
Onneksi meidän ei tarvitse olla näissä asioissa Seppo Isotalon "rikoksenylittymiskynnysarvoiden" varassa. Ellen ole aivan väärin ymmärtänyt, niin sinun Mikkosi työstä on tehty tutkintapyyntö. Aikanaan varmasti perästä kuuluu, sanoi torvensoittaja. Mikkosi voi aivan hyvin löytää itsensä leivättömän pöydän äärestä!sisotalo kirjoitti:Mikon työ ei millään tavalla ole rikollista. Salaisia tietoja saa vapaasti julkaista kunhan vaan salaa niiden lähteen.
Pysty vaiko ei osaa? Käsittääkseni noiden animaatioiden tekeminen nyt ei ole mikään ihan suit sait hommeli. Kaikki eivät edes osaa - tahi omaa loputtamsti vapaa-aikaa kuten joku ex-dosentti eläkkeellä. Osaisitko edes itse tehdä animaation?sisotalo kirjoitti:Nimimerkki Kuoleman käytössä on Hätäpuhelu, mutta hän ei pysty tekemään sellaista animaatiota, joka todistaisi Annelin syyllisyyden.
Hahah!sisotalo kirjoitti:Nimimerkki Kuoleman käytössä on Hätäpuhelu, mutta hän ei pysty tekemään sellaista animaatiota, joka todistaisi Annelin syyllisyyden. Miksi ihmeessä juuri tälle nimimerkille pitäsi toimittaa salaista materiaalia? Ei hän sitä kuitenkaan osaa käyttää. Minulla on kymmenien vuosien tutkiurani aikana ollut aina salaista aineistoa käytettävissäni, mutta sen kanssa pitää toimia taiten.
No ilmeisesti useampaakin tahoa - sillä nimimerkkiini on tässä taas vedottu useammassakin viestissä, kun en ole kyennyt tekemään animaatiota tai sitä tai tätä.Harpo kirjoitti:Kuolema, jos oikeat asiakirjat on vuodettu toimittajalle, niiden jakaminen eteenpäin on edelleen laitonta. Miksi toimittaja levittäisi niitä randomisti sinne tänne? Ja miksi ihmeessä ne lähetettäisiin sinulle, jonkun keskustelupalstan satunnaiselle nimimerkille? Ketä se auttaa tai kiinnostaa, jos sinä vaihdat mielipiteesi tapahtumista?
Näillä on ehdoton oikeus poistattaa tekstiä tai jopa muuttaa sitä Mikko Niskasaarta kuulematta? Tämä lause ei kyllä osoita muuta kuin että kirjoittaja ei tiedä lehtien tekemisestä tai kustantamisesta yhtään mitään.2. Osittaisenkin materiaaliluovutuksen ehtona on saattanut olla salaisia ehtoja, joista emme ole tietoisia. Ei ole kaukaa haettu ajatus, että Mikko Niskasaarelta on esim. vaadittu sitoumus, että a) mahdollinen lehtijuttu tai jutut ovat pro-Anneli tyylisiä b) kaikki teksti pitää etukäteen luetuttaa ja hyväksyttää Anneli Auerilla (tai tämän puolustusasianajajalla) - ja näillä on ehdoton oikeus poistattaa tekstiä tai jopa muuttaa sitä Mikko Niskasaarta kuulematta. Sopimussakko tuon pykälän rikkomisesta esim. 150000 euroa....sepä pistää kenen tahansa journalistin elelemään siivosti.
Aika yksiselitteistä.Amanda on kertonut, että riitaa ei ollut. (KO päätös, s. 25)
Tämä psykologi on asiantuntijana myös LHS-oikeudenkäynnissä,Tässä on ristiriita hänen kuulemiensa äänten ja sen välillä,
että ei ole tapahtunut mitään. Tutkijoiden käsitys on, että vanhemmilla
on ollut riitaa. Mahdollista on myös, että vanhemmilla on ollut seksuaalista
kanssakäymistä ja riitaa. A:n kertoma "pauke" voi liittyä siihen. Lapset kuvaavat usein
seksuaalisen kanssakäymisen ääniä paukkeena tai myrskynä. (KO:n päätös, s. 24.)
LOL?Lapset kuvaavat usein seksuaalisen kanssakäymisen ääniä paukkeena tai myrskynä.